Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Drugi szkolny spływ kajakowy

Utworzono dnia 23.06.2022

19 czerwca 2022 odbył się drugi szkolny spływ kajakowy. Uczestnikami byli dzieci + opiekunowie. Ogromne GRATULACJE dla wszystkich wytrwałych kajakarzy! Wszyscy walczyli do końca mimo licznych przeszkód i niespodzianek na rzece jakie zagwarantowała nam natura. Dzięki temu nikt się nie nudził. Byli też tacy, dla których było to nowe doświadczenie ... Tym bardziej BRAWA dla Was  ... Na pewno będzie co wspominać. 

czytaj dalej na temat: Drugi szkolny spływ kajakowy

Bezpieczne Wakacje SP Kaźmierz

Utworzono dnia 20.06.2022

W dniu 15.06.2022 klasy 5 i 6 pod opieką pań: Anity Rutkowskiej, Doroty Stokłos, Katarzyny Subsar, Moniki Skotnickiej- Stróżyk, Katarzyny Kotowskiej i Edyty Krüger wzięły udział w pikniku „ Bezpieczne wakacje” zorganizowanym dla szkół i przedszkoli powiatu szamotulskiego w Radzynach.  Policjanci z Komendy Powiatowej w Szamotułach przeprowadzili pogadankę i qiuz dotyczący bezpiecznego zachowania w czasie wakacji. 

czytaj dalej na temat: Bezpieczne Wakacje SP Kaźmierz

Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego.

Utworzono dnia 20.06.2022

Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu korzystający z opieki świetlicowej przez cały rok szkolny brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym  ,,Świetliczaki na tropie... zagadek. Patronem projektu były: redakcja dwumiesięcznika ,,Świetlica w szkole oraz ,,Biblioteka w szkole. 

czytaj dalej na temat: Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego.

1 czerwca

Utworzono dnia 19.06.2022

1 czerwca Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu   razem z zespołem psychologów i pedagogów zorganizował „Dzień Szkoły   Bez Przemocy”.  Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przeszli ulicami Kaźmierza w kolorowym korowodzie  w barwach Ukrainy z transparentami przeciwko przemocy. W przemarszu uczestniczyli również zaproszeni pracownicy  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Nad bezpieczeństwem czuwała Ochotnicza Straż Pożarna i Policja .Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego wręczył na ręce Sekretarza Gminy podpisy uczniów, nauczycieli   i pracowników szkoły, będące apelem przeciwko przemocy, agresji, wojnie   i hejtowi. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali potyczki sportowe, gdzie  przedstawiciele klas rywalizowały z reprezentacją nauczycieli.

czytaj dalej na temat: 1 czerwca

Czerwcowe prace porządkowe na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 19.06.2022

15 czerwca 2022 roku  po zajęciach w szkole wolontariusze  ze wszystkich klas ósmych  wraz z panią Renatą Antkowiak  udali się na cmentarz w Kaźmierzu, aby wykonać ostatnie w tym roku szkolnym prace porządkowe . Razem uporządkowaliśmy  Mogiłę Pomordowanych, jej otoczenie oraz sąsiadujące groby Powstańców Wielkopolskich.    

Dziękuję wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i wspólne, całoroczne działania.         

czytaj dalej na temat: Czerwcowe prace porządkowe na kaźmierskim cmentarzu

Zdawali na kartę rowerową

Utworzono dnia 19.06.2022

W dniu 13 i 27 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów klas 4, 5, 6 i 7. Do egzaminu praktycznego na kartę rowerową przystąpiło 110 uczniów z klas czwartych, 2 uczniów z klas piątych, 4 uczniów z klas 6  i  2 uczniów z klas siódmych. Egzamin praktyczny zdali wszyscy uczniowie. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu praktycznego na kartę rowerową czuwali policjanci posterunku w Kaźmierzu: dzielnicowy aspirant Adrian Roszak i starszy sierżant Marcin Tyksiński. Uprawnionych uczniów do kierowania rowerem na powiatowych drogach po egzaminie jest o 124 osób więcej.

czytaj dalej na temat: Zdawali na kartę rowerową

Uroczystość Bożego Ciała

Utworzono dnia 16.06.2022

Udział Szkolnego Pocztu Sztandarowego w uroczystości Bożego Ciała stał się już naszą lokalną tradycją. Przyboczna Aleksandra Badziąg, Chorąży Jan Maćkowiak oraz Przyboczna Zuzanna Przybysz, doskonale wypełnili  zadanie, za co serdecznie dziękujemy. Podziękowania kieruję także do Rodziców  Uczniów, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie młodzieży.

czytaj dalej na temat: Uroczystość Bożego Ciała

Finał wojewódzki w czwartkach lekkoatletycznych

Utworzono dnia 12.06.2022

W czwartek, 9 czerwca 2022 r, na nowym obiekcie sportowym   w Budzyniu odbył się finał wojewódzki w czwartkach lekkoatletycznych. Grupa 25 uczniów z powiatu szamotulskiego świetnie się zaprezentowała zdobywając 9 medali. Najlepsze wyniki uzyskali:

czytaj dalej na temat: Finał wojewódzki w czwartkach lekkoatletycznych

Klasa 7c SP Kaźmierz. Historycznie i sportowo

Utworzono dnia 12.06.2022

10.06.2022 r. klasa 7c, pod opieką wychowawczyni Sylwii Zagórskiej i pana Jarosława Woźnego, spędziła czas na zwiedzaniu Muzeum Zamek Górków i zabawie w LaserTag w Szamotułach. Uczniowie obejrzeli wszystkie muzealne wnętrza i ekspozycje: kolekcję ikon, wystawę „Chwała Pacykowianom” w Zamku, basztę Halszki, wystawę etnograficzną w budynku Oficyny Zachodniej oraz wystawę „Przy okazji”, którą przygotowali Noriaki i Bart – dwaj nietuzinkowi street artowcy w Spichlerzu. Po historii, młodzież bardzo intensywnie spędziła czas na świeżym powietrzu, grając w gry zespołowe z użyciem laserowego paintballa. Było dużo uśmiechu i słońca.

czytaj dalej na temat: Klasa 7c SP Kaźmierz. Historycznie i sportowo

Wycieczka do Gniezna

Utworzono dnia 08.06.2022

W poniedziałek 6 czerwca  2022 roku uczniowie klasy IVA i IVB wraz z wychowawczyniami Panią Krzysztofą Stankiewicz – Wajde i Panią Renata Antkowiak oraz Panią Joanną Pawłowską wybrali się na wycieczkę do pierwszej stolicy Polski - do Gniezna. Rozpoczęliśmy od zwiedzania  Muzeum Początków Państwa Polskiego. Następnie był spacer pięknymi ulicami  Rynku  oraz wizyta w kawiarni i pyszne lody. Następnie zwiedziliśmy całą Katedrę - jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski. Zobaczyliśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie, odwiedziliśmy podziemia Katedry oraz weszliśmy na taras widokowy, z którego podziwialiśmy całą panoramę Gniezna i okolic. Potem był czas na zakup pamiątek oraz smaczny obiad w restauracji.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Gniezna

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny