Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XXII Festiwal Tańca w Kaźmierzu

Utworzono dnia 10.06.2024
Czcionka:

Festiwal Tańca odbył się 8 czerwca, jak zwykle przy Szkole Podstawowej. Tym razem 17 zespołów zatańczyło na profesjonalnej scenie z zadaszeniem. W konkursie tanecznym brało udział blisko 280 tancerzy, podziwiała ich zmagania liczna widownia. Zespoły przyjechały  z różnych zakątków Wielkopolski, aby popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi  w Kaźmierzu. Poza konkursem wystąpiły uczennice z klasy 5e, Rozalia i Marika, grupa Hajdasz, a także zespół wokalny pod kierunkiem Roberta Winieckiego. Gościem specjalnym był Damian Olejniczak, laureat XV edycji "Mam Talent", który zachwycił wszystkich pokazem freestylowym piłkami do koszykówki.

W czasie przerwy, kiedy jury obradowało, ze sceny do wspólnej zabawy i tańca zaprosiła wszystkich Martyna, instruktor salsation. Wspaniały sukces osiągnął zespół z Kaźmierza, Dancing Stars, który zdobył I miejsce w kategorii klas 4-6. Grupę prowadzi pani Karolina Tersieak. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Jak co roku, Festiwalowi towarzyszył Festyn Rodzinny, podczas którego dużo się działo. Rada Rodziców przygotowała bufet, w którym można było kupić pyszne potrawy przygotowane przez naszego kucharza wraz z całym zespołem. Do kawy i herbaty można było kupić słodkie ciasta przygotowane przez rodziców uczniów. Na ORLIKU odbywały się mecze w piłkę nożną – tatusiowie kontra synowie oraz w piłkę siatkową – mamusie kontra córusie. Były stoiska, gdzie można było pomalować twarz, zrobić tatuaż brokatowy, świecący w nocy, a nawet zaprojektować swoją bransoletkę. Nad naszym bezpieczeństwem i zdrowiem czuwali strażacy z OSP Ostroróg, których zaprosił pan Zenon Pawlaczyk, za co bardzo dziękujemy. Dużym powodzeniem cieszyły się harce na trampolinach oraz fotobudka, którą przygotowała jedna z mam, pani Iga Bruens. Działała również loteria fantowa. Nowością było przeprowadzenie gry rodzinnej, która zakończyła się wspaniałym podsumowaniem na scenie.

Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra - czynić najlepsze... (Moses Mendelssohn)

Uczniowie klas piątych wykonali obrazy na płótnach malowane (farbami) swoimi emocjami (kocham, lubię, szanuję) - takie od serca, odwołując się do ponadczasowych wartości DOBRA, PIĘKNA, PRAWDY w swoim życiu - wartości, które są pożądane i cenione  w życiu każdego z nas. Prace podziwiano w holu budynku C.

Mam nadzieję, że prezentowany przez zespoły taniec dostarczył jego twórcom  i obserwatorom wielu emocjonalnych wzruszeń związanych z jego wykonaniem oraz towarzyszącą mu formą, treścią, muzyką i estetyką. Zapraszam za rok na kolejne kaźmierskie spotkanie festiwalowe. Niech taniec stanie się jednym ze sposobów cudownego spędzenia wolnego czasu, zajęciem, które można wykonywać do późnej starości.

Dziękuję współorganizatorom: Starostwu Powiatowemu w Szamotułach, BPiCK   w Kaźmierzu, Radzie Rodziców, Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej, Urzędowi Gminy i licznym sponsorom.

Organizator XXII Festiwalu Tańca Małgorzata Śląska

zdjęcia...

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny