Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Turniej szachowy

Utworzono dnia 09.11.2023
Czcionka:

8 listopada w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu odbyły się XXV Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Mistrzostwach powiatu szamotulskiego w szachach. Ten prestiżowy turniej został zorganizowany z ramienia Szkolnego Związku Sportowego i zgromadził uczniów z różnych szkół z regionu. 

W Igrzyskach Dzieci wzięły udział cztery drużyny, które rywalizowały o awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Na pierwszym miejscu uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej z Kaźmierza, co dało im możliwość występu w kolejnym etapie zmagań. Zespół ten zaprezentował wysoki poziom gry i zasłużenie zdobył tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Otorowa, która również miała powody do radości, ponieważ awansowała do rozgrywek wojewódzkich. Na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima z Gaju Małego, a na czwartej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa numer 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zwyciężyła również drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu. Pokazali oni nie tylko umiejętności szachowe, ale także doskonałą współpracę i strategię. Szkoła Podstawowa numer 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach zajęła drugie miejsce również premiowane awansem do rozgrywek wojewódzkich. Na trzeciej pozycji znalazła się Szkoła Podstawowa z Otorowa, która również zaprezentowała się z dobrej strony.

Wszystkie uczestniczące drużyny mogą być dumne z osiągniętych rezultatów. Niewątpliwie, takie turnieje nie tylko rozwijają umiejętności szachowe młodych graczy, ale także uczą zasad  fair play, rywalizacji i pracy zespołowej. Sport jest niezwykle ważnym elementem edukacji i to świetnie wpisało się w założenia Szkolnego Związku Sportowego.

Rozgrywki na poziomie wojewódzkim zapowiadają się niezwykle interesująco, a drużyny z naszego powiatu na pewno dadzą z siebie wszystko, aby odnieść sukces. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych etapach turnieju!

Młodzi szachiści z Kaźmierza, którzy zdobyli pierwsze miejsca w obu kategoriach wiekowych, są przykładem dla wszystkich pasjonatów tego pięknego sportu. Ich wytrwałość, zaangażowanie i umiejętności przyniosły im zasłużone sukcesy. Trzymamy kciuki za ich dalszą przygodę z szachami i życzymy im powodzenia w kolejnym turnieju na szczeblu wojewódzkim!
Szkołę reprezentowali: Adam Przybysz z 6b, Józef Paluszak z 6e, Stanisław Łuczak z 6c, Ewa Kosmowska z 5d, Tymon Henkel z 6b, Franciszek Borowczak z 6c, Mikołaj Pyda z 8b, Jakub Batura z 7b, Paweł Latawiec z 7a, Anna Mosiężna z 7b oraz Jesica Pietrzak z 7d.

Bartosz Trochimowicz
Jarosław Woźny

zdjęcia...

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny