Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

''Zamieszanie w Krainie Bajek''.

Utworzono dnia 06.11.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wydarzyła się rzecz wyjątkowa. Kadra pedagogiczna oraz personel szkoły przygotowali niespodziankę dla uczniów klas I-III - przedstawienie pt. ''Zamieszanie w Krainie Bajek''. Do krainy bajek przybyły Wróżki Złej Mocy które kochają waśnie, spory i hece. Wszystko stanęło na głowie: Jaś z Małgosią  trafili do bajki Czerwonego Kapturka, Wilk został sam, Kot w butach zgubił swojego Janka, a Baba Jaga 

 nie miała kogo straszyć i podróżowała z Krasnoludkami...

czytaj dalej na temat: ''Zamieszanie w Krainie Bajek''.

Spektakl Teatru Lalek Pracownia Za Piecem z Poznania.

Utworzono dnia 24.10.2023
 W dniu 19 października uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej  w Kaźmierzu,  wraz z kaźmierskimi przedszkolakami uczestniczyli w dwóch traktujących o ekologii spektaklach TEATRU LALEK PRACOWNIA ZA PIECEM pt. "Selekciaki -misja ratunkowa".   Bardzo dziękujemy  ZM "CZO-SELEKT" z Czempinia za sfinansowanie tego wydarzenia!
czytaj dalej na temat: Spektakl Teatru Lalek Pracownia Za Piecem z Poznania.

Spotkanie z policjantami

Utworzono dnia 24.10.2023

W dniu 19.10.2023 r. uczniowie klas IV naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami  st. aspirant Adrian Roszak i  aspirant Przemysław Juśkiewicz z Komisariatu Policji w Kaźmierzu. Na spotkaniu policjanci przedstawili prezentację na temat: „Uprawnienia do kierowania i warunki uzyskania karty rowerowej” oraz mówili na temat  bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych, przestrzegania zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, zasadach poruszania się na rowerze i hulajnodze elektrycznej, a także pieszo oraz o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych, bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z policjantami

PODCHODY PAPIESKIE

Utworzono dnia 22.10.2023

W ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego chętni uczniowie klas I-III wzięli udział  w SZKOLNYCH PODCHODACH PAPIESKICH. Zabawa polegała na odnalezieniu w szkole ukrytych zagadek (w formie rebusów). Dzieci zaangażowały się całym sercem w rozwiązywanie zadań rozwieszonych po szkole, dzięki czemu( poprzez zabawę) przybliżyły sobie postać wybitnego Polaka Świętego Jana Pawła II. Gratulacje dla tych uczniów, którzy wzięli udział w rozwiązywaniu ukrytych zadań.

czytaj dalej na temat: PODCHODY PAPIESKIE

MAMY BIEŻNIĘ LEKKOATLETYCZNĄ!

Utworzono dnia 22.10.2023

Oddaliśmy do użytkowania nową, czterotorową bieżnię lekkoatletyczną o dystansie 100 m. Całkowita długość bieżni to 117 metrów,  w tym 3 m to strefa przed linią startu, a 14 m – strefa wyhamowania. Jako pierwsi na nowo otwartej bieżni wystartowali uczniowie klasy 7a, którzy wielokrotnie zajmowali najwyższe miejsca w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych w swojej kategorii wiekowej – Aleksander Naturalny i Julian Naturalny. 

czytaj dalej na temat: MAMY BIEŻNIĘ LEKKOATLETYCZNĄ!

Pasowanie na ucznia zdjęcia

Utworzono dnia 18.10.2023

W piątek 13 października o godz. 8:00 dzieci z klas I uroczyście wstąpiły do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu. W uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów uczestniczyli rodzice oraz zaproszeni goście. Dzieci, wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały piękne występy, którymi umiliły wszystkim przybyłym piątkowy poranek. Oklaskom nie było końca! Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor – ubrana w ludowy strój kaźmierski, pasowała wszystkich na uczniów Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu.  

czytaj dalej na temat: Pasowanie na ucznia zdjęcia

Podziękowania

Utworzono dnia 18.10.2023

Serdecznie dziękujemy firmie NETRONIK za piłki do siatkówki! Cieszymy się bardzo, że mamy wspaniałych Przyjaciół, którzy wspierają działalność Szkoły. Jak napisał nasz Darczyńca: „Dla Netronika największą jest rozkoszą, gdy prezenty dla szkoły przynoszą”.

czytaj dalej na temat: Podziękowania

Projekt Kolorowy Uniwersytet

Utworzono dnia 15.10.2023

Uczniowie klasy 2 b Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu zostali zgłoszeni przez swoje nauczycielki do projektu Kolorowy Uniwersytet inicjowanego przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szczęśliwym trafem naszym uczniom udało się zakwalifikować do XIII edycji Kolorowego Uniwersytetu i tym samym drugoklasiści zostali w roku akademickim 2023/2024 studentami Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Głównym założeniem projektu jest popularyzowanie nauki wyższego stopnia wśród młodszych uczniów. 

czytaj dalej na temat: Projekt Kolorowy Uniwersytet

SP Kaźmierz. KSIĄŻKI W RYMOWANKACH UKRYTE

Utworzono dnia 15.10.2023

Październik to dla biblioteki szkolnej bardzo ważny miesiąc. W tym czasie obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Tym razem pod hasłem „Biblioteka – tu kwitnie wyobraźnia”. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyła się  zabawa czytelnicza z elementami kodowania pt. „Książki w rymowankach ukryte”. Wyzwanie trwało od środy 4.10 do środy 11.10. Wzięli w niej uczniowie klas 1a, 2a, 2b, 2c, 2d, 3e, 4a, 5b, 5d, 5e i 6e. 

czytaj dalej na temat: SP Kaźmierz. KSIĄŻKI W RYMOWANKACH UKRYTE

UDP. ZADANIE PIERWSZE "NASZE ZASADY"

Utworzono dnia 15.10.2023

Początek roku szkolnego za nami, a wraz z nim pierwsze wakacyjne wspomnienia i emocje. Pora zadbać o to, żeby wszyscy w 3e w czasie realizacji Ogólnopolskiego Projektu "Uczymy Dzieci Programować" dobrze się czuli. Z taką myślą trzecioklasiści przystąpili do realizacji pierwszego zadania w ramach programu. Na początek poznali zasady panujące w czasie zajęć a były to m.in. pomoc, eksperymentowanie, poszukiwanie rozwiązań i najważniejsza praca zespołowa, którą zaraz zastosowali. W pierwszej aktywności mieli za zadanie zbudowanie wieży z plastikowych, kolorowych kubeczków ale... bez dotykania ich rękoma.

czytaj dalej na temat: UDP. ZADANIE PIERWSZE "NASZE ZASADY"

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny