Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Kadra Pedagogiczna SP Kaźmierz pogłębia swoją znajomość kompetencji kluczowych.

Utworzono dnia 16.05.2019

W związku z udziałem naszej szkoły  w projekcie „Kompleksowy program rozwijania kompetencji kluczowych uczniów” współfinansowanym przez Ministerstwo  Edukacji Narodowej odbyło się w naszej placówce szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone tematyce kompetencji kluczowych.

czytaj dalej na temat: Kadra Pedagogiczna SP Kaźmierz pogłębia swoją znajomość kompetencji kluczowych.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Utworzono dnia 15.05.2019
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Cele główne: -wzbudzenie wśród uczniów motywacji do działania i osiągania celów, -edukacja uczniów...
czytaj dalej na temat: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu ponownie przyłączyli się do realizacji celów kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 15.05.2019

Na początku marca odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Wyszyńskiego w Opalenicy. Celem konkursu było propagowanie postawy otwartości na kulturę krajów, których języków nauczamy w naszych szkołach, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, stymulowanie uczniów do pogłębiania znajomości języków obcych, umożliwienie  uczniom zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz promowanie szkół w rejonie.

czytaj dalej na temat: Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

ŚWIĘTA MAJOWE

Utworzono dnia 12.05.2019

Z okazji Świąt Majowych uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kaźmierzu wspólnie wystąpili podczas apelu, 10. 05. 2019 r.,  poświęconego historycznym rocznicom tj.: 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja oraz 8 maja – Dzień Zwycięstwa, upamiętniający zakończenie II wojny światowej w Europie. Uroczystość przygotowali: pani Sylwia Zagórska, pan Robert Winiecki, a prezentację multimedialną wykonała pani Joanna Pawłowska.

czytaj dalej na temat: ŚWIĘTA MAJOWE

Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

Utworzono dnia 07.05.2019

Na początku marca odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Wyszyńskiego w Opalenicy. Celem konkursu było propagowanie postawy otwartości na kulturę krajów, których języków nauczamy w naszych szkołach, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego, stymulowanie uczniów do pogłębiania znajomości języków obcych, umożliwienie  uczniom zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz promowanie szkół w rejonie. Do etapu finałowego zakwalifikował się Filip Heś, uczeń klasy ósmej.

czytaj dalej na temat: Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ - SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 05.05.2019

W związku z realizacją innowacji promującej czytelnictwo pt.  „Z M. Dąbrowską odbywam podróże po literaturze” dnia 2.04.2019, w dzień urodzin H.Ch. Andersena, kl. III b wraz z wychowawczynią K. Kozłowską oraz J. Pawłowską zorganizowała wystawę poświęconą książkom dziecięcym. Znalazły sie na niej prace konkursowe - okładki książek zaprojektowane przez uczniów szkoły oraz wybrane książki z zestawu o wartości 3000 zł, zdobyte w Konkursie sieci Biedronka przez uczniów kl. III b.

czytaj dalej na temat: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ - SP KAŹMIERZ

AKTYWNY WIECZÓR W SP KAŹMIERZ

Utworzono dnia 05.05.2019

Uczniowie klasy III B wraz z wychowawczynią spędzili wyjątkowo udany wieczór w szkole. Był to czas poświęcony na podejmowanie wspólnych działań sprzyjających integracji zespołu klasowego. Uczniowie od godz. 18.00 grali w gry planszowe, siatkówkę, uczestniczyli w aktywnościach muzycznych i plastycznych.

czytaj dalej na temat: AKTYWNY WIECZÓR W SP KAŹMIERZ

NOWI UCZNIOWIE U PROGU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Utworzono dnia 05.05.2019

W związku z realizacją projektu opartego na współpracy nauczycieli z Szkoły Podstawowej im. M. Dąbrowskiej  w Kaźmierzu z nauczycielami Przedszkola "Krasnal Hałabała" w Kaźmierzu, dzieci z przedszkola wraz z wychowawcami zgodnie z ustalonym harmonogramem, uczestniczyły w szeregu zajęć mających na celu pokonanie lęków przed podjęciem nauki w szkole.

czytaj dalej na temat: NOWI UCZNIOWIE U PROGU SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

„O CO ZIEMIA PROSI LUDZI?” DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I –III.

Utworzono dnia 05.05.2019

W piątek 5 kwietnia 2019r. uczniowie z klas I – III Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu obchodzili „Dzień Ziemi” pod hasłem: „O co Ziemia prosi ludzi?” Uczniowie przygotowali plakaty, z których dowiadujemy się co to są elektrośmieci i odpady niebezpieczne oraz uczymy się jak oszczędzać wodę, prąd i segregować odpady. Dzieci ubrane w różnych odcieniach zieleni, z wiosennymi kapeluszami na głowach, przy akompaniamencie werbli   i pod opieką OSP przeszły w tym dniu ulicami Kaźmierza  kolorowym korowodem.

czytaj dalej na temat: „O CO ZIEMIA PROSI LUDZI?” DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I –III.

UCZNIOWIE NA SPOTKANIU Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

Utworzono dnia 05.05.2019

Dnia 14.03.2018 liczna reprezentacja uczniów kl. III b wraz z zuchami uczestniczyła w niezwykle ciekawym i zabawnym spotkaniu z autorem zorganizowanym przez Bibliotekę Publicznej w Kaźmierzu.  Ł. Wierzbicki w niezwykle ciekawy sposób przedstawił fragmenty swoich wybranych książek.

czytaj dalej na temat: UCZNIOWIE NA SPOTKANIU Z ŁUKASZEM WIERZBICKIM

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny