Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

PODSUMOWANIE ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO POD PATRONATEM KRUS

Utworzono dnia 24.03.2024

Na przełomie lutego i marca 2024 roku chętni uczniowie klas 1 – 8 Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu kolejny już raz wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod patronatem KRUS „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY,BO O ZDROWIE DBAMY”. Celem konkursu kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych było promowanie promowanie wiedzy o zasadach BHP w gospodarstwie rolnym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolna techniką pracy plastycznej w formacie A3, przedstawiającej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracach  rolniczych.

czytaj dalej na temat: PODSUMOWANIE ETAPU SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO POD PATRONATEM KRUS

Szkolne wiadomości

Utworzono dnia 24.03.2024

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia kolejnego wydania naszych szkolnych wiadomości ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu! W marcu mieliśmy wiele interesujących wydarzeń, konkursów oraz ciekawych aktywności edukacyjnych. Nie przegapcie relacji z naszych zajęć, sukcesów i inicjatywach. Zapraszamy do śledzenia naszych wiadomości i pozostania na bieżąco z życiem szkoły!  Do obejrzenia zapraszają Zosia Kornatowska, Kinga Wojtanowska oraz panie Dominika Świergiel i Joanna Pawłowska

czytaj dalej na temat: Szkolne wiadomości

"Witajcie w Naszej Bajce" - Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 24.03.2024

Miniony tydzień w bibliotece przebiegł pod znakiem pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. Mamy nadzieję, że tegoroczna uroczystość na długo zapadnie dzieciom w pamięci, bo atrakcji było wiele. Na początku, aby znaleźć się w Krainie Literatury pełnej wyobraźni i marzeń, uczniowie musieli przejść przez magiczny Portal. Z przyjemnością ogłaszamy, że wszyscy zrobili ten krok bez obawy i lęku. Potem pojawiły się postacie z bajek i baśni, które dzieci rozpoznały bez trudu oraz Złodziej Literackich Marzeń, który zakradł się do biblioteki, aby ukraść dzieciom radość czytania. 

czytaj dalej na temat: "Witajcie w Naszej Bajce" - Pasowanie na Czytelnika

Odkrywanie Świata z Robotami: Tajemnicze Przygody Klasy 2a z Robotem Filipem!

Utworzono dnia 20.03.2024

Klasa 2a wzięła udział w niezwykłych zajęciach bibliotecznych z robotami Photon, które przybliżyły uczniom fascynujące przygody robota Filipa! Podczas tych niezwykłych zajęć, uczniowie zostali zaproszeni do odkrywania tajemniczych etapów podróży Filipa, takich jak Tajemnicza Studnia, Kamienna Głowa, Wioska Smerfów i wielu innych fascynujących miejsc. Każde z nich skrywało swoje niespodzianki i wyzwania, które uczniowie musieli pokonać za pomocą poprawnego ułożenia kodu.

czytaj dalej na temat: Odkrywanie Świata z Robotami: Tajemnicze Przygody Klasy 2a z Robotem Filipem!

Turniej siatkówki

Utworzono dnia 20.03.2024
W dniu 19.03 chłopcy z SP Kaźmierz, pojechali na kolejny etap zawodów siatkarskich. Rozgrywki odbyły się w Zbąszyniu, gdzie uczestniczyły łącznie 4 drużyny. 
W systemie każdy z każdym rozegraliśmy łącznie 3 mecze. Poziom gry był zdecydowanie wyższy niż na Mistrzostwach Powiatu, można było zobaczyć fajne długie wymiany, mocne ataki, zagrywki trudne do odbioru, oraz akcje które zapadną w pamięć jeszcze na długi czas. Wszystkie mecze wygraliśmy 2-0, jednak wyniki nie mogą zmylić, ponieważ były momenty w meczach, kiedy traciliśmy nawet 6 pkt a chłopcy potrafili nadrobić stratę i wygrać seta! Świadczy to o dojrzałości drużyny, która w trudnych momentach potrafiła się podnieść! Najważniejsza wiadomość jest taka, że WYGRYWAMY i jedziemy dalej! Brawo drużyna!
czytaj dalej na temat: Turniej siatkówki

Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze

Utworzono dnia 17.03.2024

Jeszcze przeddzień ferii zimowych, atmosfera w naszej szkole napełniła się magią, gdy odbył się III Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze. Wydarzenie, które przyciągnęło uwagę wielu uczniów z klas 3-8, było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także szansą na wykazanie się wiedzą o przygodach młodego czarodzieja, który zdobył serca milionów czytelników na całym świecie.

czytaj dalej na temat: Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze

Podsumowanie MDJO i Dnia Patrona

Utworzono dnia 17.03.2024

8 marca miało miejsce podsumowanie konkursów odbywających się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i Dnia Patrona. Uczniowie klas IV-VIII mieli okazję sprawdzić się w Szkolnym Konkursie Ortograficznym podczas etapu klasowego i etapu szkolnego. Rywalizowano w kilku grupach wiekowych. Ostatecznie zwycięzcami Szkolnego Konkursu Ortograficznego i Mistrzami Ortografii zostali:

czytaj dalej na temat: Podsumowanie MDJO i Dnia Patrona

Rekolekcje Wielkopostne

Utworzono dnia 17.03.2024

Uczniowie szkoły podstawowej im. Marii Dąbrowskiej mieli okazję 4,5 i 6 marca  uczestniczyć w Rekolekcjach Wielkopostnych pod hasłem "Uczestniczenie w życiu Kościoła". Zajęcia te prowadziły siostry ze zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, które podczas swoich konferencji, podkreśliły jak ważna, jest rodzina i wspólnota Kościoła. Siostry nie tylko przedstawiły uczniom swoją codzienną pracę i rolę w społeczeństwie, ale także pokazały im proces wypieku opłatków. Następnie  uczniowie mieli okazję skosztowania opłatków, co stanowiło symboliczny gest jednoczenia się z innymi i rodziną, jaką jesteśmy my Kościół. 

czytaj dalej na temat: Rekolekcje Wielkopostne

DZIEŃ KOBIET W KLASIE VIB

Utworzono dnia 10.03.2024

Chłopcy pamiętali o Dniu Kobiet i już na godzinie wychowawczej złożyli życzenia koleżankom z klasy i obdarowali je upominkami. Popołudnie uczniowie klasy VIB spędzili wspólnie wraz z wychowawczynią w szkole. Nie był to czas na naukę, lecz na integrację, rozmowy i wspólną zabawę. Graliśmy w kalambury oraz grę „Państwa, Miasta …”, w których gracze musza wykazać się szybkim myśleniem, refleksem, a także wiedzą z różnych dziedzin. Był również czas na wspólną herbatę, słodkości  oraz pizzę.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ KOBIET W KLASIE VIB

Wyjazd klas ósmych

Utworzono dnia 10.03.2024

W dniu 8 marca 2024 r., klasy ósme skorzystały z zaproszenia Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Uczniowie obejrzeli z zaciekawieniem całą szkołę. Podziwialiśmy rewelacyjnie wyposażone pracownie, kąciki wypoczynku, świetlicę, halę sportową, patio i całe otoczenie. Szkoła robi niesamowite wrażenie. Oprowadzali nas uczniowie, którzy bardzo ciepło opowiadali o swojej szkole. Spotkaliśmy tam także absolwentów naszej szkoły, którzy powiedzieli za co lubią swoją nową szkołę. Mam nadzieję, że dla części z naszych tegorocznych absolwentów, będzie to nowa szkoła od września.

czytaj dalej na temat: Wyjazd klas ósmych

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny