Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Czwartki lekkoatletyczne

Utworzono dnia 08.05.2022

Rozpoczęliśmy wiosenną edycję zawodów. Szczegółowe wyniki zawodów czwartki lekkoatletyczne  z dnia 28.04.2022 r. Konkurencje rozgrywano z podziałem na płeć oraz poszczególne roczniki.

czytaj dalej na temat: Czwartki lekkoatletyczne

8 klasa i co dalej?

Utworzono dnia 08.05.2022

Kwietniowe spotkanie z cyklu "8 klasa i co dalej?" odbyło się w poniedziałkowe popołudnie 25.04. W tym miesiącu p. Paulina Baranek - absolwentka kaźmierskiego Gimnazjum podzieliła się z uczniami klas ósmych swoim pomysłem na wybór drogi zawodowej i dalszej kariery po ukończeniu szkoły. Pani Paulina opowiedziała o tym jak została księgową i co należy do obowiązków osoby na takim stanowisku, wspomniała też o tym, czym zajmuje się specjalista do spraw marketingu.

czytaj dalej na temat: 8 klasa i co dalej?

Powiatowy konkurs recytatorski "Mole Książkowe"

Utworzono dnia 08.05.2022

W czwartek 28.04 w Spółdzielni Lokatorsko-Mieszkaniowej odbył się Konkurs Recytatorski, w którym wzięły udział Oliwia Wajde z kl. 3b i Natalia Bartniczuk z kl. 2a. Oprócz naszej szkoły w konkursie startowali uczniowie ze szkół podstawowych w Szamotułach i Ostroroga. Mimo, że dziewczynki nie zajęły żadnego miejsca zaprezentowały się świetnie.

Brawo dziewczyny !

czytaj dalej na temat: Powiatowy konkurs recytatorski "Mole Książkowe"

TAJEMNICZA WYSPA - PODCHODY BIBLIOTECZNE

Utworzono dnia 08.05.2022

Cel misji: zdobyć składniki do stworzenia eliksiru

Maczanie palców w magii to nie przelewki. Pewne plemię padło ofiarą tajemniczego zaklęcia. Niewinna Archeolożka utknęła na wyspie i przypadkiem stała się celem złowrogich mocy. Wyważenie antidotum z poszarpanych szczątków notesiku graniczy z cudem. Czy uda się uczniom uratować szanowaną doktor oraz ostatnich wnuków pradawnego plemienia? Czy powrócą do domu jako triumfujący kadeci przygód? Czy poradzą sobie z pradawnym szyfrem, rozpoznawaniem odpowiednich składników, krypteksem i wieloma innymi zadaniami?

czytaj dalej na temat: TAJEMNICZA WYSPA - PODCHODY BIBLIOTECZNE

Szkolny Konkurs Teatrzyku Kamishibai rozstrzygnięty!

Utworzono dnia 05.05.2022

Uczniowie klas drugich wzięli udział w szkolnym konkursie na stworzenie bajki do Teatru Kamishibai na podstawie książki Pani Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Okazało się, że „skarpetkowe historie” świetnie nadają się do utworzenia kart do teatru ilustracji. Dzieci pracowały przez cały miesiąc marzec, potem przygotowywały się do prezentacji swoich prac, aż w końcu w ubiegłym tygodniu My – panie bibliotekarki mogłyśmy podziwiać te wszystkie dzieła. A było co oglądać! Prace są niesamowite! Werdykt był niezwykle trudny. Jury musiało wyłonić zwycięską klasę, gdyż pierwszą nagrodą w konkursie jest udział w spotkaniu autorskim z Panią Justyną Bednarek ufundowane w ramach współpracy przez Bibliotekę Publiczną w Kaźmierzu . 

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Teatrzyku Kamishibai rozstrzygnięty!

Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 08.05.2022

Piątkowe popołudnie 29 kwietnia 2022 roku  po zajęciach w szkole wolontariusze  z klasy 8 A, 8B i 8D wraz z panią Renatą Antkowiak  spędzili pracowicie. Po raz kolejny udaliśmy się na cmentarz w Kaźmierzu, aby przed Świętami Majowymi wykonać prace porządkowe. Wspólnie uporządkowaliśmy  Mogiłę Pomordowanych oraz jej otoczenie.   

czytaj dalej na temat: Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Apel z okazji Świąt Majowych

Utworzono dnia 01.05.2022

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne Święta Narodowe. 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbył się uroczysty apel online upamiętniający Święta Majowe.
Występujący uczniowie przypomnieli, że 1 maja obchodzimy 18. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Święto Pracy. Z tej okazji podkreślono rolę pracy z w życiu człowieka. Zwrócono też uwagę na Święto Flagi Rzeczypospolitej obchodzone 2 maja. Wierszem oraz piosenką wykonaną przez zespół wokalny pod opieką pana Roberta Winieckiego przypomniano polskie barwy narodowe. Wiele uwagi poświęcono też 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawiono okoliczności uchwalenia i główne postanowienia pierwszej polskiej konstytucji.

czytaj dalej na temat: Apel z okazji Świąt Majowych

JAN PAWEŁ II – DORADCA MŁODYCH

Utworzono dnia 25.04.2022

Dnia 23 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu po trzyletniej przerwie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji

i Prozy Świętego Jana Pawła II oraz utworów Jemu Poświęconych i prezentacji piosenek religijnych.

czytaj dalej na temat: JAN PAWEŁ II – DORADCA MŁODYCH

Koncert dla naszej planety, Ziemi

Utworzono dnia 24.04.2022

Koncert przygotowany przez klasy I-III Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu z okazji Dnia Ziemi -"Koncert dla naszej planety, Ziemi".

czytaj dalej na temat: Koncert dla naszej planety, Ziemi

TAJNA MISJA W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 24.04.2022

"Nadchodzi koniec lekcji, a dzwonek… nie dzwoni! Okazuje się, że jedyny przedmiot informujący o zakończeniu zajęć, zaginął. Zasada jest prosta – skoro nie ma sygnału na przerwę – lekcje będą trwały wieczność! Zapasowy dzwonek znajduje się w sejfie w gabinecie pani Dyrektor, ale ta akurat wyjechała na bardzo ważny wyjazd. Zabezpieczyła jednak kod do sejfu na taki wypadek – poszczególne cyfry posiadają pracownicy szkoły, którzy przekażą je, w zamian za rozwiązanie kilku zagadek… Wasza wychowawczyni uważa, że jesteście świetnymi detektywami, dlatego zostajecie wytypowani do Misji zdobycia kodu. Ale uwaga: musicie zrobić to szybko i niepostrzeżenie, by nie wzbudzić podejrzeń innych uczniów."

czytaj dalej na temat: TAJNA MISJA W BIBLIOTECE

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny