Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 26.11.2023

Popołudnie 8 oraz 9 listopada 2023 roku,  po zajęciach w szkole, wolontariusze  z klasy 8A i 5A wraz z panią Renatą Antkowiak  spędzili pracowicie. Po raz kolejny udaliśmy się na cmentarz w Kaźmierzu, aby przed Narodowym Świętem Niepodległości wykonać prace...

czytaj dalej na temat: Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Utworzono dnia 26.11.2023

"Radość patrzenia i rozumienia jest najpiękniejszym darem natury” - Albert Einstein

20 października 2023 roku 2 uczniów  klasy 8B  Szkoły Podstawowej  wzięło udział  w stopniu szkolnym  Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Kuratorium Oświaty  w Poznaniu.  Celem  konkursu  było popularyzowanie  wiedzy fizycznej wśród młodzieży, rozwijanie  zainteresowań fizyką oraz motywowanie  do wszechstronnej i systematycznej  pracy. Konkurs  trwał  90 minut. Zawierał  21 zadań o różnym stopniu trudności. Wśród nich były zadania zamknięte oraz  zadania otwarte, wymagające krótkiej lub dłuższej odpowiedzi. Za cały test można było otrzymać 40 punktów. Aby zakwalifikować się do stopnia rejonowego, trzeba było zdobyć co najmniej 80 %, czyli 32 punkty.

czytaj dalej na temat: ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Warsztaty z Komunikacji i Wystąpień Publicznych z Panem Mateuszem Filipiakiem

Utworzono dnia 26.11.2023

W miniony wtorek, 21 listopada miały miejsce wyjątkowe warsztaty z zakresu komunikacji i wystąpień publicznych prowadzone przez pana Mateusza Filipiaka. Absolwent Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu oraz magister psychologii to również doświadczony trener umiejętności społecznych. Jego doświadczenie zawodowe w firmie Miele, gdzie odpowiada za rekrutację, rozwój pracowników oraz kształtowanie wizerunku pracodawcy, sprawiło, że uczestnicy warsztatów mieli okazję zdobyć unikalną wiedzę i praktyczne umiejętności.

czytaj dalej na temat: Warsztaty z Komunikacji i Wystąpień Publicznych z Panem Mateuszem Filipiakiem

Siódmoklasiści z fizyką „za pan brat”

Utworzono dnia 23.11.2023

W listopadzie br. uczniowie wszystkich klas siódmych poznawali w praktyce nowe pojęcia fizyczne. Poprzez marszobiegi dziewcząt i chłopców po wyznaczonych trasach na korytarzach szkolnych, określali: drogę czas oraz prędkość.

Wszystkie klasy poradziły sobie świetnie z tym zadaniem.

czytaj dalej na temat: Siódmoklasiści z fizyką „za pan brat”

Wycieczka do centrum rozrywki STACJA GRAWITACJA w Poznaniu

Utworzono dnia 21.11.2023

W piątek 23 września 2022 roku uczniowie klasy VA i VB wraz z Wychowawczyniami: Krzysztofą Stankiewicz – Wajde i Renatą Antkowiak oraz Paniami: Joanną Pawłowską i Izabela Rutkowską wybrali się na wycieczkę do centrum rozrywki STACJA GRAWITACJA w Poznaniu. Celem wyjazdu było „oderwanie się od ziemi” dosłownie i w przenośni, propagowanie aktywnych form spędzania czasu oraz integracja klas.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do centrum rozrywki STACJA GRAWITACJA w Poznaniu

Sadzenie drzew przez pierwszoklasistów i rodziców

Utworzono dnia 19.11.2023

Z inicjatywy Rady Rodzicow, we wspolpracy ze Szkola, Urzedem Gminy I  Zakladem Uslug Komunalnych dzieci wspolnie z przedstawicielami rodzicow posadzily drzewka. Kazda klasa posadzila swoje.

czytaj dalej na temat: Sadzenie drzew przez pierwszoklasistów i rodziców

Projekt UAM

Utworzono dnia 13.11.2023

Studenci Kolorowego Uniwersytetu UAM i zarazem uczniowie klasy 2 b Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odwiedzili kolejny wydział Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym razem uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez prof. dr hab. Piotra Dobrowolskiego z Zakładu Estetyki Literackiej, wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej. 

czytaj dalej na temat: Projekt UAM

„O Ojczyźnie słowem, tańcem i piosenką”

Utworzono dnia 12.11.2023

Pokolenie rodziców i dziadków może być dumne i spokojne o miejsce Polski w młodych serduszkach. Nasi uczniowie licznie przybyli do kaźmierskiego kina na patriotyczny koncert, aby wspólnie oddać się refleksji i wzruszeniu, towarzyszącemu radości z świętowania Niepodległości. Występowali i zasiedli na widowni. Na scenie wiersze porywająco recytowali: Zuzanna Til z kl. 7c, „Szary mundur” autor Robert Bochenek; Tymoteusz Bembnista z kl. 4c, „Polska” autor Antoni Słomiński; Zofia Bembnista z kl. 7d, „Reduta Ordona” autor Adam Mickiewicz. Nasz Zespół Wokalny, prowadzony przez pana Roberta Winieckiego, przepięknie zaśpiewał utwory tj.: „Piechota”, „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Jest takie miejsce na mapie świata”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Niepodległa niepokorna”. 

czytaj dalej na temat: „O Ojczyźnie słowem, tańcem i piosenką”

Turniej szachowy

Utworzono dnia 09.11.2023

8 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyły się XXV Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Mistrzostwach powiatu szamotulskiego w szachach. Ten prestiżowy turniej został zorganizowany z ramienia Szkolnego Związku Sportowego i zgromadził uczniów z różnych szkół z regionu. 

W Igrzyskach Dzieci wzięły udział cztery drużyny, które rywalizowały o awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej z Kaźmierza, co dało im możliwość występu w kolejnym etapie zmagań. Zespół ten zaprezentował wysoki poziom gry i zasłużenie zdobył tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Otorowa, która również miała powody do radości, ponieważ awansowała do rozgrywek wojewódzkich. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima z Gaju Małego, a na czwartej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa numer 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach.

czytaj dalej na temat: Turniej szachowy

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny