Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

Utworzono dnia 05.05.2019

Dnia 3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej dla klas I-VIII. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

czytaj dalej na temat: Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

Spotkanie z p. Łukaszem Kazkiem w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

Utworzono dnia 05.05.2019

W miniony czwartek 4 kwietnia Szkołę Podstawową w Kaźmierzu odwiedził p. Łukasz Kazek-dziennikarz, autor książek i reportaży, przewodnik po obiektach w Górach Sowich. Łukasz Kazek jest skarbnicą wiedzy o II wojnie światowej, działaniach nazistów  i ich tajemnicach, które do dziś kryją Góry Sowie. Przede wszystkim jednak jest skarbnicą ludzkich historii, które od lat spisuje, nagrywa, opowiada, a tym samym przekazuje potomnym.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z p. Łukaszem Kazkiem w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

„KLIMATYCZNA KLASA VIIB”

Utworzono dnia 05.05.2019

Klasa VIIB Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz z wychowawcą wzięła udział w projekcie „Klimatyczna klasa” zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Polegał on na przygotowaniu kampanii społecznej uświadamiającej zagrożenia związane z zanieczyszczeniem środowiska. Tematem naszej kampanii był: Wpływ odnawialnych i nieodnawialnych  źródeł energii  na klimat.

czytaj dalej na temat: „KLIMATYCZNA KLASA VIIB”

Kółko przyrodnicze na filmie „DUMBO”

Utworzono dnia 05.05.2019

3.04.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu uczestniczący w zajęciach kółka przyrodniczego wybrali się do CINEMA – CITY POZNAŃ PLAZA na na film  „DUMBO”. Była to wzruszająca opowieść o sile rodziny i marzeń. Głównym bohaterem był mały słonik o niesamowitych umiejętnościach – potrafił latać.

czytaj dalej na temat: Kółko przyrodnicze na filmie „DUMBO”

Drodzy Uczniowie!

Utworzono dnia 14.04.2019
Czy warto walczyć o swoje poglądy? Tak. Zawsze.
Nasza szkoła bierze udział w strajku o godność naszą, ale i Waszą. Chcemy lepszej edukacji i lepszych warunków pracy. To sprawa wspólna. Sprawa przyszłych pokoleń.
Siedzimy teraz w pustej szkole i jest nam przykro. Kochamy swoją pracę i to, co się dzieje, jest dla nas bardzo trudne. I choć nie ma nas z Wami w sali egzaminacyjnej, myślami tam jesteśmy. Wspieramy Was, żebyście nie bali się tego, co Was czeka. Trzymamy za Was kciuki i wiemy, że sobie poradzicie.
czytaj dalej na temat: Drodzy Uczniowie!

Egzamin ósmoklasisty !!!!

Utworzono dnia 11.04.2019

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z planem. Wiecej informacji w dzienniku elektronicznym.

„Palić nie palić – oto jest pytanie?”

Utworzono dnia 07.04.2019
W naszej szkole odbył się konkurs „Palić nie palić – oto jest pytanie ?”. Przeznaczony był dla klas V , należało wykonać komiks  na temat profilaktyki palenia tytoniu Cel konkursu : poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia...
czytaj dalej na temat: „Palić nie palić – oto jest pytanie?”

Roztańczony Pierwszy Dzień Wiosny

Utworzono dnia 31.03.2019

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Kaźmierzu przywitali wiosnę bardzo tanecznie i wesoło.

W czwartek 21.03  odbył się wiosenny konkurs tańca, w którym wzięło udział  14 zespołów klas 4-8.  Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy oraz na wiosnę czekaliśmy. W trakcie konkursu na scenie pojawiły się stroje Pani Wiosny, prezentowane przez wszystkie klasy. Atmosfera tego dnia była wyjątkowa oraz pełna uśmiechu i radości.

czytaj dalej na temat: Roztańczony Pierwszy Dzień Wiosny

Konkurs Kangur

Utworzono dnia 31.03.2019

W czwartek 21 marca nasi uczniowie wzięli udział w XXVI edycji w Wielkopolsce konkursu Kangur. Ten rok okazał się wyjątkowy, ponieważ udział wzięło ponad 100 dzieci, pisali w 5 salach. Nauczycielki matematyki są zachwycone, że tyle dzieci nie boi się, brać w nim udziału. Konkurs nie należy do najłatwiejszych.

czytaj dalej na temat: Konkurs Kangur

Wycieczka klasy 6a i 6c do Energy Super Park w Poznaniu

Utworzono dnia 18.03.2019

12 marca uczniowie klasy 6 a i 6 c uczestniczyli w wycieczce do stolicy Wielkopolski. Celem wyjazdu był Energy Super Park - jedno z najpopularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Poznania.

czytaj dalej na temat: Wycieczka klasy 6a i 6c do Energy Super Park w Poznaniu

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny