Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SUKCES KAŹMIERSKICH „BLUBRACZY”

Utworzono dnia 05.11.2023

26 października w Szamotułach odbył się już po raz piętnasty Amatorski Konkurs Gwarowy „GODEJMA po NASZYMU”. Celem konkursu było  popularyzowanie gwary wielkopolskiej wśród dzieci i młodzieży. Mimo, że dziś dużo słyszymy w Polsce o potocznym języku kresowym, góralskim czy śląskim, to my Wielkopolanie jakoś nie potrafimy chwalić się swoją mową. Konkursy takie jak szamotulski pozwalają odrodzić się naszej gwarze   i przybliżyć ją młodemu pokoleniu, aby jej znajomość nie ograniczała się tylko do sztandarowej pyrki czy szneki z glancem.  

czytaj dalej na temat: SUKCES KAŹMIERSKICH „BLUBRACZY”

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA PRZEGLĄDZIE FOLKLORU SZAMOTULSKIEGO

Utworzono dnia 05.11.2023

8 października w Szamotułach, w Hali Sportowo-Widowiskowej NAŁĘCZ odbył sięIII  Przegląd Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej „Jakżem jechoł do Szamotuł”. Celem Przeglądu było pokazanie bogactwa i różnorodności szamotulskiego folkloru. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono zespoły taneczne i śpiewacze, solistów instrumentalistów, śpiewaków ludowych oraz gawędziarzy gwarowych. A ponieważ Kaźmierz „gwarą stoi”, nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszych kaźmierskich blubraczy. 

czytaj dalej na temat: SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA PRZEGLĄDZIE FOLKLORU SZAMOTULSKIEGO

Wycieczka uczniów klas szóstych

Utworzono dnia 05.11.2023

W piątek 3 listopada 2023 roku uczniowie klasy 6A i 6B wybrali się, pod opieką Pań: Krzysztofy Stankiewicz – Wajde, Izabeli Rutkowskiej i Renaty Antkowiak, na wycieczkę do Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury  Kaźmierzu. Uczestniczyliśmy w warsztatach związanych z  komiksami. Dowiedzieliśmy się, czym jest komiks oraz nauczyliśmy się wyrażać emocje za pomocą komiksów. Obejrzeliśmy film o historii ich powstawania. Następnie uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy i sami tworzyli „żywe komiksy”, wymyślali dialogi  i historyjki komiksowe, które na końcu prezentowali obecnym koleżankom i kolegom. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Obejrzeliśmy także wystawę malarstwa Pana Bogdana Galewskiego, kaźmierskiego artysty.

czytaj dalej na temat: Wycieczka uczniów klas szóstych

Jesienny koncert gitarowy w SP Kaźmierz

Utworzono dnia 05.11.2023

Pan Zenon Ciosek - nauczyciel gry na gitarze, wraz z naszymi uczniami i absolwentami, wystąpili dla klas drugich i trzecich, prezentując wysoki poziom umiejętności gry na instrumencie muzycznym oraz głęboką wrażliwość. Wykonawcy jesiennego koncertu gitarowego, który odbył się 3 listopada 2023 r., spotkali się z ciepłym, przyjaznym odbiorem. Każdy występ nagrodzony był gromkimi brawami. Stał się też okazją do wspólnego śpiewania takich utworów jak: "Hej Sokoły", czy "Szła dzieweczka".

czytaj dalej na temat: Jesienny koncert gitarowy w SP Kaźmierz

Stopień szkolny Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego.

Utworzono dnia 05.11.2023

W dniu 27 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły. Niestety nikomu nie udało się przejść do kolejnego etapu. Cieszy natomiast fakt, że swoich sił próbowali również uczniowie klas szóstych i siódmych.

czytaj dalej na temat: Stopień szkolny Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego.

W OKU KAMERY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Utworzono dnia 05.11.2023

Kolorowe liście i owoce, dni złotej polskiej jesieni, a także deszczowe oraz wietrzne pory… Część zwierząt przechodzi w stan hibernacji, a niektóre szykują się do snu zimowego. Zaraz kończy się październik. Dziesiąty miesiąc roku, który ma 31 dni. Czas więc na kolejne "Wiadomości" ze  SP w Kaźmierzu. Zapraszamy!!

czytaj dalej na temat: W OKU KAMERY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

„Powrót do szkoły”

Utworzono dnia 02.11.2023

W dniu 2 listopada 2023 gościem naszej Szkoły była Pani Maria Galewska, Wielkopolanka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz Europeistyki na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Obecnie przedstawicielka Komisji Europejskiej, na co dzień w Brukseli zajmująca się polityką regionalną. Pani Maria już po raz ósmy odwiedziła kaźmierską Szkołę w ramach sztandarowej akcji Komisji Europejskiej skierowanej do młodzieży szkół podstawowych, ponadpodstawowych i uniwersytetów pt: „Powrót do szkoły” (ang. Back to School).

czytaj dalej na temat: „Powrót do szkoły”

SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŹMIERZU PAMIĘTA!

Utworzono dnia 02.11.2023

Obchody święta Wszystkich Świętych to dla wszystkich, również  dla uczniów Szkoły  Podstawowej w Kaźmierzu czas zadumy i oddania szacunku zmarłym, nie tylko swoim bliskim, ale także ofiarom II Wojny Światowej, uczestnikom Powstania Wielkopolskiego oraz zmarłym nauczycielom  i pracownikom Szkoły .

Od połowy października 2023 roku trwały przygotowania do święta Wszystkich Świętych. Polegały one na zbiórce pieniędzy na zakup zniczy i wkładów do zniczy oraz przygotowanie okolicznościowych wiązanek z białych i czerwonych kwiatów  przez uczniów wszystkich klas naszej Szkoły. Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w październiku uporządkowali  zbiorową Mogiłę Ofiar II Wojny Światowej, jej otoczenie oraz sąsiadujące groby Powstańców Wielkopolskich.

czytaj dalej na temat: SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŹMIERZU PAMIĘTA!

Jesienne prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 24.10.2023

We wtorek 24 października 2023 roku  po zajęciach w szkole liczna grupa wolontariuszy  z klasy 8A, 7C, 7D oraz 6B wraz z panią Renatą Antkowiak  udała się na cmentarz w Kaźmierzu. Wspólnie uporządkowaliśmy  Mogiłę Pomordowanych, jej otoczenie oraz sąsiadujące groby Powstańców Wielkopolskich.    

czytaj dalej na temat: Jesienne prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

KINDLOTEKA STEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Utworzono dnia 24.10.2023

W ramach projektu Kindloteka, Amazon uruchomił bibliotece szkolnej w Kaźmierzu kącik czytelniczo-edukacyjny – tzw. ,, Kindlotekę STEM”. Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:

S – Science (nauka)

T – Technology (technologia)

E – Engineering (inżynieria)

M – Math (matematyka)

Strefa Kindloteki wyposażona została w meble z Ikei, dzięki czemu został stworzony komfortowy kącik humanistyczny. Księgozbiór, multimedia , roboty, wygodne pufy, półki z kwiatami i książkami, ciepły dywan stanowią doskonałą, nowoczesną aranżację dla potrzeb zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Można tu czytać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania czy przygotować się do zajęć.

czytaj dalej na temat: KINDLOTEKA STEM W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny