Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

WYCIECZKA DO STUDIA FILMOWEGO

Utworzono dnia 05.05.2024

Klasa III a odwiedziła dziś jedno z największych studiów filmowych w Europie - GPD Studio Film w Swadzimiu, gdzie realizuje się projekty filmowe, fotograficzne i dźwiękowe. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób nagrywa się m.in. reklamy czy piosenki. Widzieliśmy dział scenografii, dział światła, halę z rekwizytami, dział montażu i dźwięku. Poznaliśmy zawody związane z nagrywaniem filmu -reżyser, kierownik produkcji, operator kamery, charakteryzator, stylista, montażysta, dźwiękowiec czy foodstylista. W studiu dźwiękowym nagrywaliśmy swoje piosenki.

czytaj dalej na temat: WYCIECZKA DO STUDIA FILMOWEGO

Konstytucja 3 Mają z robotem Photon.

Utworzono dnia 05.05.2024

26.04.2024 uczniowie klasy 6a zostali zaproszeni do niezwykłej przygody z kodowania przy użyciu robotów Photon! Na macie do kodowania czekało na nich aż 8 kubeczków, z kodami QR. Ale to nie koniec - dołączone były także dwie karteczki: "PRAWDA" i "FAŁSZ". Zadaniem było skanowanie kodów Q, czytanie pytań dotyczących Konstytucji 3 Maja oraz sprawdzenie wiedzy historycznej. Uczniowie musieli zadecydować, czy przeczytanie zdanie to prawda, czy fałsz. Jeśli uznali, że to prawda, ich zadaniem było zaprogramowanie robota tak, aby przesunął kubeczek na pole "PRAWDA", jeśli uznali że zdanie jest fałszywe, kubeczek musiał się znaleźć na polu "FAŁSZ". 

czytaj dalej na temat: Konstytucja 3 Mają z robotem Photon.

Gorące wiadomości ze SP w Kazimierzu: Sportowy Kwiecień!

Utworzono dnia 05.05.2024

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia kolejnego wydania naszych Szkolnych Wiadomości! W tym wydaniu znajdziecie wiele ciekawych informacji i wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkole.

czytaj dalej na temat: Gorące wiadomości ze SP w Kazimierzu: Sportowy Kwiecień!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu na podium

Utworzono dnia 23.04.2024

W dniu 23 kwietnia w Pniewach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej 3x3 Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały : Emila Maćkowiak, Karolina Polus, Zuzanna Til, Kinga Wojtanowska, Zofia Szelerska oraz reprezentowali : Alan Stachowski, Marcel Sieradzki, Jakub Jarmarczyk, Dominik Stańczyk, Bartosz Macugowski. Zawody rozegrane zostały systemem „ każdy z każdym”. Mecze były bardzo emocjonujące , a uczestniczący w nich uczniowie  wykazały / li się ogromnym zaangażowaniem w grę. Emocji nie brakowało gdyż każdy zespół  chciał zwyciężyć.  W ogólnej klasyfikacji zawodnicy oraz zawodniczki ze SP z Kaźmierza zajęli :

czytaj dalej na temat: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu na podium

ZAJĘCIA Z ROBOTAMI PHOTON: NAUKA SELEKCJI ŚMIECI W PRAKTYCE

Utworzono dnia 23.04.2024

Z okazji Dnia Ziemi odbyły się zajęcia dla uczniów klas 4a i 5c. Tym razem nie było to typowe lekcje matematyki czy historii, lecz spotkanie z nowoczesną technologią i ekologią. Podczas tych wyjątkowych zajęć, uczniowie mieli okazję zapoznać się z robotami Photon oraz nauką selekcji śmieci w praktyce. Celem było przede wszystkim edukowanie młodych ludzi na temat odpowiedzialnego postępowania ze środowiskiem naturalnym oraz promowanie technologii jako narzędzia wspierającego ekologiczne zachowania. Uczniowie zostali podzieleni na zespoły i otrzymali zadanie programowania robotów tak, aby przesunęły kubeczki z obrazkami przedstawiającymi różne rodzaje śmieci, do odpowiednich miejsc. To był prawdziwy test ich umiejętności programistycznych i logicznego myślenia. 

czytaj dalej na temat: ZAJĘCIA Z ROBOTAMI PHOTON: NAUKA SELEKCJI ŚMIECI W PRAKTYCE

Wycieczka 2 b i 3 d

Utworzono dnia 21.04.2024

Teatr Wrocławski 18.04.2024 r. wystawił w Poznańskim Multikinie przedstawienie teatralne pt. Roszpunka, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 2 b i 3 d wraz ze swoimi nauczycielkami. Sceny spektaklu dostarczyły nam wachlarza emocji, od rozbawienia po chwile pełne napięcia i grozy. Nasza recenzja jest jednak jak najbardziej pozytywna.  Następnie udaliśmy się do Starego ZOO, gdzie w cudownej, kwietniowej, wiosennej aurze (deszcz i grad) odwiedziliśmy jego mieszkańców. W dobrych humorach i bardzo zmęczeni wróciliśmy do szkoły. Oby więcej takich wycieczek.

czytaj dalej na temat: Wycieczka 2 b i 3 d

Klasa 3c z Kazikiem zwiedzała Afrykę

Utworzono dnia 21.04.2024

Uczniowie klasy 3c czytając lekturę "ARYKA KAZIKA" wybrali się w podróż do Afryki. Przy okazji omawiania treści książki poznaliśmy 7 kontynentów świata oraz kontynent Afrykę, który to bohater lektury Kazimierz Nowak przemierzył rowerem, przeżywając wiele przygód zarówno na pustyn w dżungli jaki i na sawannie. Spotkania bohatera książki z mieszkańcami tego kontynentu zainspirowały nas do poznania ich kultury i zwyczajów. Wykonaliśmy kolorowe afrykańskie maski, śpiewaliśmy afrykańską rymowankę w języku suahili, graliśmy na bębnie Tam Tam

czytaj dalej na temat: Klasa 3c z Kazikiem zwiedzała Afrykę

Damian Zieliński: Droga do Sukcesu w Kolarstwie Torowym.

Utworzono dnia 15.04.2024
Niezwykła historia Damiana Zielińskiego, polskiego kolarza torowego i trzykrotnego olimpijczyka, który podzielił się swoimi doświadczeniami z uczniami ze SP w Kaźmierzu podczas uczestnictwa w projekcie KINDER Joy of Moving - Alternatywne Lekcje WF zorganizowane przez Fundację Moniki Pyrek.
 
W trakcie rozmowy z uczennicami naszej szkoły Kingą Wojtanowską i Aleksandrą Kornatowską, pan Damian opowiedział o swoich emocjach towarzyszących jeździe i wyścigom, od stresu i zafascynowania w młodym wieku po rozwijającą się rutynę i doświadczenie w późniejszych latach. Podzielił się również radami dla młodych sportowców, zachęcając ich do większego samozaparcia i konsekwencji.
czytaj dalej na temat: Damian Zieliński: Droga do Sukcesu w Kolarstwie Torowym.

Rozmowa z panią Moniką Pyrek: Od Skoku o Tczce do inspirujących Słów dla Młodych Sportowców!

Utworzono dnia 15.04.2024

Wyjątkowa rozmowa przeprowadzona przez uczennice Kingę Wojtanowską i Aleksandrę Kornatowską ze SP w Kaźmierzu  z panią Moniką Pyrek, trzykrotną medalistką mistrzostw świata w skoku o tyczce. W ramach edukacyjnego projektu KINDER Joy of Moving Alternatywne Lekcje WF, p. Monika odwiedziła Szkołę Podstawową w Kaźmierzu, gdzie podzieliła się swoimi doświadczeniami z młodymi uczniami.

czytaj dalej na temat: Rozmowa z panią Moniką Pyrek: Od Skoku o Tczce do inspirujących Słów dla Młodych Sportowców!

Alternatywna lekcja w-f z Moniką Pyrek

Utworzono dnia 14.04.2024

Dnia 10 kwietnia w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa lekcja w-f. Odwiedzili nas  instruktorzy pod kierunkiem wspaniałej lekkoatletki p. Moniki Pyrek- wicemistrzyni świata w skoku o tyczce , czterokrotnej olimpijki oraz p.  Damiana Zielińskiego, wybitnego polskiego kolarza torowego, trzykrotnego olimpijczyka i wielokrotnego medalisty mistrzostw Europy .

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych przystankach. Do wyboru dzieci był cały szereg aktywności, m.in. symulatory rowerowe czy narciarskie, specjalne ścianki wspinaczkowe, refleksomierze, ergometry wioślarskie, czy trenażery sportowe. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8.

czytaj dalej na temat: Alternatywna lekcja w-f z Moniką Pyrek

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny