Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świetlica

Czcionka:

Organizacja pracy świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2023/24.

Informacje będą dostosowywane do zmian w organizacji pracy szkoły.

 

 

Mleko i owoce w szkole.

Wzorem poprzednich lat Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu uczestniczy w unijnych programach „Mleko w szkole” oraz „Warzywa i owoce w szkole”.  Programem "Mleko w szkole" jaki i programem "Warzywa i owoce w szkole" objęci są uczniowie z klas od pierwszych do piątych. Przez cztery dni w tygodniu otrzymują one porcja mleka lub przetworów mleczych i porcje owocu (jabłko, gruszka, soki owocowe.) lub porcję warzywną: rzodkiewki, kalarepa, pomidor). Łącznie przez cztery dni tygodnia dostarczanych do szkoły jest 426 porcji nabiału i tyle samo porcji owocowych lub warzywnych. Celem programu jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych porzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych oraz zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie dzieci. Za program odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego.

 

zdjęcia...

Dożywianie.

         Podczas przerw w świetlicy uczniowie mogą zjeść drugie śniadanie i napić się ciepłej herbaty.
Obiady wydawane są na dwóch przerwach z powodu ograniczonej liczby miejsc stołówki. Pierwszy raz od godz. 11.15 - 12.20, w tym czasie obiad jedzą młodsze dzieci z klas I-III.  Klasy IV-VIII jedzą o 12.20 i 13.15 lub 13.25.

zdjęcia...

 

Odwozy.

         Wszystkie odwozy odbywają się przy budynku gimnazjum, dokąd uczniowie zaprowadzani są pod opieką wychowawców świetlicy. Ilość wychowawców czuwających nad bezpieczeństwem dzieci w drodze do autobusu uzależniona jest od liczby dzieci odjeżdżających. Po wyjściu ze szkoły dzieci zbierają się na boisku obok drzew jarzębiny, kiedy zbiorą się już wszyscy, wychowawcy dzielą uczniów (w zależności, od kierunków odwozów) na dwa, bądź trzy rzędy,( jeden rząd - jeden kierunek odwozu ) po czym rzędami pod opieką wychowawcy dzieci pokonują drogę do autobusu. Najliczniejszy i tym samym najtrudniejszym odwozem jest ten o 13.40, kiedy to odjeżdżają dzieci we wszystkich kierunkach.

 

Organizacja dowożenia.

Poranne przyjazdy uczniów do szkoły odbywają się przy budynku AB (dawny budynek gimnazjum) z wyjątkiem dzieci z miejscowości Stare, które wysiadają z busa przy budynku szkoły podstawowej. Dzieci odbierane są z autobusów przez wychowawców świetlicy i zaprowadzane pod ich opieką do szkoły. Zaraz przy autobusie bądź po dotarciu do świetlicy sprawdzana jest obecność uczniów dowożonych, dzięki czemu wiemy, które dzieci dojechały do szkoły. Od godziny 6.50 do 7.30 dla dzieci dojeżdżających, prowadzone są zajęcia opiekuńcze w świetlicy, natomiast po godzinie 7.30 aż do dzwonka rozpoczynającego lekcje opiekę nad dziećmi przejmują nauczyciele pełniący dyżur na boisku szkolnym. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych dzieci oczekujące na lekcje przebywają na korytarzu szkolnym i w świetlicy.

 

 zdjęcia...

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny