strona główna
ważne wydarzenia
tablica ogłoszeń
innowacje szkoły
sport
dokumenty
kalendarium
historia
patron
projekty EFS/comenius
Szkoła z klasą 2.0
Encyklopedia WLKP
sponsorzy
ewaluacja
publikacje
chór Cantus Firmus
archiwum
sukcesy
 
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Pedagog
Psycholog

Samorząd Uczniowski

 

Majowe święta - budowanie wychowania w duchu pamięci historycznej -kontynuacja.

Dnia 8.05.2017r. Delegacje Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, Kombatantów i Gimnazjum oddali hołd, złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Pomordowanych w Lesie Bytyńskim oraz na cmentarzu w Kaźmierzu.

zdjęcia...

Opiekun SU - A. Pajzert

WOŚP w SP Kaźmierz

W szeregu imprez organizowanych w ramach XXV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej 13 stycznia odbyła się "Orkiestrowa" dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem. Impreza przeznaczona była dla uczniów klas starszych .Wolontariusze z gimnazjum zorganizowali zabawę z fantami. W przerwie pomiędzy tanecznymi wygibasami strażacy z OSP Kaźmierz uczyli zgromadzonych udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł pod bacznym okiem strażaków - ratowników nauczyć się ratowania życia. Serdecznie dziękujemy druhom z OSP Kaźmierz za tę bezcenną lekcję.Zysk z imprezy po końcowym podliczeniu wyniósł 445zł . Pieniądze przekazane będą na konto Fundacji Owsiaka.

A. Pajzert

zdjęcia...

Pamiętamy ! Powstanie Wielkopolskie.

27 grudnia w 98 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego mieszkańcy Kaźmierza zebrali się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Podczas wydarzenia obecny był Poczet Sztandarowy i delegacja ze Szkoły Podstawowej, która zapaliła znicze i oddała hołd poległym w tym zwycięskim Powstaniu.

A. Pajzert

zdjęcia...

Spotkanie Prezydium Rady Rodziców, Dyrektora szkoły z Samorządem szkolnym.

9 grudnia 2016roku Prezydium Rady Rodziców i Dyrektor szkoły spotkali się z Samorządami Szkolnymi.Rade Rodziców reprezentowały pani Sylwia Siłacz -przewodnicząca Rady Rodziców wraz z panią Natalia Jaźwiec. Samorządy szkolne przybyły wraz z opiekunami: Mały Samorząd, klasy I-III - pani Hanna Kaczmarek, Samorząd Uczniowski -klasy IV-VI - pani Anna Pajzert. W czasie spotkania zostały przedstawione wnioski dzieci w zakresie zmian, które chciałyby aby nastąpiły w szkole. Dzieci zwróciły też uwagę, na rzeczy, które im się podobają w szkole. Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia klasom, które uczestniczyły w szkolnym konkursie dbałości o świąteczny wystrój klasy. Zwycięskie klasy otrzymały puchary oraz słodycze. Pierwsze miejsce wśród klas IV-VI zajęły ex aeqo klasy IVa i VIa, drugie IVb i trzecie klasa Vb. Wśród klas młodszych pierwsze miejsce ex aeqo zajęły klasa Ib i IIIb, drugie klasa IIc, a trzecie IId. Aby umilić czas wszystkim zebranym dziewczynki z klasy drugiej recytowały świąteczne wierszyki, a uczniowie klas piątych i szóstych śpiewali kolędy. Najważniejszymi tegorocznymi wnioskami dzieci była potrzeba nowej, większej sali gimnastycznej, odnowienie podłogi w izbie lekcyjnej na piętrze, udział w wyjazdach do teatru i kina Zadowala fakt, że uczniowie coraz bardziej uczą się demokratyzacji, samodzielności i samorządności. Spotkanie uwieńczyło wspólne podzieleniem się opłatkiem i złożenie życzeń świątecznych.

opiekun Su - A. Pajzert

zdjęcia...

PODZIĘKOWANIE AKCJA KUP PAN SZCZOTKĘ

Serdeczne podziękowania składam uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki szczoteczek i past do zębów dla Afrykańskich dzieci. Między innymi dzięki Wam ponad 70 tysięcy szczoteczek i past do zębów trafi do Afryki. Transport o łącznej wadze 6 ton z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Środkowej Afryki wyruszył 15 listopada z Poznania, z siedziby fundacji Redemptoris Missio. Transport ma dotrzeć do Kamerunu w połowie grudnia. Dary z Poznania pojadą najpierw do Wrocławia, tam zostaną zapakowane do kontenera, przy współpracy z Fundacją „Serce dla Afryki” wyruszą do Gdyni i drogą morską do portu Duala w Kamerunie. Na miejscu dary przejdą przez cały Kamerun aż do Republiki Środkowej Afryki, a misjonarze rozdysponują pomoc między prowadzone przez siebie placówki.

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

zdjęcia...

SP Kaźmierz – 11 Listopada

Kontynuacją budowania wychowania w duchu pamięci historycznej było prócz uczestnictwa w uroczystym apelu upamiętniającym Narodowe Święto Niepodległości  było uczestnictwo  Pocztu Sztandarowego w uroczystej mszy świętej w intencji wolnej Ojczyzny.

zdjęcia...

SP KAŹMIERZ -11 Listopada- budowanie wychowania w duchu pamięci historycznej

W dniu 09.11.2016r. delegacja Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod Pomnikiem Pomordowanych w Lesie Bytyńskim oraz na cmentarzu w Kaźmierzu. Ważnym elementem wychowania młodzieży jest budzenie świadomości patriotycznej poprzez pamięć historyczną.

zdjęcia...

Szczoteczki i pasty już dostarczone.

27 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio w Poznaniu w celu przekazania zebranych przyborów do higieny jamy ustnej.
Podczas szkolnej zbiórki udało się zgromadzić taką ilość past do zębów i szczoteczek, że z trudem mieściły się w trzech dużych kartonach. Szkolni „Szczotkozbieracze” spisali się na piątkę. Zebrane pasty i szczoteczki pomogą dzieciom z terenów Afryki zadbać o piękny i zdrowy uśmiech.Bardzo dziękuję, uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w akcję.

Anna Pajzert – opiekun SU

zdjęcia...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK  SZKOLNY 2016/2017

6 października 2016r. w Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą. Uczniowie klas starszych czwartych, piątych i szóstych wybierali jednego spośród czworga kandydatów. Uczniowie głosowali stawiając krzyżyk przy nazwisku jednego kandydata na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Dominika Grabarczyk, Aleksander Styk  i Julia Bujnowska.  Uprawnionych do głosownia było 213 uczniów, głos oddało 197 uczniów, kandydatów było 4. Po dokładnym przeliczeniu głosów wyniki są następujące: nową przewodniczącą Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu na rok szkolny 2016/2017 została Julia Ziemniewska z klasy VIC, zastępcą przewodniczącej Weronika Kulon z klasy VIA, sekretarzem został Jakub Zamiara z klasy VIC.
Zwycięzcom gratulujemy!

Opiekun SU –A. Pajzert

zdjęcia...

Akcja „KUP PAN SZCZOTKĘ”.

Kolejny rok współpracy z poznańską Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” rozpoczynamy akcją „Kup pan szczotkę”. Polega ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które wolontariusz fundacji, stomatolog Krzysztof Gniazdowski, zawiezie jesienią do Kamerunu. Udaje się on tam już po raz drugi, by przez 2 miesiące leczyć zęby najuboższym mieszkańcom tego kraju. Krzysztof Gniazdowski wyjedzie do Kamerunu w ramach projektu „Dentysta w Afryce”, którego twórcą jest stomatolog Konrad Rylski. Projekt ten swoją opieką otoczyła Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, a w jego ramach do misji w Abong-Mbang wyjeżdżają kolejni wolontariusze, by leczyć zęby miejscowej ludności. Poza pracą w gabinecie przy misji lekarze pracują również w ramach kliniki wyjazdowej udając się do miejsc, z których pacjentom szczególnie trudno otrzeć. Również mycie zębów jest dla większości Kameruńczyków zupełną nowością.   W tamtejszych sklepach można wprawdzie spotkać szczoteczki, ale niewielu wie do czego one służą. Rozdawanie szczoteczek dzieciom ma wyrobić w nich nawyk codziennego mycia zębów. Jest nadzieja, że do tego zwyczaju przekonają się także ich rodzice. Do tego projektu dołączmy i my! Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu gorąco zachęca wszystkich do włączenia się w zbiórkę past i szczoteczek . Pasty i szczoteczki zbieramy w klasach    do 25.10.2016r.

Opiekun SU A. Pajzert

Pamiętamy –majowe święta.

Poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu uczestniczył 3 maja w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Później w Lesie Bytyńskim i na kaźmierskim cmentarzu oddał hołd poległym. Zostały złożono kwiaty i zapalono znicze.

Opiekun Su- A. Pajzert

zdjęcia...

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękuję całej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu, rodzicom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w akcję zbiórki artykułów szkolnych „Zaczarowany ołówek”. Dzięki Wam udało się zebrać aż cztery kartony przyborów  szkolnych. Zostaną one posłane w najodleglejsze miejsca: do Afganistanu, Papui Nowej Gwinei, Kamerunu, Czadu  i Republiki Środkowej Afryki, aby mogły cieszyć wiele dzieci umożliwiając  naukę szkolną.

 Opiekun SU – A. Pajzert

zdjęcia...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu uczestniczył we mszy świętej w intencji Ojczyzny.  W Eucharystii wzięli udział mieszkańcy gminy Kaźmierz, harcerze oraz kibice Lecha Poznań z sekcji Kaźmierz.  Po mszy świętej odbył się apel poległych w wykonaniu harcerzy. Następnie wszyscy zebrani prowadzeni przez poczet sztandarowy udali się na dziedziniec  Szkoły Podstawowej pod mural poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego – jednego z Żołnierzy Wyklętych.  Tam złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie odśpiewano „Rotę”, a kibice Lecha zapalili race.

Opiekun SU – A. Pajzert

zdjęcia...

Akcja zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z Afryki „Zaczarowany Ołówek”

„Zaczarowany ołówek” pod tym hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu zbierali przybory szkolne dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio z Poznania.  Fundacja ta przekaże je do afrykańskich dzieci.  O pomoc proszą polscy żołnierze, którzy rozdadzą przybory szkolne w Afganistanie.  Również polscy misjonarze chcieliby zapewnić choćby zeszyty i ołówki dzieciom w zakładanych przez siebie szkołach. Z przyborów będą się cieszyć dzieci w Afganistanie, Papui Nowej Gwinei, Kamerunie, Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Przybory zbierane były przez cały miesiąc luty. Zbierali młodsi, zbierali starsi uczniowie , razem udało nam się zebrać aż cztery kartony wyładowane po brzegi zeszytami, blokami, kredkami, mazakami, farbami, plasteliną, ołówkami, długopisami, linijkami, cyrklami, piórnikami i tornistrami.  Całość  została przewieziona 29 lutego do siedziby Fundacji  w Poznaniu.
Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w kolejną udaną akcję pomocy bliźniemu.     

Opiekun SU – A. Pajzert

zdjęcia...

Święto Zakochanych –Walentynki w SP Kaźmierz

Tydzień przed Świętem Zakochanych Samorząd Uczniowski postawił na korytarzu „Walentynkową skrzynkę”, do której uczniowie, mali i duzi mogli wrzucać kartki i liściki z wyrazami sympatii dla swoich koleżanek i kolegów.  Laurki i karteczki wykonywane były w  trakcie  warsztatów plastycznych. 11 i 12 lutego sympatyczne listonoszki z klas szóstych roznosiły liściki i kartki do adresatów.

 Opiekun SU – A. Pajzert

zdjęcia...

GRALI W KAŹMIERSKIEJ PODSTAWÓWCE…

W szeregu imprez organizowanych w ramach XXIV  Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej  8 grudnia odbyła się „Orkiestrowa” dyskoteka, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski z opiekunem. Impreza przeznaczona była dla uczniów starszych ale i młodsze dzieci dobrze się na niej bawiły.  Wolontariusze sprzedawali fanty, można było też kupić wodę i soki, sprzedawane przez uczniów podstawówki.  Zysk z imprezy po podliczeniu końcowym wyniósł 500zł. Pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji Owsiaka.
Dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom za darowizny, fanty na licytację, opiekę  nad bawiącymi się dziećmi, wsparcie i pomoc w organizacji tego wydarzenia i niedzielnego baliku dla młodszych dzieci.

Opiekun SU –A. Pajzert

zdjęcia...

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO  ZORGANIZOWANEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI PT.: „OZDOBA CHOINKOWA”

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy dostarczyli wiele różnorodnych i bardzo ciekawych prac. Wybór zwycięzców był ogromnie trudny.  Nagrody w kategorii klas I-III zostały wręczone podczas „Jasełek” w dniu 22 grudnia.  Na zdjęciach laureaci konkursu z nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.
Pierwsze miejsce ex aequo zdobyli Martyna Szelerska , Aleksander i Przemysław Tatarkiewicz.
Drugie miejsce też ex aequo Maria Pisarczyk i Jan Maćkowiak.
Trzecie miejsca także ex aequo Nikola Sobkowiak i Dominik Strenciok.

Dziękuję  za zainteresowanie i udział w konkursie i już dziś zapraszam do zainteresowania kolejnymi.

 Opiekun SU A. Pajzert

zdjęcia...

Spotkanie Prezydium Rady Rodziców, Dyrektora szkoły   z Samorządem szkolnym.

18 grudnia 2015roku spotkało się Prezydium Rady Rodziców, Dyrektora szkoły  z Samorządem Szkolnym w czasie którego zostały przedstawione wnioski dzieci w zakresie zmian, które chciałyby aby nastąpiły w szkole. Dzieci zwróciły także uwagę, na rzeczy, które im się podobają w szkole.  Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia klasom, które uczestniczyły w szkolnym konkursie dbałości o świąteczny wystrój klasy.  Zwycięskie klasy otrzymały puchary oraz słodycze.  Pierwsze miejsce wśród klas IV-VI zajęła klasa VIb, drugie Vb i trzecie klasa Va, Wśród klas młodszych pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa, drugie klasa Ib, a trzecie  ex aequo klasa IIb i IId.  Najważniejszymi tegorocznymi wnioskami dzieci była potrzeba nowej, większej sali gimnastycznej, odnowienie podłogi w izbie lekcyjnej na piętrze, udział w wyjazdach do teatru i kina, zwiększenia bezpieczeństwa na klatkach schodowych przy wchodzeniu i schodzeniu z piętra w obu budynkach itp. Niektóre z wymienionych prze uczniów propozycji były zaplanowane do realizacji w bieżącym roku szkolnym.  Zadowala fakt, że uczniowie coraz bardziej uczą się demokratyzacji, samodzielności i samorządności. Całość spotkania zakończono wspólnym podzieleniem się opłatkiem i złożeniem życzeń świątecznych.

zdjęcia...

PODZIĘKOWANIE

Pragnę serdecznie podziękować całej społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu, rodzicom, nauczycielom i wszystkim zaangażowanym w akcję „Podaj mydło”.  Dzięki Wam udało się zebrać 430 kostek mydła.  Dur brzuszny, cholera, czerwonka ostre biegunki to tylko niektóre z śmiertelnych chorób, które łączy to, że należą do tzw. chorób brudnych rąk. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy uchronić przed wymienionymi chorobami niejednego mieszkańca krajów tropikalnych.  Dziękuję za kolejną owocną zbiórkę .

Anna Pajzert

zdjęcia...

LISTOPADOWE ŚWIĘTO.

W 97 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu wziął udział w uroczystej mszy świętej w intencji naszej Ojczyzny.  Następnie uczestniczył w uroczystościach  odsłonięcia i poświęcenia pomnika pamięci  ofiar katyńsko-smoleńskich.

A. Pajzert

zdjęcia...

„PODAJ MYDŁO”  DZIECIOM Z AFRYKI.

Pod tym hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej zbierali mydła dla Fundacji Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio” z Poznania.  Zbiórka trwała zaledwie kilka dni, a udało nam się uzbierać  aż 430 kostek mydła.   4 listopada uczennice z klas szóstych i trzecich wraz z opiekunem p. Anną Pajzert  zawiozły  mydła do siedziby Fundacji w Poznaniu. Przy okazji dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia i podejrzeć  specyfikę pracy.  Już po raz drugi współpracowaliśmy z Fundacją „Redemptoris Missio” , w roku ubiegłym zbieraliśmy ołówki i artykuły szkolne dla afrykańskich dzieci. 

 Opiekun SU A.Pajzert

zdjęcia...

 

MŁODZI WYBIERALI czyli WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO W KAŹMIERSKIEJ PODSTAWÓWCE

7 października 2015r. w Szkole Podstawowej odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego poprzedzone miesięczną kampanią wyborczą. Uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych  wybierali jednego spośród dziewięciu kandydatów,  zakreślając przy nim krzyżyk. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Renata Grześkowiak, Tymoteusz Pawłowski  i Julia Chudzichowska.  Po dokładnym przeliczeniu głosów ogłoszono wyniki: Przewodniczącą szkoły została DOMINIKA BORKOWSKA z klasy VIa,  zastępcą JULIA ZIEMNIEWSKA z klasy Vc, sekretarzem została JULIA RUŚ z klasy VIb. Gratuluję wybranym i życzę owocnej współpracy.

                                                                                                                               Opiekun SU   A. Pajzert

zdjęcia...

 

Lider Samorządu Uczniowskiego

Tytuł Lidera Samorządu Uczniowskiego  zdobył Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu uzyskując maksymalną liczbę punktów za wykonanie zadań w Ogólnopolskim Konkursie. Przeprowadziło go w okresie od 28 listopada 2014r. do 30 kwietnia 2015r.Studium Prawa Europejskiego.
Celem konkursu było przygotowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w życiu publicznym, pracy w samorządzie uczniowskim, poszerzenie wiedzy o prawach człowieka  i obywatela, współodpowiedzialność za szkołę i środowisko. Zachęcenie do aktywnego działania, realizacji projektów, debat oraz krzewienia samorządności wśród uczniów.
Wśród wykonywanych zadań wyróżnić należy akcję humanitarną „Ołówek dla Afryki”.  Dzięki, niej uczniowie uwrażliwili się na,  potrzeby innych ludzi,  a przede wszystkim  afrykańskich  dzieci, których marzeniem jest możliwość uczenia się.              Dzieci te potrzebowały materiałów piśmienniczych, aby te pragnienia spełnić.  Dużo pożytecznych informacji wniosły też ankiety na temat pracy szkoły, potrzeb  i oczekiwań uczniów, relacji koleżeńskich  oraz pracy Samorządu Uczniowskiego.  Rozmowy , debaty na tematy agresji, przemocy i uzależnień utrwalały posiadane już na ten temat wiadomości i wprowadzały nowe pomysły – jak się przed tymi zjawiskami bronić.  Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania się podczas  dnia talentów i dnia sportu czy też przy przygotowania gazetki szkolnej. Okazją do zabawy były też wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela/najbardziej uśmiechniętej nauczycielki w naszej szkole.
Dziękuję uczniom za zaangażowanie, ogromny wkład pracy i wytrwałość w dążeniu do celu.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego i koordynator projektu –Anna Pajzert

zdjęcia....

 

70 ROCZNICA

W piątek 8 maja 2015r. przypadła 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej, aby uczcić tę datę poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz z pocztem sztandarowym z Gimnazjum udał się na miejsca pamięci o pomordowanych w Grzebienisku  i Kaźmierzu.  Oddaliśmy hołd poległym, zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty.

Opiekun SU   A. Pajzert

zdjęcia...

"OŁÓWEK DLA AFRYKI " OD KAŹMIERSKIEJ PODSTAWÓWKI – dobrze odrobiona lekcja wrażliwości na potrzeby bliźniego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu przyłączyli się do akcji „Ołówek dla Afryki” zorganizowanej przez Fundacje Pomocy Humanitarnej „ Redemptoris Missio” z Poznania. Udało nam się zebrać trzy kartony przyborów szkolnych: ołówków, długopisów, kredek, pisaków i innych artykułów szkolnych. Następnie osobiście dostarczyliśmy je do fundacji w Poznaniu gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez jej pracowników. Mieliśmy okazję obejrzeć pomieszczenia i podejrzeć pracę fundacji. Dzieci były bardzo zainteresowane pracą fundacji i z pewnością jeszcze tam wrócimy.

zdjęcia...

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

W piątek 30 stycznia  Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową, na której bawili się uczniowie z klas IV-VI. 

zdjęcia...

23 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

11.01.2015r w ramach tegorocznego finału Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum im. Adama Mickiewicza i Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowali balik dla dzieci oraz dyskotekę dla młodzieży. Podczas obu imprez można było wziąć udział w licytacjach ciekawych przedmiotów oraz spróbować szczęścia w loterii fantowej. Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych  oraz godnej opieki medycznej seniorów łącznie zebrano 5.539, 38zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcą.

A. Pajzert

zdjęcia..

 

 

Świąteczne spotkanie Samorządów Szkolnych z Prezydium Rady Rodziców.

W dniu 18.12.2014r. odbyło się  świąteczne spotkanie samorządów szkolnych z Prezydium Rady Rodziców. Była to okazja do wręczenia nagród w corocznym konkursie na najpiękniej udekorowaną klasę w klimacie bożonarodzeniowym. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach. Pierwsza kategoria klasy I-III, druga to klasy IV – VI. Jury w składzie: p. Paweł Góralczyk - przewodniczący Rady Rodziców, p. Anna Pajzert – opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz     p. Magdalena Kaźmierska dokładnie obejrzało każdą salę przyznając punkty. Po zsumowaniu punktów wyłoniono tegorocznych zwycięzców, których nagrodzono pucharami i słodyczami. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła klas IIIb, drugie miejsca zajęły klasy Ia i IIb. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przypadło klasie VIb, drugie miejsca zajęły klasy VIc i Vb. Podczas spotkania zostały przedstawione wnioski dzieci w zakresie zmian, które chciałyby aby nastąpiły w szkole. Całość spotkania zakończono wspólnym podzieleniem się opłatkiem i złożeniem świątecznych życzeń.

zdjęcia...

 

PROMOCJA ZDROWEGO ODŻYWIANIA PRZEZ UCZNIÓW Z SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego  w ramach działań z zakresu programu profilaktyki i promocji zdrowia promują zdrowy styl odżywiania się.  Zachęcają do spożywania owoców i warzyw zamiast słodkich , kalorycznych i bezwartościowych przekąsek typu batony czy chipsy. W tym celu podczas długich przerw sprzedają jabłka i inne owoce sezonowe bogate w witaminy i składniki mineralne. Promują także picie wody i soków zamiast sztucznie dosładzanych napoi gazowanych.

zdjęcia...

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

28 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową, na której bawiły się dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych.

Opiekun SU A. Pajzert

zdjęcia...

Młodzi pamiętają.

Aby uczcić 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 listopada poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, w  towarzystwie pani dyrektor i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sokolnikach Wielkich,  udały się do Lasu Bytyńskiego oraz na cmentarz w Kaźmierzu aby oddać hołd, złożyć kwiaty i zapalić znicze pomordowanym w walce o wolną ojczyznę.  Poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu uczestniczył także  11 listopada w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny.

                                                                                                               Opiekun S.U A. Pajzert

zdjęcia...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2014/2015

1 października 2014r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią podczas, której prezentowało się sześcioro kandydatów. Uczniowie z klas IV-VI głosowali na specjalnych kartach wyborczych z nazwiskami kandydatów, stawiając krzyżyk przy nazwisku wybranej osoby. Nad porządkiem wyborów czuwała komisja w składzie: Anna Pacholak, Julia Nowak   i Kamil Konwiński. Po przeliczeniu głosów okazało się, że nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Marii  Dąbrowskiej w Kaźmierzu została Zofia Kornatowska, zastępcą została Paula Kordylasińska,  a sekretarzem  Maciej Paluszak. Gratuluję wybranym i liczę na owocną współpracę.

                                                                                                                                            Opiekun SU A. Pajzert

zdjęcia...

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROK SZKOLNY 2014/2015

          

  • przewodnicząca: Zofia Kornatowska

  • z-ca: Paula Kordylasińska

  • sekretarz: Maciej Paluszak

  • opiekun samorządu p. ANNA PAJZERT


Cele Samorządu Uczniowskiego:
- reprezentowanie ogółu uczniów,
- działanie na rzecz społeczności uczniowskiej i obrona jej praw,
-uczestnictwo uczniów w samodzielnym rozwiązywaniu własnych problemów oraz partnerstwo w stosunkach uczniów z nauczycielami w realizacji celów wychowawczych szkoły,
- rozwijanie demokratycznych form współżycia, współdziałania uczniów oraz przyjmowania współodpowiedzialności za jednostkę i grupę,
- kształtowanie umiejętności zespołowego działania, wyrabianie samokontroli, samooceny i zdyscyplinowania uczniów,
- kształtowanie pozytywnych postaw społecznych,
- dbanie o dobre imię i honor szkoły, kultywowanie i wzbogacanie jej tradycji.
Do głównych zadań Samorządu Uczniowskiego należy:
- współdziałanie z innymi organami szkoły w kierunku zapewnienia uczniom odpowiednich warunków do nauki oraz udzielania niezbędnej pomocy uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej,
- przedstawianie władzom szkoły opinii i potrzeb uczniów,
- organizowanie pomocy koleżeńskiej uczniom napotykającym na trudności       w nauce,
- organizowanie uroczystości szkolnych,
- wzmacnianie poczucia tożsamości szkolnej i regionalnej,
- wyrabianie czujności wobec zagrożeń dla zdrowia i życia, reagowanie na nie.

galeria...

 

 

 

 

 

 

 

  
I
II
III
IV
V
VI
absolwenci
 
podręczniki/programy
plan lekcji
Samorząd Uczniowski
oferta edukacyjna
świetlica
działalnośc ekologiczna
biblioteka
talenty szkolne
gazetka szkolna
 
Rada Rodziców
zebrania
e-dziennik
obiady