Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

LEKCJE Z GWIAZDAMI – MOBILNE PLANETARIUM

Utworzono dnia 23.06.2019

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, tuż przed wakacjami uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, przeprowadzonych przez firmę „Pasjonaci”. Tematyka tych nietypowych lekcji była związana z astronomią. Dzieci pogłębiły swą wiedzę przyrodniczą -  dowiedziały się wielu ciekawostek na temat Układu Słonecznego, gwiazdozbiorów, meteorytów itd.

czytaj dalej na temat: LEKCJE Z GWIAZDAMI – MOBILNE PLANETARIUM

Adrian Konieczny - matematyczna duma naszej szkoły.

Utworzono dnia 16.06.2019

Adrian Konieczny, obecnie uczeń klasy VIII C, przez cały czas nauki w Szkole Podstawowej odznaczał się wyjątkowymi zdolnościami matematycznymi.  Systematycznie, pod opieką kolejnych nauczycielek matematyki, Hanny Łuczak i Doroty Stokłos, brał udział w różnych konkursach  i dzięki talentowi oraz ciągłej pracy zdobywał tytuły i wyróżnienia.

czytaj dalej na temat: Adrian Konieczny - matematyczna duma naszej szkoły.

SP KAŹMIERZ - POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "SZTUKA, LITERATURA I KAPELUSZ"

Utworzono dnia 16.06.2019

Podczas tegorocznych Dni Szamotuł ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Sztuka, literatura i kapelusz" organizowanego przez SzOK. Aż 10 uczniów ze SP w Kaźmierzu pod opieką p. Grażyny Kubackiej i p. Joanny Pawłowskiej wzięło w nim udział, byli to: Zosia Orłowska z kl. 6 c, Piotr Orłowski z kl. 4 a, Magda Plucińska z kl. 4 c, Zosia Patrzała, Daria Banecka, Piotr Pokorny, Wojciech Kudlak, Marta Kamińska, Zuzia Pierzgalska i Gabrysia Szwargot z kl. I a. Do konkursu dołączyła się także pani Marta Orłowska. Tak liczne grono, równie licznie zostało nagrodzone. Wyniki prezentują się następująco:

czytaj dalej na temat: SP KAŹMIERZ - POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "SZTUKA, LITERATURA I KAPELUSZ"

SP Kaźmierz pomysł na wysoką temperaturę

Utworzono dnia 11.06.2019

W związku z szalejącymi temperaturami od dnia 10.06. zajęcia będą trwały 30 minut pozostały czas uczniowie będą spędzać w formie rekreacji i plenerowej nauki oraz przygotowane zostały wodne kurtyny ogrodowe, które od godziny 11–13 będą schładzać plac szkolny i dzieci podczas zabaw w zorganizowanej deszczownicy. Liczymy na rozsądne wykorzystanie atrakcji oraz systematyczne schładzanie w celu uniknięcia przegrzania dziecięcych organizmów.

czytaj dalej na temat: SP Kaźmierz pomysł na wysoką temperaturę

Dąbrowa

Utworzono dnia 10.06.2019

Dzień Dziecka można spędzać na różne sposoby. Uczniowie klas II wraz z opiekunami wyjechali do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie, aby wśród drzew i kwiatów spędzić aktywnie czas. Głównym celem była zabawa, a przy okazji zgłębienie wiadomości przyrodniczych. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, odbyło się wspólne grillowanie.

czytaj dalej na temat: Dąbrowa

TURNIEJ KADR POWIATÓW W PIŁCE NOŻNEJ

Utworzono dnia 10.06.2019

W dniu 06.06.2019r. w Poznaniu na obiektach przy Stadionie Miejskim odbył się Turniej Powiatów strefy poznańskiej dla kategorii Orlik (rocznik 2008/2009). Reprezentacje Powiatu Szamotulskiego stworzyli zawodnicy trenujący i grający w rozgrywkach WZPN kategorii Orlik w następujących klubach:

czytaj dalej na temat: TURNIEJ KADR POWIATÓW W PIŁCE NOŻNEJ

LISTY DLA ZIEMI 2019

Utworzono dnia 10.06.2019

W maju bieżącego roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu uczestniczyli w akcji „Listy dla Ziemi”. To edukacyjne przedsięwzięcie proekologiczne zainicjowane przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013r. W sześciu edycjach akcji, które odbyły się do tej pory, wzięło udział ponad 1000 gmin, ponad 10000 gimnazjów, szkół podstawowych i przedszkoli oraz ponad milion uczestników!

czytaj dalej na temat: LISTY DLA ZIEMI 2019

Tytuł „ Szkoły Młodych Patriotów” dla Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu

Utworzono dnia 05.06.2019

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019, uczniowie SP Kaźmierz, uczestniczyli w realizacji projektu „Szkoła Młodych Patriotów”,  organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego  w Warszawie. Cel projektu zakładał uświadomienie młodym ludziom, na czym polega współczesny, mądry i odpowiedzialny patriotyzm. Młodzież poprzez podejmowane zadania, poznawała nie tylko sylwetki i czyny polskich bohaterów, ale przede wszystkim szukała odpowiedzi na jakich wartościach dzisiaj, powinno budować się postawy patriotyczne.

czytaj dalej na temat: Tytuł „ Szkoły Młodych Patriotów” dla Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu

Powtórzenie wiadomości trochę inaczej

Utworzono dnia 05.06.2019

Wykorzystać godziny lekcyjce na naukę, kiedy stopnie są już wystawione jest bardzo trudno. Dzieci myślą już o wakacjach, następuje naturalne rozprzężenie, do tego czują, że ich wysiłek nie przełoży się na ocenę w dzienniku. Ale pracować trzeba. Powtórki prowadzone w nieszablonowy sposób to dobra metoda na zmobilizowanie uczniów do pracy.

czytaj dalej na temat: Powtórzenie wiadomości trochę inaczej

Kangur 2019

Utworzono dnia 05.06.2019

W czwartek 21 marca nasi uczniowie wzięli udział w XXVI edycji w Wielkopolsce konkursu Kangur. Konkurs nie należy do najłatwiejszych. Trzeba wykazać się wiedzą, logicznym myśleniem. Dodatkowym utrudnieniem są punkty ujemne za złe odpowiedzi.

czytaj dalej na temat: Kangur 2019

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny