Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z INSPERTOREM KRUS

Utworzono dnia 05.06.2019

22 maja 2019 roku, już po raz drugi,  odwiedziła Szkołę Podstawową w Kaźmierzu inspektor KRUS – Oddział  w Szamotułach  - Pani Małgorzata Hojan – Tryszczyńska. Pani inspektor spotkała się z uczniami klas siódmych. Celem profilaktycznego spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa  dzieci i młodzieży,  mieszkających  na  wsi. Oprócz pogadanki, uczniowie obejrzeli animowany film, związany z omawianymi zagadnieniami, pt.: ”Rodzina Porażków”.  

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z INSPERTOREM KRUS

WYJAZ EDUKACYJNY DO OŚRODKA EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W CHALINIE

Utworzono dnia 05.06.2019

W czwartek - 22 maja 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych pod opieką: pani Moniki Skotnickiej - Stróżyk, pani Joanny Pawłowskiej i pani Renata Antkowiak po raz pierwszy, odwiedzili Chalin. Jest to mała miejscowość położona na terenie Pojezierza Międzychodzko   – Sierakowskiego, gdzie oprócz zaledwie kilku domostw znajduje się stary folwark oraz zespół dworsko – parkowy, który pełni Ośrodek Edukacji Przyrodniczej.

czytaj dalej na temat: WYJAZ EDUKACYJNY DO OŚRODKA EDUKACJI PRZYRODNICZEJ W CHALINIE

Finał powiatowy w Czwartkach Lekkoatletycznych Szamotuły 30.05.2019 r.

Utworzono dnia 02.06.2019

W ostatni czwartek maja rozegrano ostatnie zawody z cyklu czwartki lekkoatletyczne. Był to finał miejski zasięgiem obejmujący powiat szamotulski.  Nasza szkoła była reprezentowana systematycznie co tydzień we wrześniu i październiku oraz w maju. Dzięki tej systematyczności Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu wywalczyła III miejsce w Punktacji Szkół w  Czwartkach Lekkoatletycznych 2018/2019 wynikiem 6587 pkt.

czytaj dalej na temat: Finał powiatowy w Czwartkach Lekkoatletycznych Szamotuły 30.05.2019 r.

UCZNIOWE KLASY IIIB W ŚWIECIE FINANSÓW

Utworzono dnia 02.06.2019

W roku szkolnym 2018/2019 w klasie III b uczniowie mogli rozszerzyć zakres swojej wiedzy dotyczącej świata finansów omawiając zagadnienia autorskiego projektu edukacyjnego A. Czepczyńskiego pt. "ABC Ekonomii", mającego za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej i finansowej wśród przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Materiały dydaktyczne otrzymane z fundacji zasiliły zbiory biblioteki szkolnej.

czytaj dalej na temat: UCZNIOWE KLASY IIIB W ŚWIECIE FINANSÓW

Dwudniowa wycieczka do Torunia i Kruszwicy klasy IV A i C

Utworzono dnia 02.06.2019
W pierwszy dzień naszej wycieczki zwiedzaliśmy urokliwy Toruń. Mieliśmy okazję podziwiać piękne centrum z kolorowymi kamienicami, dom Mikołaja Kopernika, Planetarium, ruiny zamku krzyżackiego i bunkry. Ostatnim punktem naszej dzisiejszej wycieczki było Żywe Muzeum Piernika, gdzie mieliśmy okazję poznać tajemnicze receptury toruńskich pierników oraz sami mogliśmy je wykonać. Był także czas na zakup pamiątek, pierniczków oraz wspólne zdjęcia.
Na drugi dzień Kruszwica powitała nas deszczową pogodą.
czytaj dalej na temat: Dwudniowa wycieczka do Torunia i Kruszwicy klasy IV A i C

XIX FESTIWAL TAŃCA

Utworzono dnia 28.05.2019

Przepiękna, wymarzona, słoneczna pogoda i gorące rytmy taneczne towarzyszyły XIX Festiwalowi Tańca. Jak co roku boisko przy Szkole Podstawowej w Kaźmierzu zamienia się w miejsce radości roześmianych i roztańczonych dzieciaków, począwszy od przedszkola po gimnazjum. Na scenie wystąpiły 24  zespoły: z Szamotuł, Kaźmierza, Wągrowca, Ujścia, Wronek, Dusznik, Poznania, Połajewa, Pniew, Przyborowa . W przerwach między występami tanecznymi swoje talenty prezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu.

czytaj dalej na temat: XIX FESTIWAL TAŃCA

MAŁE ŚLEDZTWO W WIELKIEJ SPRAWIE

Utworzono dnia 26.05.2019

W środę 22 maja 2019r. uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej  w Kaźmierzu mieli przyjemność obejrzeć ciekawe przedstawienie, które w zabawny, pełen humoru sposób uświadomiło dzieciom jak prawidłowo segregować odpady.

czytaj dalej na temat: MAŁE ŚLEDZTWO W WIELKIEJ SPRAWIE

Wakacyjne obliczenia

Utworzono dnia 26.05.2019

Klasy szóste w tym roku na lekcji matematyki realizowały projekt „Moje wymarzone wakacje”. Zadanie polegało na zaplanowaniu wycieczki dla swojej rodziny do dwóch europejskich państw (z wyjątkiem Polski). W każdym z nich trzeba było odwiedzić dwa miasta, a także w kosztorysie uwzględnić cenę dojazdu, noclegi oraz wyżywienie. Zaplanować zwiedzanie największych zabytków, muzeum oraz innych atrakcji turystycznych- jeśli wstęp był płatny to należało dopisać go do kosztów. Przygotowując rodzinne wakacje należało skorzystać chociaż raz z oferty linii lotniczych, przejazdu koleją lub autokarem, albo usługi wypożyczalni aut.

czytaj dalej na temat: Wakacyjne obliczenia

Roztańczony świat – wycieczka edukacyjna.

Utworzono dnia 20.05.2019

W miniony piątek uczniowie klasy IIa i IIc wyjechali na wycieczkę do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dzieci zwiedziły kulisy opery, zobaczyły miejsca niedostępne dla widzów, poznały zakamarki teatru i tajemnice spektakli operowych.

czytaj dalej na temat: Roztańczony świat – wycieczka edukacyjna.

Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament

Utworzono dnia 19.05.2019

15.05.2019r odbył się Powiatowy Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament. Gospodarzem była Nasza Szkoła w Kaźmierzu. Uczestnicy przyjechali z ośmiu szkół w naszym powiecie, z Szamotuł, Biezdrowa, Przyborowa, Otorowa, Zielonejgóry, Pniew, Dusznik oraz z Obrzycka. Znajomością angielskiego pochwalili się zarówno młodsi uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich, ale również starsi, aż po siódmą klasę włącznie.

czytaj dalej na temat: Konkurs z języka angielskiego Macmillan Primary School Tournament

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny