Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie zawodoznawcze z cyklu „8 klasa i co dalej?”

Utworzono dnia 22.05.2022

W piątek 20 maja 2022 roku odbyło się kolejne i zarazem ostatnie  spotkanie uczniów klas ósmych  Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz  z Wychowawczyniami z przedstawicielami różnych zawodów. Tym razem gościliśmy Panią Martę Gargas , która jest Certyfikowanym Trenerem Mentalnym Licencjonowanym Trenerem Structogram® Polska. Jest także autorką książki „#BiznesMama – biznes urodzony w domu” , serii kalendarzy dla aktywnych zawodowo mam „Sekretne plany Biznes Mamy” oraz laureatką Diamenty Kobiecego Biznesu 2019.

czytaj dalej na temat: Spotkanie zawodoznawcze z cyklu „8 klasa i co dalej?”

SZKOLENIE Z MYŚLENIA KRYTYCZNEGO NAUCZYCIELI SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 22.05.2022

Po raz kolejny kaźmierscy nauczyciele szkolili się w zakresie rozwijania  kompetencji 4K: krytyczne myślenie, komunikacja, kooperacja, kreatywność. 19.05.2022 r. trener myślenia krytycznego TOC dla Edukacji, Piotr Bachoński, zapoznał grono pedagogiczne z nowymi narzędziami i rutynami do pracy z dziećmi i młodzieżą. Dzięki nim uczniowie sami, w coraz większy zakresie, biorą odpowiedzialność za własną naukę. W tej sytuacji nauczyciel staje się towarzyszem, dbającym o to, by jego podopieczni dążyli do wiedzy poprzez rozwijanie, przydatnych nie tylko w szkole, ale też w życiu, dziesięciu postaw myślenia krytycznego tj.: sprawdzasz fakty, potrafisz analizować, tworzyć hipotezy, oceniać, umiesz tworzyć logiczne powiązania, odróżniasz fakty od opinii, rozwiązujesz problemy, rozpoznajesz swoje i innych emocje (potrzeby), myślisz o konsekwencjach, kwestionujesz oczywistości i własne założenia, potrafisz przetwarzać informacje.

czytaj dalej na temat: SZKOLENIE Z MYŚLENIA KRYTYCZNEGO NAUCZYCIELI SP KAŹMIERZ

WYCIECZKA KLASY IVA i IV B DO POZNANIA

Utworzono dnia 18.05.2022

Dnia 16 maja 2022 roku uczniowie klasy IVa z wychowawczynią – panią Krzysztofą Stankiewicz – Wajde i klasy IVb z wychowawczynią  – panią Renatą Antkowiak  oraz z panią Joanną Pawłowską pojechali na wycieczkę do Poznania. Głównym celem była wizyta w Multikinie 51 i obejrzenie filmu  pt.”Sonic 2. Szybki jak błyskawica”. Przed seansem niektórzy uczniowie zakupili popcorn i inne smakołyki, aby uprzyjemnić sobie projekcję filmu.

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA KLASY IVA i IV B DO POZNANIA

Zakończyliśmy Maraton Aktywności w klasach 1-3 SP.

Utworzono dnia 17.05.2022

Uczniowie zaprezentowali się podczas występów artystycznych - śpiewania "Co mi powiesz o zwierzętach" oraz recytowania wierszy z okazji świąt majowych. Wykonali prace plastyczne "Pies najwierniejszym przyjacielem człowieka", które zostały wysłane do Fundacji Kultury i Aktywności Lokalnej „Prawobrzeże”.

czytaj dalej na temat: Zakończyliśmy Maraton Aktywności w klasach 1-3 SP.

Kierownik Banku w SP Kaźmierz

Utworzono dnia 15.05.2022

13.05.2022 r. uczniowie klasy 7c i 7d spotkali się z Panią Kierownik SGB Bank Spółdzielczy Duszniki Oddział w Kaźmierzu, Beatą Piątek - Spychałą, która wystąpiła z prezentacją temat: „Poznajemy pracę w banku”. Prelegentka przedstawiła swoją drogę zawodową, uświadomiła kto może znaleźć zatrudnienie w bankowości i podkreśliła, jakie cechy osobowości powinni posiadać kandydaci do pracy w banku. 

czytaj dalej na temat: Kierownik Banku w SP Kaźmierz

Uczniowie ze SP w Kaźmierzu w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mieszkańcy świata wyobraźni Marii Konopnickiej”.

Utworzono dnia 12.05.2022

Pod koniec kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mieszkańcy Świata Wyobraźni Marii Konopnickiej" zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK). Wzięło w nim udział  14 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu.

29.04 nastąpiło wręczenie nagród w siedzibie biblioteki. Z naszej szkoły nagrodami zostali uhonorowani: Wiktor Felix Kubiaczyk z kl. 1a, który otrzymał II miejsce w kat. od 7 do 9. Sara Marczewska z kl. 4b, Lena Wojciechowska z kl. 4a , Oliwia Michalak i Hanna Springer z kl. 1a, które otrzymały wyróżnienie II stopnia.

 

czytaj dalej na temat: Uczniowie ze SP w Kaźmierzu w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Mieszkańcy świata wyobraźni Marii Konopnickiej”.

TEATR TO MIEJSCE, W KTÓRYM MOCNIEJ BIJE SERCE...

Utworzono dnia 12.05.2022

Uczniowie klasy I a oraz III a w dniu 10 maja 2022 byli na wycieczce w Teatrze Animacji w Poznaniu. Sztuka na motywach baśni H.Ch. Andersena pt. "Calineczka" dostarczyła wszystkim niezapomnianych emocji i wrażeń. Po spektaklu dzieci miały okazję wejść na scenę i za kulisy prawdziwego teatru, a także zwiedzić "Galerię Scenografii i Lalek". Po zakamarkach teatru oprowadzali nas bohaterowie przedstawienia - Książe Elf oraz Hrabia Ąszcz!!! "Trzeba iść za głosem serca i spełniać swoje marzenia" -stwierdziły dzieci po powrocie do szkoły.

czytaj dalej na temat: TEATR TO MIEJSCE, W KTÓRYM MOCNIEJ BIJE SERCE...

SP Kaźmierz Egzotyczna wycieczka.

Utworzono dnia 12.05.2022

W dniu 22.04.22r klasa 3d uczestniczyła w wycieczce do Palmiarni.Dzieci uważnie wysłuchały ciekawostki przyrodnicze dotyczące egzotycznych roślin i zwierząt. Bardzo zaciekawiły się rybami w olbrzymim akwarium.Pamiątkami z wycieczki stały się sadzonki egzotycznych roślin.

czytaj dalej na temat: SP Kaźmierz Egzotyczna wycieczka.

Czwartki lekkoatletyczne

Utworzono dnia 08.05.2022

W dniu 5 maja 2022 r., na stadionie lekkoatletycznym w Szamotułach odbyły się kolejne zawody z  cyklu czwartkowych zawodów sportowych . Nasz szkoła z uwagi na tydzień wolny od nauki pokazała się w okrojonym składzie, zawodnicy dotarli samodzielnie ze swoimi rodzicami. Rywalizacja odbywa się w poszczególnych rocznikach z podziałem na dziewczęta i chłopców.

czytaj dalej na temat: Czwartki lekkoatletyczne

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny