Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Podziękowanie firmie Viatec Sp. a o. o.

Utworzono dnia 24.10.2021

Serdecznie dziękujemy firmie Viatec Sp. z o.o. za ufundowanie monitora interaktywnego do sali SG2 oraz artykułów biurowych, a tym samym wsparcie rozwoju naszych uczniów i uatrakcyjnienie pracy nauczycieli.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie firmie Viatec Sp. a o. o.

"MOJA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ"

Utworzono dnia 24.10.2021

4.10 odbyło się wręczenie nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Moja Przygoda z Książką", zorganizowanego przez #WBPiCAK w Poznaniu. Wszyscy nagrodzeni jak i uczestnicy otrzymali przepiękne nagrody (książki i puzzle) oraz dyplomy. Nagroda trafiła także na ręce pań bibliotekarek, które były koordynatorkami tego konkursu w naszej szkole. Wszystkim uczestnikom składamy duże gratulacje.

czytaj dalej na temat: "MOJA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ"

ARDA, ŚRÓDZIEMIE, ELFY, HOBBICI CZYLI POZNAJEMY ŚWIAT KSIĄŻEK J.R.R TOLKIENA

Utworzono dnia 24.10.2021

Do wyjątkowego świata Śródziemia, pełnego wielu ras i języków została dziś wprowadzona przez p. Joannę Pawłowską klasa 6b. Uczniowie, którzy dopiero zaczynają poznawać ten wykreowany przez Tolkiena świat poznali historię stworzenia Ardy, historię konfliktu pomiędzy Melkorem a pozostałymi Valarami, genealogię różnych ras (czarodziejów, elfów, krasnoludów, orków...) oraz języki i alfabety. Na zajęciach uczniowie próbowali także przetłumaczyć tekst napisany runami. Oczywiście nie obyło się bez wielu pytań do prowadzącego.

czytaj dalej na temat: ARDA, ŚRÓDZIEMIE, ELFY, HOBBICI CZYLI POZNAJEMY ŚWIAT KSIĄŻEK J.R.R TOLKIENA

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

Utworzono dnia 19.10.2021

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Tego dnia uczniowie klas II-III spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel. Pani dyrektor Krzysztofa Stankiewicz – Wajde opowiedziała młodszym uczniom o znaczeniu tego święta dla społeczności szkolnej.

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

Jesienne prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

Utworzono dnia 11.10.2021

7 października 2021 roku  po zajęciach w szkole wolontariusze  z klasy 8 A i 8D wraz z panią Renatą Antkowiak  udali się na cmentarz w Kaźmierzu, aby wykorzystać słoneczną pogodę i rozpocząć jesienne prace porządkowe . Wspólnie uporządkowaliśmy  Mogiłę Pomordowanych, jej otoczenie oraz sąsiadujące groby Powstańców Wielkopolskich.   

czytaj dalej na temat: Jesienne prace porządkowe wolontariuszy na kaźmierskim cmentarzu

EWA MAĆKOWIAK Z SP KAŹMIERZ WYRÓŻNIONA PRZEZ WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Utworzono dnia 10.10.2021

W 2021 r., Pani Ewa Maćkowiak, jako jedyna nauczycielka z powiatu szamotulskiego, została uhonorowana prestiżową Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, przyznawaną pedagogom za całokształt działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w trakcie pracy zawodowej. Przez ostatnich kilkanaście lat, ucząca języka angielskiego Pani Ewa, prowadziła współpracę międzynarodową z wieloma szkołami w ramach projektów e-twinningowych oraz edukacyjno – językowych wymian młodzieży. Kaźmierscy uczniowie, pod opieką wyróżnionej nauczycielki, byli we Francji, Turcji, Włoszech, Niemczech, Norwegii, Dani oraz Szwecji. Stwarzała młodym ludziom możliwość wykorzystania znajomości języka obcego w sytuacjach życia codziennego. 

czytaj dalej na temat: EWA MAĆKOWIAK Z SP KAŹMIERZ WYRÓŻNIONA PRZEZ WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

MARATON WYCIECZKOWY-wycieczka do muzeum Rolnictwa w Szreniawie i Kina HALSZKA.

Utworzono dnia 05.10.2021

W dniu 22.09.2021r. klasa 3d uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Celem wycieczki była integracja grupy klasowej i  zdobycie wiedzy  na podstawie zgromadzonych  tam eksponatów, informacji osoby oprowadzającej po halach obiektu będącego zabytkowym folwarkiem. Dzieci  miały możliwość obejrzenia terenu folwarku ze zbiorami zbóż, roślin okopowych i zwierząt hodowlanych, pojazdów, narzędzi, sprzętów  różnego typu, które przekazane zostały do muzeum przez prywatne osoby, chcące zachowania tych wyjątkowych  elementów  zapominanych w rolnictwie. Dzięki warsztatom dzieci mogły poznać prace w gospodarstwie od zbioru zboża ,mielenia go do wypieku chleba, dojenia krów do wyrobu masła i sera.

czytaj dalej na temat: MARATON WYCIECZKOWY-wycieczka do muzeum Rolnictwa w Szreniawie i Kina HALSZKA.

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach przełajowych

Utworzono dnia 03.10.2021
Mamy Mistrzostwo Powiatu w Sztafetowych Biegach przełajowych oraz trzy vice-mistrzostwa!!!
To był piękny dzień dla naszych uczniów. Jako pierwsze pobiegły dziewczyny z rocznika 20011-2009 i zdobyły Mistrzostwo Powiatu! Zbudowały ogromną przewagę nad drugą drużyną z SP1 z Szamotuł i zasłużenie meldują się w kolejnym etapie, który odbędzie sie w Poznaniu. X "Złoty" Skład : Lila Dolna, Ala Kosmowska, Karolina Polus, Emilia Maćkowiak, Ola Gladysiak oraz Zofia Tefelska. 
czytaj dalej na temat: Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach przełajowych

Czwartki lekkoatletyczne

Utworzono dnia 03.10.2021

W dniu 30 września 2021 r., na stadionie lekkoatletycznym w Szamotułach odbyły się zawody z cyklu czwartki lekkoatletyczne. . Nasz szkoła wystawiła 18 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej. Rywalizacja odbywa się w poszczególnych rocznikach, dlatego zamieszczam tylko medalowe miejsca.

czytaj dalej na temat: Czwartki lekkoatletyczne

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny