Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Roztańczony świat – wycieczka edukacyjna.

Utworzono dnia 20.05.2019

W miniony piątek uczniowie klasy IIa i IIc wyjechali na wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dzieci zwiedziły kulisy opery, zobaczyły miejsca niedostępne dla widzów, poznały zakamarki teatru i tajemnice spektakli operowych.

czytaj dalej na temat: Roztańczony świat – wycieczka edukacyjna.

Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament

Utworzono dnia 19.05.2019

15.05.2019r odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Gospodarzem była Nasza Szkoła w Kaźmierzu. Uczestnicy przyjechali z ośmiu szkół w naszym powiecie, z Szamotuł, Biezdrowa, Przyborowa, Otorowa, Zielonejgóry, Pniew, Dusznik oraz z Obrzycka. Znajomością angielskiego pochwalili się zarówno młodsi uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, ale również starsi, aż po siódmą klasę włącznie.

czytaj dalej na temat: Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament

Kadra Pedagogiczna SP Kaźmierz pogłębia swoją znajomość kompetencji kluczowych.

Utworzono dnia 16.05.2019

W związku z udziałem naszej szkoły  w projekcie „Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów” współfinansowanym przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej odbyło się w naszej placówce szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone tematyce kompetencji kluczowych.

czytaj dalej na temat: Kadra Pedagogiczna SP Kaźmierz pogłębia swoją znajomość kompetencji kluczowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Utworzono dnia 15.05.2019
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Cele główne: -wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, -edukacja uczniów...
czytaj dalej na temat: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 15.05.2019

Na początku marca odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Wyszyńskiego w Opalenicy. Celem konkursu było propagowanie postawy otwartości na kulturę krajów, których języków nauczamy w naszych szkołach, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, stymulowanie uczniów do pogłębiania znajomości języków obcych, umożliwienie  uczniom zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz promowanie szkół w rejonie.

czytaj dalej na temat: Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

ŚWIĘTA MAJOWE

Utworzono dnia 12.05.2019

Z okazji Świąt Majowych uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kaźmierzu wspólnie wystąpili podczas apelu, 10. 05. 2019 r.,  poświęconego historycznym rocznicom tj.: 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz 8 maja – Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie. Uroczystość przygotowali: pani Sylwia Zagórska, pan Robert Winiecki, a prezentację multimedialną wykonała pani Joanna Pawłowska.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA MAJOWE

Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 07.05.2019

Na początku marca odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Wyszyńskiego w Opalenicy. Celem konkursu było propagowanie postawy otwartości na kulturę krajów, których języków nauczamy w naszych szkołach, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, stymulowanie uczniów do pogłębiania znajomości języków obcych, umożliwienie  uczniom zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz promowanie szkół w rejonie. Do etapu finałowego zakwalifikował się Filip Heś, uczeń klasy ósmej.

czytaj dalej na temat: Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ - SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 05.05.2019

W związku z realizacją innowacji promującej czytelnictwo pt.  „Z M. Dąbrowską odbywam podróże po literaturze” dnia 2.04.2019, w dzień urodzin H.Ch. Andersena, kl. III b wraz z wychowawczynią K. Kozłowską oraz J. Pawłowską zorganizowała wystawę poświęconą książkom dziecięcym. Znalazły sie na niej prace konkursowe - okładki książek zaprojektowane przez uczniów szkoły oraz wybrane książki z zestawu o wartości 3000 zł, zdobyte w Konkursie sieci Biedronka przez uczniów kl. III b.

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ - SP KAŹMIERZ

AKTYWNY WIECZÓR W SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 05.05.2019

Uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią spędzili wyjątkowo udany wieczór w szkole. Był to czas poświęcony na podejmowanie wspólnych działań sprzyjających integracji zespołu klasowego. Uczniowie od godz. 18.00 grali w gry planszowe, siatkówkę, uczestniczyli w aktywnościach muzycznych i plastycznych.

czytaj dalej na temat: AKTYWNY WIECZÓR W SP KAŹMIERZ

NOWI UCZNIOWIE U PROGU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Utworzono dnia 05.05.2019

W związku z realizacją projektu opartego na współpracy nauczycieli z Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej  w Kaźmierzu z nauczycielami Przedszkola "Krasnal Hałabała" w Kaźmierzu, dzieci z przedszkola wraz z wychowawcami zgodnie z ustalonym harmonogramem, uczestniczyły w szeregu zajęć mających na celu pokonanie lęków przed podjęciem nauki w szkole.

czytaj dalej na temat: NOWI UCZNIOWIE U PROGU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Zegar

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny