Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

UDP w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

Utworzono dnia 15.10.2023

Uczymy Dzieci Programować to całoroczny ogólnopolski program edukacyjny. Przystąpili do niego uczniowie klasy 3e pod okiem p. Joanny Pawłowskiej, p. Agaty Schulz i p. Sabiny Rybak. Obecnie bierzemy udział w XII edycji programu.

Sam program to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

czytaj dalej na temat: UDP w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

PRESTIŻOWA NAGRODA WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY DLA SYLWII ZAGÓRSKIEJ

Utworzono dnia 12.10.2023

Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty zostaje przyznawana za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.  Pani Sylwia Zagórska, jako jedyna osoba związana z oświatą z powiatu szamotulskiego, otrzymała tę prestiżową nagrodę w październiku 2023 r. Jest dyplomowaną nauczycielką historii oraz WOS-u z 21 – letnim stażem pracy i stopniem naukowym doktora nauk humanistycznych z zakresu historii.   Od 1 września 2019 r. obejmuje stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty traktuje jako wyróżnienie dla całej społeczności szkolnej, którą – dzięki znakomitej i aktywnej współpracy między nauczycielami, uczniami i rodzicami, doceniono na szczeblu wojewódzkim.

czytaj dalej na temat: PRESTIŻOWA NAGRODA WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY DLA SYLWII ZAGÓRSKIEJ

Wizyta Pana Senatora w SP Kaźmierz

Utworzono dnia 11.10.2023

Dnia 11 października Szkołę Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odwiedził pan senator Jan Filip Libicki. Naszym uczniom: Oliwii Wajde z klasy 5b i Bartoszowi Szkopkowi z klasy 6a  wręczył wyróżnienia za udział w 7. Edycji ogólnopolskiego konkursu „ List do taty”, zorganizowanym przez Komisję Rodziny Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP.  Honorowy patronat nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka.

czytaj dalej na temat: Wizyta Pana Senatora w SP Kaźmierz

SZKOLENIE NAUCZYCIELI Z SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 10.10.2023

„Rozpoznawanie potrzeb uczniów i ewaluacja udzielanej pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie szkoły” było tematem szkolenia nauczycieli z SP Kaźmierz, które odbyło się 9.10.2023 r. Poznaliśmy nowe sposoby oraz narzędzia diagnozowania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci i młodzieży. Szkolenie poprowadziła Pani Anna Rożańska - Dyrektor Powiatowego Zespołu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych w Szamotułach.

czytaj dalej na temat: SZKOLENIE NAUCZYCIELI Z SP KAŹMIERZ

Wycieczka do Dąbrowy

Utworzono dnia 08.10.2023

Uczniowie klasy 2 b, 05.10.2023 r. odbyli kolejną niecodzienną lekcję przyrody. Jesienny pejzaż mieli okazję podziwiać w towarzystwie swoich pań w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Dąbrowie. Informacje na temat leśnych drzew przekazała uczniom pani Bogumiła Pluto- Prądzyńska, specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i rozwoju. 

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Dąbrowy

Poznaj zawód swoich rodziców

Utworzono dnia 08.10.2023

W dniu 29.09.2023r. Uczniowie klasy 2d realizując innowację społeczno - pedagogiczną uczestniczyli w spotkaniu z p.Eweliną Sadowską neurologopedą.Podczas spotkania dzieci poznały zawód  pedagoga,logopedy.Pani Ewelina wspaniałe przygotowała i zorganizowała zajęcia dając dzieciom możliwość zwrócenia uwagi na charakterystyczny sposób wypowiadania się i wsłuchiwania w brzmienie wypowiadanych głosek.Forma zabawy dała dzieciom dużo przyjemności i radości.To była niezapomniana lekcja nauki poprzez zabawę.Dziękujemy p.Ewelinie za zaproszenie i mile spędzony czas  poza szkołą.

czytaj dalej na temat: Poznaj zawód swoich rodziców

Pyrlandia Kaźmierska 2023 - Wspaniała Impreza Gminna

Utworzono dnia 02.10.2023

1 października całe rodziny ze społeczności Kaźmierza zebrały się na boisku przy Szkole Podstawowej, aby raz jeszcze uczestniczyć w tradycyjnej, corocznej imprezie gminnej - Pyrlandii Kaźmierskiej. Regionalne potrawy wielkopolskie przygotowane przez szkolną stołówkę nadal cieszą się ogromną popularnością. Zarówno dzieci, jak i dorośli delektowali się przepysznymi, szarymi kluchami z kapustą, gzikiem i plendzami. Podczas tego smakowitego festiwalu nie mogło zabraknąć "Lata zakręconego w słoikach" - przetworów owocowo-warzywnych, które zostały przygotowane z udziałem rodziców   i wychowawców.

czytaj dalej na temat: Pyrlandia Kaźmierska 2023 - Wspaniała Impreza Gminna

SPOTKANIE KLASOWE I DZIEŃ CHŁOPAKA W VIB

Utworzono dnia 01.10.2023

Uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią spędzili wspólnie piątkowe popołudnie 29.09.2023 roku w szkole. Nie były to jednak zajęcia  edukacyjne, lecz integracyjne spotkanie klasowe. Dziewczęta złożyły kolegom z klasy życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, wręczyły im upominki oraz Kinga, Marta i Lena K. przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek. Wszyscy zagraliśmy  w „gorącego ziemniaka” i obejrzeliśmy film pt.:”Za duży na bajki”. Było dużo rozmów i humoru. Potem zjedliśmy pizzę i poszliśmy na Orlik, aby poćwiczyć i pograć w koszykówkę.

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE KLASOWE I DZIEŃ CHŁOPAKA W VIB

Sztafetowe biegi przełajowe

Utworzono dnia 01.10.2023
29 września w Szamotułach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła wystawiła cztery sztafety:
Dziewczynki klas 4-6
Dziewczyny klas 7-8
Chłopcy klas 4-6 
Chłopcy klas 7-8
czytaj dalej na temat: Sztafetowe biegi przełajowe

WYJAZD KLASY 6A i 6B DO KINA

Utworzono dnia 28.09.2023

Dnia 25 września 2023 roku uczniowie klasy  6A i 6B z paniami: Anną  Pawłowską,  Krzysztofą Stankiewicz – Wajde i Renatą  Antkowiak wybrali się do kina Halszka w Szamotułach na film pt.:”O psie, który jeździł koleją”. Film opowiada historię niezwykłej przyjaźni dziewczynki, która jest chora i psa – podróżnika.  Lampo to prawdziwy przyjaciel Zuzi, wierny i   zdolny do wszelkich poświęceń, gdy zaszła taka potrzeba.

czytaj dalej na temat: WYJAZD KLASY 6A i 6B DO KINA

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny