Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

SP KAŻMIERZ KL.2D I 3D - CIEKAWE ZAWODY - PODRÓŻE KSZTAŁCĄ I WYCHOWUJĄ.

Utworzono dnia 14.11.2021

W dniu 10.11.21r.klasy 2d i 3d uczestniczyły w wycieczce do FABRYKI BOMBEK w Gnieźnie, gdzie poznały zawody związane z produkcją bombek choinkowych.Wyjazd miał na celu integrację zespołu oraz realizację zajęć artystycznych w modelarni znajdującej się w fabryce. W niej dzieci pracowały z wykorzystaniem wszystkich materiałów koniecznych do
wykonania BOMBKI.To była ciekawa i trudna lekcja pokazująca jak wykonać artystyczną dekorację na szklanej bombce. Po wycieczce zostały miłe wspomnienia i BOMBKI z własnym imionami oraz bombki wykonane samodzielnie w modelarni.

czytaj dalej na temat: SP KAŻMIERZ KL.2D I 3D - CIEKAWE ZAWODY - PODRÓŻE KSZTAŁCĄ I WYCHOWUJĄ.

Szkoła do hymnu 2021"

Utworzono dnia 14.11.2021

Miło mi poinformować, że po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu 2021". Podobnie jak w latach ubiegłych odśpiewaliśmy hymn narodowy. W ten sposób dołączyliśmy do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

czytaj dalej na temat: Szkoła do hymnu 2021"

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 12.11.2021

Tradycyjne  już od śpiewu najstarszej polskiej pieśni religijnej Bogurodzica rozpoczęła się Msza św. w intencji umiłowanej Ojczyzny przy okazji 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Za Wolną i Niepodległą Polskę modlili się dziś parafianie. We Mszy uczestniczyły trzy Poczty Sztandarowe Ochotniczej Straży Pożarnej, Róż Żywego Różańca oraz Poczet naszej Szkoły Podstawowej. Na uroczystość przybyły  także  Zuchy.

czytaj dalej na temat: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Pasowanie na czytelnika.

Utworzono dnia 12.11.2021

Kolejne wielkie święto dla pierwszoklasistów w naszej szkole. Nasi najmłodsi nie tak dawno zostali pasowani na uczniów, a w tym tygodniu miało miejsce pasowanie na czytelnika szkolnej biblioteki. Dzieci zwiedziły bibliotekę, poznały zasady zachowania się i dowiedziały się, jak dbać o książki. A pomogły im w zapamiętaniu tego wszystkiego przemiłe zwierzątka w przedstawieniu teatru pacynkowego.

czytaj dalej na temat: Pasowanie na czytelnika.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Utworzono dnia 12.11.2021

5 listopada uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym dniu przybyły do szkoły przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Uczniowie rozwiazywali zagadki, krzyżówki, rozpoznawali bajkę po rekwizycie oraz rysowali swoją ulubioną postać z bajki. Na zakończenie odbyły się bajkowe bale. Był to dzień, który sprawił dzieciom wiele radości , a jednocześnie przypomniał hak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać. 

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

SPOTKANIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

Utworzono dnia 07.11.2021

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek (4 i 5.11) w naszej szkole uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu online z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” Panem Waldemarem Cichoniem. Autor książek dla dzieci podzielił się z uczniami swoją pasją do pisania, zachęcał do twórczości literackiej, czytania książek, przeczytał na wizji jedną z opowieści o kocie psotniku oraz odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów (m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę oraz skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowieści). 

czytaj dalej na temat: SPOTKANIE Z PANEM WALDEMAREM CICHONIEM

Drużynowe Mistrzostwa w Szachach – Igrzyska Szkół

Utworzono dnia 04.11.2021

25 października w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu miały miejsce XXIII Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej i Licealiada w Drużynowych Mistrzostwach w Szachach. Wydarzenie to było szczególne również dlatego, że Igrzyska te odbywały się na szczeblu powiatowym i były organizowane z ramienia Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”. Do zaciętej i pełnej skupienia gry przystąpiło łącznie 8 drużyn.

czytaj dalej na temat: Drużynowe Mistrzostwa w Szachach – Igrzyska Szkół

SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŹMIERZU PAMIĘTA !

Utworzono dnia 03.11.2021

Dla tych

Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.
Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień -
Pierwszy dzień
Listopada.

czytaj dalej na temat: SZKOŁA PODSTAWOWA W KAŹMIERZU PAMIĘTA !

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny