Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„ ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE ...”

Utworzono dnia 03.11.2021

31.10. 2021r. odbył się po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Korowód Świętych w kościele parafialnym w Kaźmierzu.

W czasie Korowodu w naszym kościele można było spotkać prześliczne aniołki, które rozświetlały swoją obecnością nasze spotkanie, a wśród nich można było spotkać Maryję, św. Józefa, św Piotra, św. Jana Pawła II, św. Jakuba, św. Patrycję, św. Barbarę, św. Franciszka, św. Tadeusza, św. Ignacego, św. Juliana, św. Jadwigę, św. Zuzannę, św. Rozalię, św. Adama, św. Bartłomieja, św. Martę i wielu innych świętych i błogosławionych.

czytaj dalej na temat: „ ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE ...”

Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 03.11.2021

Popołudnie 25 października 2021 roku wolontariusze  z klasy 8 B wraz z panią Renatą Antkowiak  spędzili  na cmentarzu w Kaźmierzu. Wspólnie umyliśmy Mogiłę Pomordowanych, uporządkowaliśmy jej otoczenie oraz sąsiadujące groby Powstańców Wielkopolskich. Były to przygotowania do święta Wszystkich Świętych.  

czytaj dalej na temat: Prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Utworzono dnia 03.11.2021

"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” - Albert Einstein

27 października 2021 roku 12 uczniów  klas ósmych Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wzięło udział  w etapie szkolnym  Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Kuratorium Oświaty  w Poznaniu.  Celem  konkursu  było popularyzowanie  wiedzy fizycznej wśród młodzieży, rozwijanie  zainteresowań fizyką oraz motywowanie  do wszechstronnej i systematycznej  pracy. Konkurs  trwał  90 minut. 

czytaj dalej na temat: ETAP SZKOLNY WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

Spotkanie zawodoznawcze z cyklu „8 klasa i co dalej?”

Utworzono dnia 01.11.2021

W piątek 29 października 2021 roku odbyło się drugie spotkanie uczniów klas ósmych  Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz  z Wychowawczyniami z przedstawicielami różnych zawodów. Tym razem gościliśmy Panią prof. dr hab. Małgorzatę Kołodziejczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Pani profesor przygotowała ciekawy wykład na temat:” Naukowiec – praca czy powołanie?”. Przedstawiła szczeble edukacji, przez które należy przejść , aby zostać profesorem jakiejś wyższej uczelni oraz zwróciła uwagę na predyspozycje, j akie powinien  posiadać przyszły naukowiec.  Przybliżyła drogi naukowe wybranych naukowców, między innymi: Marii Skłodowskiej – Curie, Zbigniewa Religi oraz Stephena Hawkinga oraz opowiedziała o swojej ścieżce zawodowej.

czytaj dalej na temat: Spotkanie zawodoznawcze z cyklu „8 klasa i co dalej?”

Spotkanie dyrektorów szkół z wizytatorami w SP Kaźmierz

Utworzono dnia 01.11.2021

29.10.2021 r., w budynku C Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, odbyło się spotkanie 28. dyrektorów szkół z terenu powiatu szamotulskiego oraz międzychodzkiego z paniami wizytator – Hanną Wartecką i Genowefą Wasiak z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Tematem przewodnim był nadzór pedagogiczny sprawowany przez dyrektora szkoły. Gminę Kaźmierz na spotkaniu reprezentował Zastępca Dyrektora  Gminnego Zespołu Oświatowego, pan Włodzimierz Malinowski.

czytaj dalej na temat: Spotkanie dyrektorów szkół z wizytatorami w SP Kaźmierz

Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Utworzono dnia 27.10.2021

Uczniowie klasy 3c  i 3e w piątek wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Mieli okazję zobaczyć warsztaty pracy ginących zawodów – kowala, bednarza, szewca, praczki , pszczelarza,  sprzęty gospodarstwa domowego, dawną szkołę czy skład kolonialny. Dzieci mogły próbować kucia, pisać piórem, przymierzać siudy, zaglądać do wnętrza ula, wbijać drewniane kołki, czy też poznać duszę żelazka. Zaś w pracowni stolarskiej własnoręcznie wykonały ryczki i tym samym zapoznały  się z zawodem stolarza. Na zakończenie uczniowie spędzili czas przy wspólnym ognisku smażąc kiełbaskę.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ W SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 27.10.2021

W dniu 24 października obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

czytaj dalej na temat: ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ W SP KAŹMIERZ

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Utworzono dnia 26.10.2021

W dniu święta naszej szkoły odbył się uroczysty apel dla klas IV-VIII przygotowany przez uczennice klas czwartych pod okiem pp. Małgorzaty Kłębczyk i Roberta Winieckiego. Poprzez życzenia, wierszyki i piosenki dzieci chciały podziękować nauczycielom, pracownikom szkoły oraz dyrekcji za trud, wyrozumiałość i codzienną troskę wkładaną w edukację i wychowanie młodych ludzi. Pamiętajmy codziennie o wzajemnej życzliwości i wdzięczności, aby w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera każdego dnia. Wszystkim życzymy jeszcze raz spełnienia marzeń i spokoju.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Podziękowanie

Utworzono dnia 24.10.2021

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Schulz za ufundowanie tablicy interaktywnej, projektora oraz stojaka, a tym samym wsparcie rozwoju naszych uczniów i uatrakcyjnienie pracy nauczycieli.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie

Artykuł Moniki Skotnickiej - Stróżyk z SP Kaźmierz w ODN

Utworzono dnia 24.10.2021

Na stronie internetowej poznańskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli ukazał się artykuł nauczycielki SP Kaźmierz, pani Moniki Skotnickiej - Stróżyk, dotyczący myślenia krytycznego w edukacji przyrodniczej. Nauczycielka przyrody, biologii i geografii, zarekomendowała nowoczesne narzędzia, które świetnie sprawdziły się na zajęciach przyrodniczych, zarówno w edukacji zdalnej, jak i stacjonarnej.

czytaj dalej na temat: Artykuł Moniki Skotnickiej - Stróżyk z SP Kaźmierz w ODN

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny