Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

RODZIC AUTORYTETEM – PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU RODZICÓW I UCZNIÓW KLASY III B UŚWIETNIONE KONCERTEM „THE BEST CHRISTMAS SONGS&CAROLS”

Utworzono dnia 05.02.2019
Czcionka:

„Nie oczekuj , że Twoje dziecko będzie takim jak ty chcesz żeby było.

 Pomóż mu stać się sobą, a nie tobą.”

Janusz Korczak

Czas świąteczny zakończył się bardzo szybko jednak na długo w pamięci uczniów klasy III b i ich Rodziców pozostaną wspomnienia z wspólnej inscenizacji pt. „Wesołe Jasełka”.

Przedsięwzięcie wymagało odwagi, wysiłku oraz zaangażowania wielu osób. Aktorów z upływem czasu przybywało, a wraz z nimi rozszerzał się zaproponowany przez wychowawcę scenariusz, w którym ostatecznie uwzględniono 34 wykonawców. Na scenie można było dostrzec występujące rodziny. Najmłodszy z aktorów - przedszkolak Piotrek, wystąpił w roli pasterza.

Gratulacje należą się zarówno małym  aktorom jak i wytrwałym w działaniu Rodzicom. Inscenizacja wypadła oryginalnie i profesjonalnie , jednak to czas przygotowań był skuteczną okazją do podejmowania działań edukacyjnych i wychowawczych. Wspólne chwile pełne niesamowicie zabawnych sytuacji zapewne pozostaną w pamięci przez wiele lat.

To głownie podczas tych chwil rodzice stawali się pełnymi wartości autorytetami dla swoich dzieci ucząc je, jak to jest popełniać błędy, przyjmować krytykę i wyciągać z takich sytuacji wnioski na przyszłość, jak to jest okazywać swoją wrażliwość, będącą najwyższą formą odwagi oraz jak to jest wspólnie osiągać sukces wkładając cząstkę siebie w przedsięwzięcie.

Doskonałym uzupełnieniem przedstawienia stał się koncert w wykonaniu starszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, którzy wykonali utwory w języku polskim i angielskim.

Serdecznie dziękujmy

  • wszystkim zaproszonym gościom za liczne przybycie,
  • występującym Rodzicom za poświęcony czas i udział w przedsięwzięciu,
  • p. Agnieszce Gramsz za wsparcie podczas rozbudowywania scenariusza, p. Agnieszce Kaczmarek za pomoc w przygotowaniu plakatów i zaproszeń dla gości,
  • p. Mariuszowi Markiewicz za wykonanie nagrania z występu,
  • p. Jerzemu Osesowi za wykonanie fotografii i nagrania z występu,
  • p. Dominice Nowaczyk i Zuzannie Til  za wzbogacenie przedstawienia pastorałką, p. Robertowi Winieckiemu za czuwanie nad dźwiękiem,
  • Dominice Grabarczyk za pełnienie roli prowadzącej  uroczystość,
  • p. Beacie Zdunek za współpracę w organizacji koncertu,
  • Dyrektorowi GOK w Kaźmierzu za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego,
  • Dyrektor Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu za udostępnienie sali kinowej.

 

ZDJĘCIA Z PRÓB

PRZEDSTAWIENIE I FILM (J. Oses)

 

Karolina Kozłowska

Ewa Maćkowiak

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny