strona główna
ważne wydarzenia
tablica ogłszeń
sport
dokumenty
kalendarium
historia
patron
projekty EFS/comenius
sponsorzy
ewaluacja
publikacje
chór Cantus Firmus
archiwum
sukcesy
 
Dyrekcja
Kadra Pedagogiczna
Pracownicy
Pedagog
Psycholog

wydarzenia
 
 
 

22 czerwca dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługu podsumowali rok szkolny 2010 / 2011 robiąc sobie przy okazji pamiątkowe zdjęcie. Takie zdjęcia robione są co 5 lat i mamy nadzieje, że przy kolejnym takim zdjęciu w 2016r. spotkamy się w tym samym gronie.

 

22. 06. 2011 - Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

W dniu 22 czerwca w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu uczniowie klas I - V wzięli udział w apelu szkolnym przygotowanym przez samorząd uczniowski, na którym dyrektorMariusz Pielucha podsumował wyniki i osiągnięcia uczniów w bieżącym roku szkolnym.Wszystkich wyróżnionych uczniów nagrodzono książkami i dyplomami, które ufundowała Rada Rodziców. Po apelu uczniowie otrzymali świadectwa i udali się na mszę świętą . W drugiej części zakończenie roku szkolnego uczestniczyli uczniowie klas VI. Dla nich o godz. 1200 odbyła się Masza Św. towarzyszyli im uczniowie klas III Gimnazjum. Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel na którym wyróżniono uczniów za wysokie wyniki ze sprawdzianu kompetencji oraz za uzyskanie świadectw z wyróżnieniem.

galeria (foto B. Kubiak)...

21. 06. 2011 - Dzień Sportu

W słoneczny wtorek 21 czerwca odbyło się w naszej szkole podsumowanie roku sportowego. Uczniowie wzieli udział w konkurencjach: rzut piłką palantową, bieg na 60 oraz 300 metrów. Podsumowaniem imprezy było wręczenie dyplomów na najbardziej usportowioną klase oraz dla najbardziej usportowionego ucznia / uczennicy szkoły.

galeria (foto B. Kubiak)...

6. 06. 2011 - Dzień bez przemocy

6 czerwca 2011r. w kaźmierskim Gimnazjum odbył się "Dzień bez przemocy", na który zaproszeni zostali przedstawiciele  klas IV - VI naszej szkoły . Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami przeciwko przemocy  i wspólnie z gimnazjalistami uczestniczyli w przemarszu ulicami Kaźmierza .

1.06.2011 - "Zielona  Szkoła"- uczymy  się  i  bawimy  poza  murami  szkoły..

. W dniu 1.06.2011r.  klasy  trzecie  Szkoły Podstawowej  w  Kaźmierzu  wyjechały na "Zieloną  Szkołę". Przez  3  dni  "nową" szkołą dla  60  - uczniów  był  ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy "Posnania" w Łężeczkach  nad Jeziorem  Chrzypskim. Kilkudniowy  pobyt  poza  murami  szkoły  dostarczył  wszystkim  bogatych  i  niezapomnianych  wrażeń. Nasi  uczniowie  byli  m.in. na  wycieczce  w  najstarszym  w  Polsce  Stadzie  Ogierów  w  Sierakowie, gdzie  utrzymywane  są  konie  ras  szlachetnych  oraz  zachowawcza  stadnina  koników  polskich. Niewątpliwą  atrakcją  była  przejażdżka  bryczkami konnymi  po  Sierakowie.
Na  terenie  ośrodka  dzieci  korzystały  z  kąpieli  w  basenie  oraz  plażowania  nad  jeziorem. Wielu  emocji  dostarczyły, trwające  przez  cały  czas  pobytu, międzyklasowe  rozgrywki  sportowe  prowadzone  przez  Pana  Zbigniewa  Filipiaka. Zarówno  w  piłce  nożnej  jak  i  w "Dwa  ognie"  "mistrzem"  została  klasa  III a. Wieczorami  była  dyskoteka  oraz  ognisko  z  pieczeniem  kiełbasek. Z pobytu na  "Zielonej  Szkole" dzieci  wysłały  do  swoich  rodziców, babć  i  dziadków  widokówkę, ucząc  się  w  ten  sposób  pisania  pozdrowień  i  adresu.
Dziękujemy Gminnej  Komisji  Rozwiązywania  Problemów  Alkoholowych  w  Kaźmierzu  za  sfinansowanie  przejazdu  autokarami. Podziękowania  należą  się  również  pielęgniarce  szkolnej - Janinie  Olejniczak, która  czuwała  nad  zdrowiem  dzieci, a  także  opiekunom  klas - Ewie  Hartwich, Danucie  Pielucha, Grażynie  Kubackiej i  Zbigniewowi  Filipiakowi. Szczególne  podziękowania  kierujemy  też  do jednego  z  rodziców  naszych  uczestników - Pana  Marcina  Różewicza,  który  zorganizował  przewóz  wszystkich  bagaży  do  ośrodka.
Wyjazd  całej  klasy  to  wspaniała  okazja  do   integracji   zespołu  klasowego, a dla młodszych dzieci  kilkudniowy  pobyt  poza  domem, bez  mamy  i  taty, to dobra  "szkoła"  samodzielności, zaradności, rozwijania  umiejętności  w  zakresie  samoobsługi. "Zielona  Szkoła"
to  połączenie  nauki,  zabawy  i  wypoczynku, pokazanie  piękna  i  zabytków  naszego  regionu, uczenie  obcowania  z  przyrodą, a  jednocześnie  wdrażanie  młodych  ludzi  do  umiejętnego, przyjemnego i  pożytecznego  spędzania  wolnego  czasu.

organizator  wyjazdu: Grażyna  Kubacka

Dzień Sportu dla klas I i II


Dnia 1 czerwca dla dzieci z klas I i II zostały zorganizowane zabawy sportowe. Dzieci uczestniczyły
w następujących konkurencjach :

 1. Bieg sztafetowy z przeszkodami
 2. Rzuty woreczkiem do kosza
 3. Podrzucanie kółka ringo
 4. Wyścigi rzędów z użyciem piłki
 5. Gra w " Dwa ognie"
 6. Skoki na piłce z " uszami"
 7. Gole w bramkę
 8. Kręcenie kółka hula-hop

Po wyczerpujących ćwiczeniach  dzieci otrzymały słodycze i napój. Wszyscy bawili się doskonale.

FESTIWAL TAŃCA - KAŹMIERZ 2011

galeria (foto.B. Kubiak)...

galeria (foto B. Kubiak)...

Wycieczka klas Vb, Vc  Pelplin - Gniew - Malbork

 

W maju odbyła się dwudniowa wycieczka klas piątych trasą Pelplin- Gniew - Malbork.
Uczniowie zwiedzili niesamowity zamek w Malborku oraz piękny kościół w Pelplinie. Dzięki wycieczce mogli wzbogacić oraz utrwalić swoje wiadomości z historii uczestnicząc w "żywej lekcji historii" w zamku w Gniewie. Mieli okazję zobaczyć dawną broń i uzbrojenie ochronne. Zapoznali się z warsztatami: prasą Gutenberga, mennicą, kołem garncarskim, zakładem tkackim.
Uczniowie spędzili noc w pięknym, starym zamczysku w Gniewie. Wieczorem, po ognisku z kiełbaskami, odbyli spacer z pochodniami po wszystkich ciemnych zakamarkach zamku oraz obejrzeli budzący ogromne emocje spektakl światło i dźwięk.
Pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwi i bardzo zmęczeni wrócili do domów planując kolejną klasową wycieczkę.

galeria...

"Palić czy nie palić- oto jest pytanie?"

 

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wzięli udział w konkursie o tematyce antynikotynowej. Każda klasa przygotowała pudełko na wzór paczki papierosów i napisała na nim hasła , które przedstawiać mają szkodliwość palenia papierosów. Kolejnym zadaniem było przygotowanie plakatu o tematyce antynikotynowej. Wszystkie prace były przemyślane i estetyczne. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży szkolnej problemu szkodliwości palenia papierosów, wprowadzenie mody na niepalenie, kształtowanie umiejętności wpływania na zachowania prozdrowotne innych osób oraz kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji.

Laureaci konkursu

Pudełka
          I miejsce   IV b
II miejsce  V a
III miejsce VI c

Plakaty
I miejsce IV b
II miejsce V b
III miejsce V c

 

                                                  Gratulujemy!!!

 

19. 05. 2011 - Szkoła Podstawowa kibicowała.

W czwartkowy wieczór 19.05.2011r. czterdziesto osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz z opiekunami wybrała się na towarzyski mecz KKS Lech Poznań - Borussia Dortmund. Podczas drogi do Poznania dzieci ćwiczyły doping i pozdrawiały innych kibiców udających się na mecz. Bardzo podekscytowani na stadion dotarliśmy pół godziny przed rozpoczęciem meczu. Zajęliśmy swoje miejsca w sektorze dziecięcym  gdzie łącznie Lecha dopingowało 3380 młodych kibiców i podziwialiśmy stadion. Oglądając spotkanie ogarnęła nas stadionowa atmosfera i z całych sił dopingowaliśmy ukochaną drużynę. Mimo iż mecz zakończył się bezbramkowym remisem pozostały nam niesamowite, niezapomniane wrażenia. Podczas opuszczania  stadionu i Poznania towarzyszyły nam słowa ostatniej zwrotki "Hymnu Lecha": " Gdy się mecz zakończy już, puste bramy zamknie stróż, tylko jeszcze długo w noc będzie brzmiał kibica głos: w górę serca niech zwycięża Lech Kolejorz!".

galeria...

23. 05. 2011 - "Próba" Trzecioklasistów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu w dniu 23 maja 2011r. uczestniczyli w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane i pod opieką wychowawców oraz prowadzącego badanie, przedstawiciela OBUT, podjęli próbę badania trwającą dwa razy po 45 minut z przerwą na odpoczynek .O wynikach badania szkoła będzie powiadomiona w miesiącu wrześniu

galeria...

22. 05. 2011 - Wymiana młodzieży.

W dniu 22. 05. 2011r. ( niedziela ) do Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu dotarła 34 osobowa grupa uczniów wraz  z opiekunami z zaprzyjaźnionych Ejszyszek. Grupa będzie realizowała projekt Europejskiego Funduszu Społecznego opracowany przez p. Kamilę Szefler i p. Andrzeja Pawłowskiego, prezesa Stowarzyszenia Kaźmierz. Po krótkim pobycie w szkole uczniowie spędzą czas w Zakopanym, Krakowie  i Częstochowie, gdzie będą realizowały treści przyrodnicze i historyczne programu.

galeria...

Konkurs pięknego czytania

16. 05. 2011 - GRATULACJE

 

Uczymy się grać od najlepszych!

W dniach 14.05 i 15.05.2011r. uczniowie Szkoły Podstawowej wzięli udział w prestiżowym turnieju piłki nożnej Adidas Football Challenge 2011. Turniej eliminacyjny odbywa się w 5 największych miastach naszego kraju (Poznań, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków) natomiast turniej finałowy gościć będzie stolica 18-19 czerwca.
W rozgrywkach rywalizują dzieci i młodzież w czterech kategoriach wiekowych - do 9, do 11, do 13 i do 15 lat. Turniej rozgrywany jest pod hasłem "wejdź do świata profesjonalnej piłki", a jego głównym celem jest pokazanie młodym piłkarzom jak wygląda wyczynowa rywalizacja w futbolu.
Dzięki swojej unikatowej formule, adidas FOOTBALL CHALLENGE to również jedyne rozgrywki w Polsce, w których o wyniku meczu decydują indywidualne umiejętności zawodników. Pojedynki odbywają się w miasteczku piłkarskim podzielonym na cztery place do gry, ale rywalizacja na boisku to tylko połowa sukcesu. Po rozegranym meczu, każdy z zespołów i zawodników wykazuje się umiejętnościami technicznymi w specjalnie przygotowanym strefie - adidas SKILLS ZONE. Ta specjalna piłkarska strefa obnaża wszelkie braki w technice, ale pozwala również wykazać się piłkarskim talentem w konkurencjach indywidualnych.
adidas FOOBTALL CHALLENGE jest również unikalną szansą na spotkanie z piłkarskimi idolami. W 2010 roku turniej odwiedził m.in. Marcin Lewandowski z Szachtara Donieck. W tym roku jednym z gości specjalnych będzie Lukas Podolski. Co więcej, dzięki współpracy z trenerami COERVER Coaching, turnieje eliminacyjne to także możliwości podpatrzenia i sprawdzenia w praktyce metod szkoleniowych wykorzystanych w pracy z młodzieżą na całym świecie.
Reprezentacja U-11 wystąpiła w tym turnieju w następujący składzie: Jędrzej Hamrol, Norbert Troszczyński, Jakub Pasternak, Paweł Zając, Mikołaj Dzieńdziura, Jakub Ignasiak, Paweł Kalinowski, Jakub Hajdacz, Bartosz Ziemniewski i najmłodszy w tym gronie rocznik 2002 Dawid Bielejewski .
W rozgrywkach grupowych reprezentacja U-11 trafiła na następujących rywali:
1. Warta Poznań
2. Orzeł 2011
3. Olimpijczyk 2
4. S.P. Kaźmierz
Z grupy wychodziły 2 najlepsze zespoły. Obok zespołu Warty Poznań to właśnie reprezentacja S.P. Kaźmierz trafiła do 1/4 finału tych rozgrywek.
Na tym etapie turnieju los skojarzył naszą drużynę z silną reprezentacją Pogoni 2000 i po porażce musieliśmy pożegnać się z marzeniami o turnieju finałowym w Warszawie.

galeria..

Reprezentacja U-13 wystąpił w tym turnieju w następującym składzie: Jan Maćkowiak, Dominik Kaczmarek 5a, Dominik Kaczmarek 5c, Marcin Kufel, Sebastian Musielski, Karol Kupś, Patryk Zając, Bartosz Antkowiak, Daniel Projs.
W rozgrywkach grupowych reprezentacja U-13 trafiła na następujących rywali:
1. Piłkarski Klub Sportowy Racot
2. MGKS Huragan Pobiedziska
3. S.P. Dąbrowa
4. S.P. Kaźmierz 
Po dobrych występach w meczach grupowych i dwóch zwycięstwach z S.P Dąbrowa 3:1 i MGKS Huraganem Pobiedziska 1:0 chłopcom nie udało się utrzymać dobrego wyniku z boiska i w strefie SKILLS ZONE musieli uznać wyższość swoich indywidualnych rywali.
Tym samym zajęli 3 miejsce w swojej grupie i zakończyli rywalizacje w tej fazie turnieju.

galeria...

Po mimo braku sukcesu sportowego reprezentacja U-13 może czuć się usatysfakcjonowana udziałem gdyż miała okazję spotkać się i porozmawiać z gościem specjalnym turnieju Adidas Football Challenge 2011 zawodnikiem Lecha Poznań Rafałem Murawskim. 

galeria...

 

    12. 05. 2011 - "ŚWIAT  PRZYRODY  W  TRÓJWYMIARZE"

W  dniu  12.05.2011r.  uczniowie  z  kółka  "Ekoludek"  działającego  w  Szkole Podstawowej  w  Kaźmierzu  uczestniczyli  w  zajęciach  edukacyjnych  w  kinie "Cinema City" w Poznaniu. Dzieci  obejrzały  najpierw  wzruszającą  opowieść  o  miłości, poświęceniu  i  nadzwyczajnej  więzi  między  ludźmi  a  zwierzętami   w  filmie  pt. "Dzikie  z  natury. Niezwykły  sierociniec  dla  zwierząt" . Film  ten  ukazuje  osierocone  orangutany  i  słonie  oraz  ludzi, którym  udało  się  je nie  tylko  uratować  i  wychować, ale  również  przywrócić  im  życie  na  wolności. Po  filmie  odbyły  się  warsztaty  edukacyjne  przygotowane  przez  Fundację  Kynoterapeutyczną  "Sekret  Gai"  z  Lubonia. Zajęcia  z  udziałem  wyszkolonego  psa  sprawiły  dzieciom  dużą  frajdę. Uczniowie  nie  tylko dowiedzieli  się, w  jaki  sposób  psy  pomagają  w  terapii  dzieci  chorych  i  niepełnosprawnych, czy  też, jak  należy  opiekować  się  psem, ale  także  mogli  uczestniczyć  w  tresurze  psa  wydając  mu  komendy  i  nagradzając  smakołykami. Podglądanie  świata  przyrody  w  trójwymiarze  i  bezpośrednie  obcowanie  ze  zwierzętami  to  naprawdę  niezwykłe  przeżycie.

galeria...
Grażyna  Kubacka

13. 05. 2011 - Wyniki Gminnego Konkursu Pięknego Czytania
w Bibliotece Publicznej w Kaźmierzu

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 17 uczniów, po jednym z każdej klasy. Uczniowie zmierzyli się w czytaniu poezji i prozy w czterech kategoriach wiekowych (kl. I, kl. II, kl. III- IV i kl. V - VI).
Jury oceniało bezbłędność czytania, płynność, interpunkcję i interpretację tekstu.

Wyniki konkursu:
W grupie kl. I
II miejsce - Gabriela Majka kl. I a

W grupie klas II
I miejsce - Jolanta Góralczyk kl. II a
II miejsce - Mateusz Stróżyk kl. II b

W grupie klas III - IV
II miejsce - Zofia Kasprzyk kl. III b
III miejsce - Filip Ruta kl. IV a

W grupie klas V - VI
I miejsce - Wiktoria Kamza kl. V c
II miejsce - Patryk Zając kl. VI b
- Patrycja Kaczmarek kl. V a
- Kamil Przybylski kl. VI a
III miejsce - Karol Kupś kl. VI c

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.

 

6. 05. 2011 - Europa naszym wspólnym domem

W piątek 6 maja w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbył się uroczysty apel dotyczący świąt majowych połączony z realizacją projektu pt: "Europa naszym wspólnym domem".
Klasa Vc wraz z wychowawcą , panią Anną Heś przygotowała apel patriotyczny dotyczący bardzo istotnych dla wszystkich Polaków świąt majowych. Uczniowie dowiedzieli się więcej o Święcie Konstytucji 3 Maja, Święcie Flagi Państwowej, rocznicy zakończenia II wojny światowej, a także o rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Projekt "Europa naszym wspólnym domem" miał na celu przybliżenie uczniom podstawowych informacji dotyczących wybranych krajów  europejskich, a także ich kultury, obyczajów. Każda z klas samodzielnie przygotowała prezentację wybranego przez siebie kraju. Uczniowie poznali nie tylko informacje ogólne o Danii, Włoszech czy Rosji, ale także dowiedzieli się czym są francuskie przysmaki , obejrzeli kankana w wykonaniu dziewcząt z klasy IVb, poznali hiszpańską drużynę piłkarską. Na apelu pojawili się również: Krecik, Rumcajs i inne postacie ze znanych i lubianych czeskich bajek. Klasa Vb zaprosiła na nasze występy angielską królową Elżbietę II oraz potwora z Loch Ness. Uczniowie bawili się wybornie, było dużo śmiechu i jeszcze więcej oklasków.
Organizatorem apelu i pomysłodawcą projektu była pani Anna Heś. W realizację projektu włączył się również pan Marek Smolarek, który wraz ze swoja klasą IVc  przygotował występ dotyczący Unii Europejskiej.

W ramach projektu realizowane były  konkursy:
 Konkurs na najciekawszą prezentacje multimedialna dotycząca Unii Europejskiej.
Najlepszymi okazali się uczniowie klasy VIb: Karolina Mruczyk, Sylwia Skorupa, Weronika Bartmińska.

Konkurs plastyczny pt.: "Europa naszym wspólnym domem"
I miejsce: Jakub Pasternak  kl. IVb
II miejsce: Zuzanna Dolna i Mikołaj Kubiak  kl. IVb
I miejsce: Klaudia Wojciechowska  kl. Vc

Konkurs plastyczny pt.: "Piękna jest nasza Ojczyzna Polska"
I miejsce: Adrian Barański kl.Vb
II miejsce: Mikołaj Bączyk kl. VIc
III miejsce: Katarzyna Robak  kl. VIc

Podczas apelu zostały również  wręczone nagrody za konkurs ortograficzny przeprowadzony przez panią Emilie Kuzniak. Oto uczniowie którzy osiągnęli najlepsze wyniki:
klasy IV -  Aleksandra Koryl IVa
klasy V - Anna Pietroń Va i Mikołaj FurykV c
klasy VI -  Krystian Przysiecki VIa i Kamil Przybylski VIa

galeria(foto B. Kubiak)...

Dzień Strażaka

Na Św. Floriana, patrona strażaków klasa I a ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wraz z wychowawczynią p. Zdzisią Śmieszek wybrała się do Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu.
Przywitał nas w galowym mundurze druh Zenon Pawlaczyk.
Dzieci obejrzały najnowszy sprzęt ratunkowy, dowiedziały się o niebezpiecznej pracy strażaków, oglądały wozy strażackie, najnowszym miały  okazję się przejechać.
Chłopcy przymierzali chełmy strażackie. Obiecali, że jak dorosną, zostaną strażakami, aby nieść pomoc ludziom.
Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

 

Zdzisława Śmieszek

galeria...

25. 04. 2011 - Zespoły taneczne w Ujściu

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 25 kwietnia zespoły taneczne Biedroneczki i Dance Club wystąpiły na scenie zaprzyjaźnionego Ujskiego Domu Kultury.
Jak co roku impreza w Ujściu była udana. Najpierw kolorowym korowodem przeszliśmy przez miasto, potem odbywały się prezentacje na scenie.
Każdy zespół  wrócił ze statuetką i dyplomem uczestnictwa.

 

   Zdzisława Śmieszek

galeria...

Pierwszaki w fabryce kawy

Przed świętami dzieci z klasy Ib Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu zwiedziły fabrykę kawy "Straus Cofe" w Swadzimiu. Wycieczka wraz z transportem została zorganizowana przez dyrekcję fabryki. Dzieci miały okazję zapoznać się z nowoczesnymi urządzeniami do palenia, sortowania i pakowania kawy. Komputeryzacja fabryki zrobiła na nich duże wrażenie.Na koniec wycieczki dzieci zostały poczęstowane słodkim poczęstunkiem. W prezencie otrzymały również zestawy kolorowych kredek i farb, które posłużyły im do wykonana ciekawych projektów opakowań kawy. Dzieci bardzo miło wspominają tę wycieczkę.

Dorota Ossowska

galeria(foto. D. Ossowska)...

 

18.04.2011 - TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - "MAŁA PIŁKARSKA KADRA CZEKA"

Dnia 18.04.2011r. w Szamotułach na obiekcie Orlik odbył się Turniej Piłki Nożnej rocznika (1998-1999) "Mała Piłkarska Kadra Czeka" pod patronatem starosty szamotulskiego Pana Pawła Kowzana. Rozgrywki odbywały się w ramach Eliminacji Powiatowych do Małego Wielkopolskiego Turnieju, który odbędzie się 10.05.2011r. w Złotowie.
W turnieju tym reprezentacja Szkoły Podstawowej Kaźmierz zajęła III miejsce. W tym miejscu warto podkreślić, że w kadrze naszego zespołu znalazło się 3 utalentowanych zawodników z rocznika 2000, którzy po mimo rywalizacji ze starszymi rówieśnikami zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i byli mocnym ogniwem drużyny. Turniej jak podsumowali organizatorzy stał na bardzo wysokim poziomie i do ostatniego meczu nie była znana końcowa klasyfikacja drużyn (jeszcze 3 min. przed końcem spotkania z Szamotułami zajmowaliśmy 1 miejsce jednak zabójcza końcówka gospodarzy, którzy zdobyli 2 bramki zepchnęła nas na ostatnie miejsce podium gdyż mecz zakończył się wynikiem Szamotuły 2-1 Kaźmierz). Oprócz małego sukcesu drużynowego warto odnotować osiągnięcia indywidualne Reprezentantów naszej szkoły. Nagrodą dla Najlepszego Bramkarza Turnieju został wyróżniony Sebastian Musialski, a aż 4 zawodników uzyskało nominacje do Reprezentacji Powiatu, która pod okiem trenerów Sławka Dyzerta i Huberta Czarnego będzie walczyć o prym w Wielkopolsce na turnieju w Złotowie.           

Hubert Czarny

galeria...

17. 04. 2011 - Prezentacja Obrzędów Wiosenno - Wielkanocnych

W Niedzielę Palmową 17.04.2011 roku szkoły naszej gminy zaprezentowały się w GOK-u w prezentacjach obrzędów wiosenno - wielkanocnych. Wystąpili uczniowie ze szkoły podstawowej w Gaju Wielkiego, Sokolnik, Kaźmierza oraz gimnazjum.

Szkołę Podstawową z Kaźmierza reprezentował zespół teatralny "Bibliofilki", który przedstawił inscenizację wiosenno - wielkanocną, zaczynając od ustąpienia zimy przez przyjście wiosny aż do Świąt Wielkanocnych i zwyczajów z nimi związanych.Wystąpiła zima ze śnieżkami, wiosna z kwiatkami, kolorowe pisanki, kot, lis, chłopcy z kurkiem, dziewczynki  z gaikiem, chłopcy z życzeniami wielkanocnymi kultywujący tradycję śmigusa - dyngusa oraz zając, który rozdał widzom kolorowe pisanki. Całe przedstawienie było przeplecione wesołymi, okolicznościowymi piosenkami.

W podziękowaniu za udział, zaangażowanie w prezentacji obrzędów, wszyscy młodzi artyści otrzymali od organizatorów przepiękne pluszaki.

galeria...

11. 04. 2011 - PAMIĘTEMY O TRAGEDII - 10 KWIETNIA 2010r.

 

         W poniedziałek 11 kwietnia 2011r. odbył się krótki apel poświęcony tragedii smoleńskiej, podczas której zginęło 96 pasażerów samolotu lecącego na obchody rocznicowe w Katyniu. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu minutą ciszy oraz godnym wysłuchaniem hymnu uczciły pamięć tragicznie zmarłych. Dyrektor Mariusz Pielucha w swojej wypowiedzi zwrócił uwagę na zachowanie pamięci historycznej. Nawiązał do wydarzeń w lesie katyńskim. Zwrócił się do dzieci o pielęgnowanie historycznych wydarzeń. 

9. 04. 2011 - Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

Reprezentacja naszej szkoły (15 uczniów klas IV - VI) osiągnęła wspaniałe rezultaty podczas indywidualnych mistrzostw powiatu w biegach na przełaj w Szamotułach (30.03.2011 r.). Drugie miejsca i srebrne medale zdobyli Agnieszka Tecław i Adrian Barański z 5b, a  trzecie
i brązowy medal zdobył  Michał Kozłowski z 6b. Wymieniona trójka awansowała do mistrzostw wojewódzkich w Żerkowie. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: piąta Klaudia Kaczmarek z 5a, ósma Zofia Frąckowiak z 5b oraz dziewiąty Krzysztof Coda z 5c.
W indywidualnych mistrzostwach województwa w biegach na przełaj w Żerkowie (9.04.2011 r.) reprezentowało nas dwoje uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Michał Kozłowski z 6b zajął 25, a Agnieszka Tecław z 5b zajęła 26 miejsce (najlepsze od dobrych kilku lat).

galeria...

07. 04. 2011 - Wycieczka do Szamotuł klas IV

7 kwietnia 2011 roku uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu udali się na wycieczkę do Szamotuł, gdzie zwiedzili rycerski zamek rodu Górków, a także poznali legendy związane z burzliwym życiem Halszki czyli księżniczki Elżbiety Katarzyny z Ostrogskich, która była nieszczęśliwie poślubiona Łukaszowi III Górce, co miało miejsce w XVI wieku. Uczniowie zwiedzili basztę Halszki, gdyż to w niej właśnie Halszka wiodła swój żywot, więziona przez zazdrosnego męża. Na dzieciach duże wrażenie zrobił fakt, że duch Czarnej Księżniczki po dziś dzień nawiedza szamotuski zamek. Spacerując po komnatach zamku jak i po baszcie Halszki dzieci mogły poczuć klimat dawnych czasów. W oficynie, która pochodzi z XVIII wieku uczniowie obejrzeli ekspozycję rękodzieła. Wycieczka do Szamotuł była niezapomnianą lekcją historii.

07. 04. 2011 - Międzynarodowy Dzień Zdrowia

W dniu 7 kwietnia odbyło się podsumowanie obchodów Dnia Ziemi dla klas V-VI . Tradycyjnie wszystkie klasy udały się na realizację zadań w zakresie działań ekologiczno-przyrodniczych. Dzieci miały możliwość nauki oraz odprężenia po sprawdzianie kompetencji klas szóstych i sprawdzianie próbnym klas piątych. Dzięki dobrej organizacji połączono przyjemne z pożytecznym o czym świadczą wypowiedzi uczniów oraz wychowawców klas. Działalność ekologiczna udaje się dzięki zaangażowaniu i współpracy z kołem wędkarskim w Kaźmierzu, stąd szczególne podziękowania kierujemy do pana Prezesa oraz organizatorów biesiady nad stawem pod lasem, p. Zenonowi Pawlaczyk oraz p. Ireneuszowi Stachowiak. Uczniowie mogli również wysłuchać prezentacji zadań przygotowanych przez kolegów i koleżanki. Zaprezentowano plakaty, transparenty oraz piosenki , których treść przedstawiała co robić, jak prowadzić tryb życia by być zdrowym. Dowiedzieliśmy się jak szkodliwe jest palenie papierosów, jedzenie niezdrowej żywności oraz brak aktywności fizycznej. Działania te odbyły się zgodnie z zadaniami zaplanowanymi w programie wychowawczym oraz profilaktyki szkoły . Ze wszystkich konkurencji wyłoniliśmy zwycięzców.


I miejsce Vc
II miejsce Vb
III miejsce VIb
Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.
GRATULUJEMY!!!

 

Małgorzata Szagżdowicz

galeria... (foto B. Kubiak)

06. 04. 2011 - próbny sprawdzian piątoklasistów

Wykorzystując przygotowanie sal oraz okres sprawdzianów podsumowujących uczniowie klas V mieli możliwość zderzenia się z typowymi zadaniami profesjonalnego sprawdzianu przygotowanego przez OKE dostosowanego do zgromadzonej wiedzy. Liczna grupa piątoklasistów, bo aż 72 uczniów przeszła pierwszą próbę kodowania i rozwiązywania zadań otwartych. Było to pierwsze doświadczenie oraz wstępne przygotowanie do sprawdzianu  w klasie VI. Wyniki tego sprawdzianu pozwolą przygotować wnioski w zakresie uporządkowania oraz doskonalenie umiejętności i techniki pracy z tego typu sprawdzianem.

 

galeria...

05. 04. 2011 - Sprawdzian szóstoklasistów

         W dniu 5 kwietnia 2011r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu przeprowadzony został sprawdzian kompetencji zgodnie   z procedurami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz terminami ustalonymi przez MEN. W tym dniu uczniowie podsumowali sześcioletni okres nauki    w Szkole Podstawowej.

galeria...

03. 04. 2011 - Konkurs recytacji poezji i prozy Ojca Świętego Jana Pawła II

Dnia 3 kwietnia 2011r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy  Ojca Świętego Jania Pawła II, a także utworów Jemu poświęconych pod hasłem "Pozostańcie Wierni Temu Dziedzictwu" Ojciec Święty, Jan Paweł II w swoim przebogatym nauczaniu zostawił światu i swojej Ojczyźnie żywe  słowa, które są dla nas memento. Jego słowa jasne, proste, czyste, prawdziwe, tchnące żywą wiarą, budzące nadzieję, przynoszące ukojenie zapadły w pamięć   i stawały się dla milionów ludzi na świecie dewizą  - jak piękniej, godniej i treściwiej żyć.
Jest to duchowy testament Ojca Świętego Jana Pawła II, wielkie przesłanie dla nas. Mamy ciągle na nowo analizować Jego utwory, przytaczać myśli i naukę Namiestnika Chrystusa .
Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci i młodzieży  wiedzy o poezji Ojca Świętego Jana Pawła II, popularyzacja Jego utworów, budzenie poczucia dumy z wybitnej osoby Jana Pawła II, udział w dziedzictwie przekazywanym przez Niego.

Konkurs prowadzony był w dwóch grupach wiekowych:
I grupa - klasy I - III - 9 uczniów.
II grupa - klasy IV - VI - 9 uczniów.
Do konkursu przystąpiło 18 uczestników z 12 szkół z okręgu powiatu szamotulskiego.
Sposób prezentacji utworów oraz umiejętności recytatorskie oceniała komisja w składzie:
Przewodniczący: mgr Hubert Piechocki, ubiegłoroczny absolwent polonistyki, dziennikarz   Radia Emaus
Członkowie: mgr Maria Balsamka - nauczyciel, konsultant Ośrodka Doskonalenia  Nauczycieli w Poznaniu
dr Gabriela Dziamska - Lenart - wykładowca na Uniwersytecie im. Adama 
Mickiewicza w Poznaniu
Wyniki::

 1. W grupie klas I - III

I miejsce         - Kornel Bożyczko - Szkoła Podstawowa Przyborowo
II miejsce        - Anna Kwaśna - Szkoła Podstawowa Pniewy
III miejsce      - Wiktoria Hojan - Szkoła Podstawowa Wronki
Wyróżnienie : Milena Zbaraż Szkoła Podstawowa Kaźmierz.

 1. Grupa wiekowa klas IV - VI:

I miejsce         - Klaudia Błajet - Szkoła Podstawowa Otorowo
II miejsce        - Jagoda Elsner - Szkoła Podstawowa Przyborowo
III miejsce      - Anna Napierała - Szkoła Podstawowa Kaźmierz 
Wyróżnienie: Hanna  Felka ze Szkoły Podstawowej nr 1 Szamotuły
Martyna Dudek ze Szkoły Podstawowej nr 2 Wronki.        
Każdy z uczestników otrzymał kwiatek, pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową oraz czekoladę i długopis reklamujący Radio Emaus.

Sponsorzy konkursu:

 • Ks. Andrzej Grabański - V-ce dziekan Dekanatu Szamotulskiego
 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
 • Dyrekcja Zakładu Gazownictwa Gen - Gaz Tarnowo Podgórne
 • p. Stanisław Adamek - właściciel Firmy Grassland  Farms w Kaźmierzu
 • Starosta Powiatu Szamotulskiego p. Paweł Kowzan
 • P.Marek Walkowiak - właściciel firmy Wal-Mal-Truck
 • Zakład Usług Komunalnych w Kaźmierzu
 • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kaźmierzu
 • Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska
 • P. Zofia Zander - właściciel Piekarni
 • Państwo Janina i Zbigniew Smolarek - właściciele sklepu ogrodniczo-przemysłowego w Kaźmierzu
 • Państwo Mariola i Janusz Dunder

W nastrój konkursu wprowadził nas Jakub Goraj grający na saksofonie i grupa  Studio Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Zespół wykonywał  przygotowane utwory religijne  także gdy komisja ustalała wyniki I grupy wiekowej..
.
Konkurs prowadziła Agnieszka Tecław, a nad całością czuwała p. Alicja Szopa i dyrekcja szkoły - p. Hanna Łuczak i p. Mariusz Pielucha.

 

galeria...

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "MISTRZ ORTOGRAFII"

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" odbył  się na przełomie marca i kwietnia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu. Do konkursu  przystąpili uczniowie z klas II i III. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami, w których wykazali się znajomością zasad pisowni polskiej oraz umiejętnością poprawnego pisania trudnych wyrazów. Głównymi celami konkursu było: wzmacnianie motywacji uczenia się w zakresie poprawnej pisowni, kształtowanie umiejętności i nawyku poprawności ortograficznej  w zakresie opracowanego słownictwa i poznanych zasad.
Tytuły  MISTRZÓW ORTOGRAFII zdobyli ci, dla których pisownia wyrazów z trudnościami ortograficznymi jest po prostu przyjemnością. A oto zwycięzcy wyłonieni podczas konkursu:

Klasy III

 1. I miejsce -  Bartosz Ziemniewski  kl. IIIa
 2. II miejsce -  Grzegorz Przybył kl. IIIb
 3. II miejsce -   Oliwia Majka  kl. IIIc
 4. III miejsce -  Zuzanna Borkowska  kl. IIIb

 

Klasy II

 1. I miejsce - Mateusz Stróżyk  kl. IIb 
 2. II miejsce - Anna Pacholak  kl. IIb
 3. III miejsce - Kosma Cieliczko kl. IIa
 4. III miejsce - Jonasz Koryl  kl. IIa
 5. III miejsce - Jolanta Góralczyk kl. IIa

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki ufundowane przez Radę Rodziców oraz słodycze.
Konkurs Ortograficzny przydatny był szczególnie uczniom klas III, bowiem w maju bieżącego roku zostaną oni poddani ogólnopolskiemu sprawdzeniu sprawdzianem przygotowanym przez
Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Życzymy im połamania piór.

 

                                                                                        Konkurs przygotowała i przeprowadziła 
Hanna Kaczmarek   S.P. Kaźmierz 

30. 03. 2011 - WYRÓWNYWANIE SZANS EDUKACYJNYCH DZIECI ZE  
 SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU -

 

         Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu realizuje program "Kapitał Ludzki" - "Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania w klasach I - III". W ramach projektu zakupiono szereg pomocy dydaktycznych, które wzbogacą bonus szkoły i uatrakcyjnia zajęcia szkolne dzieci. Ze środków funduszu pozyskano dużo sprzętu sportowego, zestawy matematyczne, logopedyczne, materiały demonstracyjne oraz programy komputerowe. Obecnie szkoła oczekuje na II turę pomocy, co pozwoli na zwiększenie oferty edukacyjnej w przyszłym roku szkolnym.

galeria...

30. 03. 2011 - Spotkanie dyrektora z uczniami klas VI

W dniu 30.03.11 w sali gimnastycznej odbyło sie spotkanie dyr Szkoły
Podstawowej w Kaźmierzu z uczniami i klas VI. Celem spotkania było omówienie zasad i procedur sprawdzianu , który odbędzie się 5.4.2011r. o godz 9.00. Dyrektor zwrócił szczególną uwagę na zdecydowane i odważne podjęcie wyzwań jakie pojawią się w zadaniach przygotowanych
przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. Duża część spotkania poświęcona była budowaniu poczucia własnej wartości.
Na zakończenie dyrektor życzył wszystkim szóstoklasistom zasłużonego sukcesu i uzyskania jak największej liczby punktów.

 

28. 03. 2011 - Akordeon i spółka

Z akordeonem przez świat  -  to  tytuł  kolejnego  koncertu  edukacyjnego  dla  młodzieży  ze  Szkoły  Podstawowej  i  Gimnazjum  w  Kaźmierzu,  przygotowanego  przez Gminny  Ośrodek  Kultury  w  dniu 28  marca 2011 r.  Uczniowie  mogli  obejrzeć   bardzo  popularny  w  ostatnich  latach  instrument. Młodzież  zapoznała  się  również  z  jego  budową  oraz  sposobem  wydobywania  dźwięków. Nie  zabrakło  chętnych  do  przełączania  "registrów". Akordeon  pięknie  brzmiał  w  towarzystwie  kontrabasu  i  perkusji,  które   też  omawiano.  Podczas  wykonywania  wspólnych  utworów  poproszono  uczniów,  aby  dołączyli  do  sekcji  perkusyjnej,  tworząc  w  ten  sposób zespół  młodzieżowy.  Pomysł  ten  spodobał  się  uczniom  oraz  wychowawcom. Na  koncertach  szkolnych  można  posłuchać wspaniałych  muzyków  oraz  z  nimi  pomuzykować. Może  na  tym  koncercie  zasiane  zostało ziarno  talentu  i  padło  na  podatny  grunt.

galeria...

18. 03. 2011 - Mistrzostwa województwa w pływaniu

Dwoje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w indywidualnych mistrzostwach województwa w pływaniu w Chodzieży (18.03.2011 r.). Patryk Zając z 6b zajął w silnej konkurencji - 8,
a Bartosz Ziemniewski z 3a - 9 miejsce w stylu dowolnym, godnie reprezentując naszą szkołę, gminę i powiat.

galeria...

16. 03. 2011 - SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

 

         W dniu 16 marca 2011r. odbyło się spotkanie zespołu do spraw sprawdzianu kompetencji z rodzicami uczniów klas VI. Celem spotkania było przedstawienie czynników dwóch próbnych sprawdzianów "Operon" i OKE. Podczas spotkania nauczyciele przeprowadzający i dokonujący analizy sprawdzianów dokonali podsumowania wyników oraz zwrócili uwagę na występujące trudności, błędy i niedopatrzenia piszących. Rodzice mogli zapoznać się z wynikami próbnych sprawdzianów po zakończeniu spotkania oraz indywidualnie porozmawiać z nauczycielami przeprowadzającymi sprawdziany. Tego rodzaju spotkania pozwalają na wnikliwe zapoznanie się z procedurami sprawdzianu oraz nawiązaniu ściślejszej współpracy w motywowaniu uczniów do napisania sprawdzianu głównego w dniu 5. 04. 2011r.

galeria...

14. 03. 2011 - Koszykówka

Dziewczęta  w składzie: Katarzyna Hamrol i Weronika Wiktor z 6a, Kinga Wesołowska i Katarzyna Wojtkowiak z 6b, Wiktoria Bartkowiak, Weronika Hermann, Bożena Kurzyńska  i Wioletta Krzyżaniak z 6c, Zofia Frąckowiak, Martyna Kubiak i Agnieszka Tecław z 5b oraz Julia Toboła z 5a  powtórzyły sukces w mistrzostwach powiatu w koszykówce i wygrały turniej rozgrywany w Kaźmierzu (14.03.2011 r.). Chłopcy również rozgrywali swoje mistrzostwa w Kaźmierzu (25.03.2011 r.) ale nasza szkoła trafiła na silną grupę i po zaciętych meczach ulegli przeciwnikom z Pniew i Szamotuł i odpadli z dalszej walki o pierwsze miejsce.

galeria...

Konkurs o tematyce antynikotynowej pt: " Palić, nie palić-oto jest pytanie?"


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas piątych, których zadaniem było wcielenie się w ważną osobę mającą autorytet i napisanie pracy pt:" Gdybym był..". Praca miała zawierać propozycje zmian w zakresie polityki przeciwtytoniowej. Celem konkursu było kształtowanie postaw i zachowań przeciwtytoniowych wśród uczniów szkół podstawowych, kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji, kształtowanie umiejętności wpływania na zachowania prozdrowotne innych osób, wylansowanie mody na niepalenie wśród uczniów, znalezienie zrozumiałych argumentów przekonujących otoczenie do rzucenia palenia, rozwijanie umiejętności literackich .
Zwycięzcy konkursu :
I miejsce Anna Pietroń Va
II miejsce Adrian Barański Vb
III miejsce Anna Napierała VbGratulujemy !!!

Małgorzata Szagżdowicz


23. 03. 2011 -SZKOLENIOWA RADA PEDAGOGICZNA

 

W dniu 23.03.2011r.  w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu w ramach wspomagania odbyła się rada pedagogiczna na której kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Barbara Armon przedstawiła Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy  w Rodzinie dla Gminy Kaźmierz na lata 2011 - 2013.
Dzięki przedstawionemu programowi rada pedagogiczna szkoły przyjęła wnioski mające na celu włączenie działań zawartych w programie profilaktyki i programie wychowawczym do ustalenia zadań na kolejne lata w  pracy wychowawczej.
Ważnym elementem rady było podsumowanie wyników sprawdzianów próbnych " OPERON" i "OKE" oraz przedstawienie działań pozwalających na wyjaśnienie popełnianych przez uczniów błędów. Podczas rady poruszono tematy dotyczące pakietu rozporządzeń związanych z udzielaniem  i organizacją pomocy psychologiczno  -pedagogicznej w publicznych szkołach i placówkach. Istotą działań jest bilansowanie potrzeb w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz organizacją zespołów wsparcia.

galeria...

21. 03. 2011 - I DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW

I DZIEŃ WIOSNY - DZIEŃ ODKRYWANIA TALENTÓW dla dzieci klas I -III był dniem bardzo urozmaiconym i pełnym wrażeń. Ubrani na zielono z grzechotką, wykonaną z puszki, wyruszyły na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Na rynku w Kaźmierzu każda klasa odśpiewała wiosenną piosenkę.Potem było jeszcze fajniej, bo dzieci brały udział w mini playback show, który odbył się w sali gimnastycznej. Fantastycznie wcielały się w rolę ulubionych piosenkarzy krajowych i zagranicznych. Dzieci za występy otrzymały nagrody, słodycze i dyplomy.
Jury wyłoniło:
I m-ce - Wiktoria Skwierzyńska kl. I b, Gabrysia Majka i Ania Minta kl. I a
II m-ce - Bartosz Ziemniewski, Jakub Glinka, Jakub Sękowski, Piotr Łuczak kl. III a
III m-ce - Liliana Stemerowicz kl. II c, Klaudia Szafrńska, Julia Nowak kl. II b, Oliwia Majka kl. IIIc
Wyróżnienia: Julia Heś, Ola Klata kl. III a

Dorota Ossowska

galeria...

21. 03. 2011 - Konkurs  tańca w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

W pierwszy dzień wiosny w Szkole Podstawowej odbył się konkurs tańca. Celem imprezy była popularyzacja różnych form tańca, rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z tańcem i muzyką oraz wymiana pomysłów i doświadczeń, a także integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny. Zespoły miały możliwość zaprezentowania  przygotowanych układów tanecznych przed jury w składzie pan Zbigniew Filipiak, pani Dorota Wojtaś oraz pani Emilia Kuźniak. Występy podziwiali także nauczyciele oraz publiczność, czyli uczniowie klas 4-6. W trakcie występów na twarzach dzieci było widać uśmiech, dobrą zabawę i zadowolenie.  Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.


Zwycięzcy konkursu :
 Klasy 4  
I miejsce Weronika Adamowicz , Daria Łopata, Roksana Nowak 4a
II miejsce Patrycja Pisarczyk, Dominika Augustyn, Karolina Łopata 4b
III miejsce Wiktoria Strosin 4b
Klasy 5-6
I miejsce Agnieszka Tecław 5b
II miejsce Zofia Frąckowiak 5b
III miejsce  Klaudia Baranek, Wiktoria Mendel 6a

Gratulujemy!!!
Małgorzata Szagżdowicz

galeria...

21. 03. 2011 - ODSŁONIĘCIE TABLICY "SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW"

 

W dniu 21. 03. 2011r. w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu zgodnie z sugestią Ministerstwa Edukacji odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej "SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW". W uroczystości uczestniczył st. wizytator Wojciech Wasilewski, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego p. Janusz Stróżyk, Prezes Stowarzyszenia Kaźmierz p. Andrzej Pawłowski, p. Maria Wypych, przedstawicielka Rady Gminy p. Bogumiła Magdziarek, dyrektor Biblioteki Publicznej w Kaźmierzu p. Maria Sobkowiak oraz najważniejsi uczestnicy - uczniowie Szkoły Podstawowej. Ceremonii towarzyszył sztandar szkoły oraz poczet honorowy składający się z uczniów klas starszych.                                 
Obecni goście wyrażali wiele miłych i bardzo życzliwych słów oceniając sukcesy szkoły, zwłaszcza tych uczniów, którzy przyczyniają się do budowania wspaniałych relacji ze środowiskiem lokalnym oraz promują szkołę w regionie.                                                                                             
Pan wizytator Wojciech Wasilewski życzył uczniom wielu osiągnięć na miarę sukcesów Adama Małysza.       
Dyrektor Janusz Stróżyk doceniając wysiłki dzieci zadedykował cytat, tym którzy maja talent lecz z nim nic nie robią. Z pewnością słowa, które uczniowie usłyszeli będą bardzo motywujące i wiele uczniów otworzy się na pracę ze swoimi ukrytymi talentami. Dzień 21. 03. 2011r. na trwałe zapisze się w historii naszej szkoły.

 

galeria...

galeria2...

19. 03. 2011 - Konkurs przyrodniczy

   W dniu 19 marca 2011r. odbył się w Poznaniu etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych pt. "Rośliny i zwierzęta mokradeł". Konkurs był organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra". Wziął w nim udział Adrian Szambelan z klasy IVa, który zajął pierwsze miejsce w etapie okręgowym tego konkursu. Adrian godnie reprezentował naszą szkołę, niestety zabrakło mu kilku punktów do zakwalifikowania się do kolejnego etapu konkursu. Życzymy mu więc sukcesów w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym !

galeria...

14. 03. 2011 - Szkoła  Podstawowa w Kaźmierzu ZWYCIĘŻYŁA!

W miniony poniedziałek to jest 14 marca od godziny 9 na hali sportowej w Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Koszykówce Dziewcząt.
Na boisku znalazły się następujące zespoły:
SP nr 1 z Szamotuł, SP nr 3 z Szamotuł , Gaj Mały oraz organizator imprezy SP w Kaźmierzu. Dziewczyny rozgrywały mecze systemem " każdy z każdym".  Spotkania przebiegały w myśl zasady "fair play". Wszystkie drużyny wykazały się wysoką techniką gry. Nad tym aby  mecze przebiegały sprawnie  oraz zgodnie z przepisami gry czuwał sędzia, którym był pan Zbigniew Filipiak.
Oto dziewczęta , które wywalczyły I miejsce:
Hamrol Katarzyna 6a, Wiktor Weronika 6a, Wesołowska Kinga 6b, Wojtkowiak Katarzyna 6b,Templin Kinga 6b,  Bartowiak Wiktoria  6c      Hermann Weronika 6c, Kurzyńska Bożena 6c, Krzyżaniak Wioletta 6c,       Robak Katarzyna 6c, Kubiak Martyna 5b, Tecław Agnieszka 5b, 

Wszystkim zespołom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

galeria...

 11. 03. 2011 - Wycieczka do Szamotuł

11 marca 2011 uczniowie klasy IIIa i klasy IIIc wraz  z wychowawczyniami udali się do Szamotuł na lekcję historii. Zachęceni legendą o życiu Czarnej Księżniczki pojechaliśmy sprawdzić, czy rzeczywiście alejkami szamotulskiego parku, spaceruje tajemnicza postać otulona powłóczystą szatą. W Baszcie zobaczyliśmy, jak mogło wyglądać 14 lat  z życia Halszki więzionej tam przez męża. Na wyższych kondygnacjach oglądaliśmy eksponaty związane z historią Szamotuł i naszego regionu.  Potem udaliśmy się do pobliskiego zamku, który był siedzibą znamienitych wielkopolskich rodów. Najpierw zobaczyliśmy bardzo bogaty zbiór  ikon. Następnie przeszliśmy do sali rycerskiej, gdzie największe zainteresowanie , zwłaszcza wśród chłopców,  wzbudzały zbroje, armata i inne akcesoria wojenne. Mogliśmy zobaczyć również meble, obrazy, zegary i inne eksponaty zgromadzone w Zamku Górków. Na koniec w sali koncertowej, mimo tremy, niektórzy dali popis swoich umiejętności .   

galeria... 

10. 03. 2010 - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2011 - eliminacje powiatowe


W dniu 10 marca 2011 r., odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Przybyli reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Szamotuł, Słopanowa, Pniew, Ostroroga, Sędzinka, Chojna, Biezdrowa, Ćmachowa, Wronek i Kaźmierza.
Rywalizacja była bardzo wyrównana. Między wynikami różnica punktowa była minimalna.
W grupie wiekowej I miejsce I zajął Marcin Śmigielski ze Słopanowa,w grupie wiekowej II miejsce I zajęła Milena Kowalczyk z Szamotuł, a w grupie III miejsce pierwsze zajął Mikołaj Walkowiak ze Słopanowa. To te osoby pojadą na eliminacje wojewódzkie.
Niestety tym razem nie powiodło się reprezentantom Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Kaźmierza; Mateuszowi Szczepańskiemu, Sebastianowi Musielskiemu, Marcie Michalskiej i Mateuszowi Skwierzyńskiemu, ale miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej i tego im życzymy.
Jury eliminacji przedstawiało się następująco:
Przewodniczący: Wiesław Włodarczak,
Sekretarz: Marek Jakubowski
oraz Członkowie: Albert Kłaczkiewicz, Przemysław Chojan i Krzysztof Jopp.
Dziękujemy strażakom z PSP Szamotuły za oprowadzenie po jednostce, pokaz sprzętu strażackiego i umiejętności oraz gościnę, dzięki czemu oczekiwanie na wyniki konkursu było miłe. Podziękowanie kierujemy również do dh Marka Jakubowskiego za udostępnienie materiału, który pomógł w utworzeniu sprawozdania z konkursu.

galeria...

10. 03. 2010 - Próbny Sprawdzian szóstoklasistów

W dniu 10.03.2011r o godzinie 8.15 został przeprowadzony kolejny sprawdzian próbny na bazie wystandaryzowanych zadań opracowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną
w Poznaniu .Celem sprawdzianu było przygotowanie uczniów do prawidłowego kodowania oraz rozwiązywania zadań otwartych oraz zmierzenia się z napisaniem listu. Przeprowadzone w bieżącym roku szkolnym  dwa sprawdziany próbne pozwolą zespołowi do spraw badania efektywności kształcenia wyciągnąć wnioski w zakresie stosowania skutecznych metod nauczania .Sprecyzowane informacje posłużą do opracowania programu poprawy efektywności kształcenia w przyszłym roku szkolnym.

galeria...

 

05. 03. 2011 - Zespół "Kwiaty Polskie" z Ejszyszek
w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

5.03.2011 nasza szkoła gościła zespół "Kwiaty Polskie" z Ejszyszek. Z tej okazji Biblioteka Szkolna przygotowała krótki program w którym uczniowie zagrali, zaśpiewali, zatańczyli i przestawili krótkie humorystyczne scenki dla przybyłych gości.
W programie wziął udział Stasiu Paluszak z klasy IV b , który zagrał poloneza g-mol Fryderyka Chopina, Bożena Kurzyńska z klasy VI c, która zaśpiewała "Odkryjemy miłość nieznaną" oraz Patryk Gawendowicz z klasy IV b, który wykonał utwór z filmu "Titanic".
Humorystyczną scenkę pt. "W chińskiej restauracji" przedstawili Arkadiusz Rosiakowski z klasy Va oraz Adrian Szambelan z klasy IV a, natomiast Jakub Pasternak z klasy IV b i Nowak Dominik z kasy Va wystąpili ze skeczem pt. "Małysz"
Na zakończenie wystąpił Zespół Taneczny "Biedroneczki", który zatańczył do piosenki Majki Jeżowskiej "Ciastka".

Ministerialny tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" dla Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu

 

Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall przyznała tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" Szkole Podstawowej w Kaźmierzu za działania wspierające dzieci o szerokich zainteresowaniach .
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu doceniają zdolności, zainteresowania, możliwości poszczególnych uczniów. To sprawia że wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom proponując szereg zajęć, które pozwalają realizować różne zainteresowania. Warunki szkolne w wielu sytuacjach utrudniają atrakcyjność tych zajęć, jednak wysiłki grona pedagogicznego wsparte zaangażowaniem rodziców pozwalają wybitnym uczniom osiągać sukcesy na miarę nowoczesnej Edukacji. Możemy być dumni z sukcesów naszych uczniów, gdyż to oni udowadniają , że wiedzę można czerpać z wielkiej skarbnicy jaką są dobrzy nauczyciele, otwarci, zainteresowani i wymagający. Różnym dzieciom potrzebne są różne drogi edukacyjne. Misją tej szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności. W roku szkolnym 2010/2011 biorąc pod uwagę wskazania MEN wypracowano projekt indywidualnego podchodzenia do potrzeb edukacyjnych każdego ucznia. To sprawiło, że szkoła wprowadziła szereg zmian w zakresie organizacji pracy oraz udziału projektach Operacyjnych Kapitał Ludzki.
Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli którzy dokumentując swoją pracę na stałe wpisali naszą szkołę w sieć szkół w której talent jest zauważony, otoczony wsparciem i należycie doceniony.
Uroczyste odsłonięci tablicy nastąpi 21 marca 2011r w dniu który będąc pierwszym dniem wiosny stanie się również "DNIEM TALENTÓW" PODKREŚLAJĄCYM ZNACZENIE UCZENIA SIĘ Z PASJĄ.
Zgodnie ze sugestią MEN w Szkole Podstawowej ten dzień poświęcony zostanie aktywności ekologiczne oraz sportowej -Turniej koszykówki, turniej tańca, karaoke i pleyback show ARTYSTYCZNY HEPENING ŚRODOWISKOWY.

galeria...

BALE W KARNAWALE

W Szkole Podstawowej w Kaźmierzu na baliku przebierańców w klasie I a bawiły się różne postaci z bajek i nie tylko. Pojawiła się Czarodziejka, Krakowianka, Hinduska, Hiszpanka, Biedronka, Paw, Chinka, Motyl, Kowboj, Wampiry, Zorro, Batman, Policjanci oraz Superman. Były tańce w parach z balonami, wychodzące krzesełka i dmuchanie największego balonika. Dużą popularnością cieszyła się mini loteryjka fantowa. Tańcom towarzyszyły przeboje Majki Jeżowskiej. Dzieci były zachwycone wspólną zabawą.

galeria...

 

25. 02. 2010 - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

   25 lutego 2011 roku, w Bibliotece Publicznej w Kaźmierzu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Szkołę Podstawową w Kaźmierzu reprezentowało 3 uczniów:
- Mateusz Szczepański z klasy IVa
- Marcin Kwita z klasy Va
- Sebastian Musielski z klasy Va.
Wszyscy wyżej wymienieni uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu pożarnictwa, a do ścisłego finału zakwalifikowało się dwóch uczniów:
Mateusz Szczepański, który zajął I miejsce w turnieju w ramach grupy wiekowej uczniów szkół podstawowych oraz Sebastian Musielski, który zajął miejsce II. Uczniowie ci będą reprezentować naszą gminę na konkursie powiatowym, który odbędzie się w Szamotułach
10 marca bieżącego roku. Trzymajmy za nich kciuki!!!!

galeria...

25. 02. 2010 - KONKURS PLASTYCZNY - "STRAŻACKJI TRUD"

            Co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu biorą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kaźmierzu. W tym roku komisja konkursowa po dokonaniu oceny walorów plastycznych i zgodności prac z tematem i zasadami regulaminu konkursu wyróżniła na szczebel powiatowy prace uczniów:

 1. JAKUBA ANDRZEJEWSKIEGO Z KLASY V B
 2. PATRYCJI KACZMAREK Z KLASY V A
 3. KAROLINY ŁOPATA Z KLASY IV B

Powiatowa komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego pracę uczennicy klasy IV b Karoliny Łopata, natomiast Patrycja Kaczmarek uczennica klasy V a otrzymała wyróżnienie.

SERDECZNE GRATULACJE DLA AUTORÓW PRAC

galeria...

 

18. 02. 2011 -Dzień patrona - Marii Dąbrowskiej w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu - klasy 1-3

Tegoroczne obchody Święta Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, okazały się być bardzo europejskie. Apel dnia 18.02.2011 r klasy 1-3 rozpoczęły o godzinie 8:15, natomiast klasy 4-6 spotkały się na Sali gimnastycznej zaraz po tym. Uroczystość młodszej grupy wiekowej była podsumowaniem tygodniowej pracy nad projektem - każda z klas poznawała kulturę i obyczaje jednego z państw europejskich. Na zajęciach ze swoimi wychowawcami, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o życiu i twórczości patronki naszej Szkoły - Marii Dąbrowskiej.
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu Hymnu Polski, głos zabrał Pan Dyrektor Mariusz Pielucha. Wyczytano najlepszych uczniów, którzy zostali wyróżnieni Dyplomem Wzorowego ucznia.
W części przygotowanej przez uczniów i nauczycieli mieliśmy okazję obejrzeć scenkę, wyreżyserowaną przez panią Dorotę Wojtaś oraz Joannę Pawłowską. Dzieci zaprezentowały rozmowę o swoich podróżach, w którą to wplecione zostały informację o miejscach w Europie, odwiedzonych przez Marię Dąbrowską, w czasie jej studiów. Niezwykle ciekawa i zabawna forma tej dramy, zainteresowała wszystkich zgromadzonych i  naturalny sposób rozpoczęła nasze wspólne "Podróże po Europie".
Następnie obserwowaliśmy prezentacje wszystkich klas opracowane przez wychowawców. Dekoracje stanowiły flagi narodowe państw europejskich oraz najsłynniejsze budowle tychże państw, zbudowane przez dzieci i nauczycieli z materiałów ekologicznych.
Prezentacje były niesamowicie różne i bogate, zapadły nam głęboko w pamięci. Wielu z nas zachęciły do odkrywania nowych nieznanych  miejsc. Klasa Ia zaczarowała Duńską balladą z panem Andersenem w tle i wykonaną ręcznie przez dzieci łodzią wikingów.
Klasa Ib zabrała nas prosto na pokaz mody całorocznej, przygotowany całkowicie z ekologicznych materiałów, w rytmie francuskich piosenek.
Klasa Ic bawiła gorącym flamenco,w czerwonych hiszpańskich sukienkach.
Klasa IIa przypomniała nam bajki z dzieciństwa Żwirka i Muchomorka oraz Krecika prosto z Czech.
Natomiast  klasa IIb bajkę o Wilku i Zającu. Dzieci zaśpiewały również piosenkę po rosyjsku oraz zaprezentowały matrioszkę - lalkę, która kryje w sobie wiele mniejszych lalek pomalowanych w identyczny sposób.
W temacie bajkowym pozostała też klas IIIa - Niemcy - bajka "Czerwony Kapturek".  Niezwykle malowniczy był też taniec niemiecki.
Z klasą III b odpłynęliśmy z piosenką Felicita  - w oryginalnej włoskiej wersji, zaśpiewanej przez dzieci.
Klasa III c roztańczyła nas w rytmie hitu zespołu The Beatles. Dzieci i zaśpiewały także wesołą angielską piosenkę.
Oprócz występów na scenie efekty pracy klas, można zobaczyć w specjalnym wydaniu gazetki szkolnej "Małe jest piękne". Gazetka redagowana jest pod kierownictwem Pana Mirosława Pielucha. Zostały w niej krótko opisane i opatrzone fotografiami państwa europejskie. Pan Mirosław Pielucha po zakończeniu prezentacji klas, podsumował dziesięć lat pracy nad gazetką szkolną. Wręczył przedstawicielom zespołów klasowych pamiątkowe wydanie specjalne i podziękował jej założycielowi, Panu Dyrektorowi Mariuszowi Pielucha.
Każda z grup wykazała się kreatywnością i niezwykłym zaangażowaniem. Dzięki temu mogliśmy się cieszyć wspólnym sukcesem, jakim były obchody Święta naszej Szkoły. Serdecznie dziękuję wszystkim za pełną poświęcenia pracę nad realizacją tego projektu, a szczególnie wychowawcom klas młodszych - Pani Zdzisławie Śmieszek, Pani Dorocie Ossowskiej, Pani Aleksandrze Napierała, Pani Hannie Kaczmarek, Panu Mirosławowi Pielucha, Pani Danucie Pielucha, Pani Grażynie Kubackiej, Pani Ewie Hartwich.

 

galeria...

 

 

18. 02. 2011 - Dzień patrona - Marii Dąbrowskiej w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu - klasy 4-6

Jak co roku, w lutym, w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu obchodziliśmy Dzień Patrona - Marii Dąbrowskiej. W klasach IV-VI prace trwały już od kilku tygodni. Uczniowie przygotowywali się do konkursu wiedzy na temat życia i twórczości Dąbrowskiej, stworzyli gazetki ścienne i portrety poświęcone patronce. Razem z wychowawcami napisali listy kierowane do Marii Dąbrowskiej. W bardzo ciekawy sposób uczniowie opowiedzieli w nich
o swoich szkolnych sukcesach, zainteresowaniach. Zadaniem każdej klasy było również przygotowanie krótkiej reklamy, odwołującej się do życia i twórczości Marii Dąbrowskiej.
Przygotowania zostały podsumowane 18 lutego, w piątek, kiedy obchodziliśmy Dzień Patrona. Główna część obchodów rozpoczęła się o godzinie 10 w sali gimnastycznej, której wystrój przygotowała pani I. Gruszka, a tworzyły go między innymi portrety M. Dąbrowskiej wykonane przez uczniów.
Podczas oficjalnej części obchodów dnia patrona Pan Dyrektor Mariusz Pielucha dokonał podsumowania pracy i zachowania uczniów w pierwszym semestrze. Najlepszym zostały wręczone listy pochwalne. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Fronczak, Sebastian Przybysz, Weronika Rzepecka z IVa; Stanisław Paluszak, Patryk Gawendowicz, Jakub Pasternak, Patrycja Pisarczyk, Paweł Zając z IVb; Weronika Popielska, Weronika Wichura
z IVc; Anna Pietroń, Aleksandra Cierpiszewska, Julia Toboła z Va; Zofia Frąckowiak, Anna Napierała z Vb; Mikołaj Furyk z Vc; Bartosz Antkowiak, Hubert Kramm, Krystian Przysiecki, Kamil Przybylski i Krystian Guze z VIa.
Podczas apelu zostały również podsumowane konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w szkole. Pani E. Kuźniak ogłosiła wyniki konkursu wiedzy o patronce Szkoły - Marii Dąbrowskiej. Wśród klas najlepszy rezultat uzyskała VIa. Dyplomy wręczono uczniom, którzy uzyskali w teście maksymalną liczbę punktów. Najlepszą wiedzą na temat patronki mogą pochwalić się: Weronika Rzepecka, Weronika Fronczak z IVa; Patryk Gawendowicz, Marcin Wesołowski, Stanisław Paluszak z IVb; Michał Nowak, Anna Napierała, Marcin Augustyn, Agnieszka Tecław z Vb; Klaudia Wojciechowska, Dominika Świergiel, Magdalena Grabowska z Vc; Sandra Szypowska, Hubert Kramm i Bartosz Antkowiak z VIa. Następnie pani A. Heś wręczyła nagrody w konkursie języka angielskiego. Pan Z. Filipiak wyróżnił najlepszych sportowców. Panie K. Matelska i H. Łuczak ogłosiły wyniki konkursu matematycznego Oxford. Pierwsze miejsce zajął Michał Góralczyk, drugie Zofia Frąckowiak i Jan Maćkowiak, trzecie Szymon Gorzelany, Marcin Kwita, Adrian Barański, Kamil Przysiecki. Wszystkim wyróżnionym gratulujemy!
Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru  uczniowie klas IV przedstawili krótki program, dotyczący Marii Dąbrowskiej. Po nim każda z klas V - VI zaprezentowała przygotowane przez siebie reklamy związane z osobą patronki. Były to krótkie prezentacje, w których uczniowie połączyli znane z telewizji, prasy hasła i motywy reklam z postacią Marii Dąbrowskiej. Odnosiły się one do miejsc związanych z patronką, jej życia i tytułów największych dzieł. Prezentacje podobały się uczniom, wzbudziły spory entuzjazm, a niektóre z nich jeszcze dzisiaj można usłyszeć na szkolnym korytarzu.

 

galeria...

08. 02. 2011 - NOWY KORYTARZ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

W czasie Ferii Zimowych, kiedy dzieci odpoczywały w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu na parterze przy salach lekcyjnych dla uczniów klas I - III powstawał nowy korytarz . Ciepłe pomarańczowe barwy ścian, ukwiecone okna i nowe wieszaki stworzyły przyjazny i miły klimat dla dzieci, zachęcający do odpoczynku podczas przerw i nie tylko.
Olbrzymią zasługą tej zmiany jest praca konserwatora szkoły Pana Tomasza Sosińskiego, który systematycznie doprowadza do zmiany wizerunku Szkoły. Szczególne podziękowania kierujemy dla sponsorów, dzięki którym udało pozyskać się środki na farby oraz dekoracje korytarzowe, które  w najbliższym czasie pojawią się na ścianach części przeznaczonej dla dzieci młodszych. Najbliższe zamierzenia to zmiana wystroju korytarza bibliotecznego.

galeria...

31. 01. 2011 - Półkolonie w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu

Od wielu lat Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu jest organizatorem półkolonii zimowych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem. W tym roku skorzystało z nich ponad 120 uczniów z klas I -VI, na 385. Oznacza to, że co trzeci uczeń naszej placówki skorzystał z oferty jaką przygotowała szkoła.
Jak co roku półkolonie rozpoczęły się balikiem dla najmłodszych uczniów, który we współpracy z GOK w Kaźmierzu zgromadził dużą liczbę dzieci. Doskonałą zabawę zapewnił jak zwykle p. Waldemar Hermann, który zachęcał maluchów do udziału w korowodach i konkursach. Starsi uczniowie na terenie szkoły uczestniczyli w zajęciach w sali gimnastycznej, komputerowej oraz plastycznej. Mogli korzystać również ze stołów do ping-ponga.
We wtorek i czwartek dzieci z klas I-III i IV-VI korzystały z kąpieliska w parku wodnym w Suchym Lesie. Środa była dniem wyjazdowym dla grupy młodszej jak i starszej. Uczniowie najmłodszych klas wyjechali do kina Cinema City Poznań Plaza na film "Podróże Guliwera", natomiast klasy starsze skorzystały z otwartego w Tarnowie Podgórnym lodowiska, gdzie doskonaliły swoje łyżwiarskie umiejętności.
W tym roku z kręgielni w Tarnowie Podgórnym skorzystała najmłodsza grupa, dla której były to pierwsze kontakty z kręglami. Dzieci jednak potrafiły się doskonale bawić. 
Codziennie pracownicy szkolnej kuchni przygotowywali drugie śniadanie dla wszystkich dzieci.
Ilość uczestników półkolonii wskazuje na to, że ta forma wypoczynku cieszy się wśród dzieci dużym zainteresowaniem i jest alternatywą dla spędzania ferii w domu.
Dyrekcja szkoły składa podziękowania Radzie Rodziców, firmie Hochland i pani Zander z piekarni w Tarnowie Podgórnym za produkty spożywcze, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie kosztów transportu oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za zorganizowanie baliku i dofinansowanie przejazdu dzieci do kina i na lodowisko. Podziękowania należą się także nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu, którzy kolejny raz bezinteresownie przygotowali zajęcia i zapewnili opiekę uczniom, którzy korzystali z półkolonii.

galeria...

29.01.2011 Bal Wenecki przyjaciól szkoly


W bieżącym roku Rada Rodziców dbając o właściwe relacje wewnątrzszkolne przygotowała zabawę szkolną pod nazwa "Bal Wenecki". Celem balu było zacieśnienia  partnerskiej współpracy we wspieraniu szkoły w działalności wychowawczo - opiekuńczej i dydaktycznej. Atmosfera i atrakcje zabawy pozwalają stwierdzić , że Szkoła Podstawowa ma wielu życzliwych sprzymierzeńców, którzy wspaniale się bawiąc przyczynili się do poprawy warunków edukacyjnych i wypoczynku dzieci, które mają ograniczone możliwości na realizację swoich marzeń.
Za ofiarność i wielkie serce dyrekcja ,nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu  serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom balu, Radzie Rodziców, sponsorom i życzliwym przyjaciołom szkoły.

galeria...

 

27. 01. 2011 - Dzień Dziadka

27 stycznia w naszej szkole spotkali się Dziadkowie uczniów klasy IIIc. Wnukowie wraz z wychowawczynią przygotowali krótki program , na który składały się Jasełka, inne spojrzenie na bajkę o dziewczynce , która szła do babci i tym razem był to  Zielony Kapturek, a na koniec wiersze poświęcone Babciom i Dziadkom. Każdy starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni do świetlicy, gdzie mamy naszych uczniów przygotowały słodki poczęstunek. Goście spędzili miły wieczór, niektórzy spotkali dawnych znajomych, a jeszcze inni mogli zobaczyć, jak zmieniła się ich dawna szkoła.

galeria...

22. 01. 2011 - Adrian Szambelan zwyciężył!!!

22 stycznia 2011 r. w eliminacjach okręgowych Konkursu Przyrodniczego "Rośliny i zwierzęta mokradeł" w kategorii gimnazjów i szkół podstawowych Adrian Szambelan - uczeń kl. IV Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu okazał się najlepszy i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Konkurs rokrocznie organizuje Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody "SALAMANDRA". W konkursie, który odbył się w Szamotułach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu oraz z Gimnazjum w Kaźmierzu.

galeria...

9. 01. 2011 - XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia odbył się kolejny finał WOŚP. W tym roku graliśmy dla urologii i nefrologii dziecięcej. Zebraliśmy 6843,5 zł.
Dzięki współpracy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli szkoły podstawowej z Samorządem Uczniowskim gimnazjum i Gminnym Ośrodkiem Kultury udało się zorganizować  balik z atrakcjami dla dzieci młodszych, jak i dyskotekę dla młodzieży. Ten świąteczny - orkiestrowy dzień zakończyliśmy światełkiem do nieba o godzinie 20.00.

galeria...

27. 12. 2010 - Pamiętamy o POWSTAŃCACH!

W poniedziałek 27 grudnia 2010 r. - w 92 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego - mieszkańcy gminy Kaźmierz oddali hołd Kaźmierskim Powstańcom, składając symboliczne kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Kaźmierzu.

W uroczystości udział wzięli m.in. kombatanci z Koła Kaźmierz, delegacje: ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu i Gimnazjum w Kaźmierzu, harcerze, sołtys wsi Kaźmierz Piotr Fortuniak oraz wójt Wiesław Włodarczak.

galeria...

22. 12. 2010 - WIGILIE KLASOWE

W środę 22 grudnia 2010r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej  w Kaźmierzu odbyły się spotkania wigilijne w ramach projektu "Spotkajmy się wspólnie". Uroczystości rozpoczęły się apelem, osobno dla klas I - III i IV - VI. Klasy młodsze prezentowały scenki bożonarodzeniowe, starsi uczniowie przedstawili kolegom tradycyjne Jasełka, zabrzmiały też świąteczne piosenki w języku angielskim. Na zakończenie wspólnego świętowania Kółko Teatralne "Bibliofilki" zaprezentowało spektakl pt. "Królestwo bajki".
Po apelach uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na spotkania opłatkowe, gdzie przy choince i w towarzystwie gwiazdora śpiewali kolędy, składali sobie życzenia i obdarowywali się symbolicznymi upominkami.

galeria ...

jasełka...

06. 12. 2010 - PIERWSZAKI POZNAJĄ TRADYCJE ŚWIĄTECZNE

W połowie grudnia dzieci z klasy I b uczestniczyły w zajeciach warsztatowych w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu. Samodzielnie każdy z nas pomalował bombkę, którą zawiesimy w tym roku na swojej choince. Dowiedzieliśmy się, że czosnek zawieszony na choince odstraszy złe duchy. Objrzeliśmy również przepiękne szopki z rejonu wielkopolski, zgromadzone w muzeum. Znalazła się tam także szopka wykonana przez uczniów naszej szkoły (to ta w kształcie choinki). Braliśmy udział w głosowaniu na najładniejszą, a bylo w czym wybierać.qa
Wychodzac z muzeum zaglądnęliśmy do sali, w której zgromadzone są wielkopolskie stroje ludowe, najbardziej podobał nam się strój  " Bambra i Bamberki". Te zajęcia bardzo nas ciekawiły. Postanowiliśmy zorganizować warsztaty świąteczne w naszej klasie. Dzieci wraz z rodzicami wykonywały ozdoby, które przystroiły naszą klasę.Bardzo lubimy takie aktywne zajęcia.

galeria ...

 DOBROCZYNNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

        Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu podczas zajęć plastyczno - technicznych i wspólnie z rodzicami przygotowywały ozdoby choinkowe, kartki, stroiki i inne dekoracje świąteczne - aniołki, choinki z orzechów, bombki pachnące pomarańczami i wiele innych. Prace zostały wystawione na sprzedaż podczas tegorocznego kiermaszu świątecznego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu. Ze środków uzyskanych z kiermaszu Rada Rodziców przygotowała "SZLACHETNĄ PACZKĘ DLA MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY". Paczkę wraz z życzeniami świątecznymi przekazała rodzinie delegacja dzieci  w towarzystwie p. Agnieszki przewodniczącej Rady Rodziców.

galeria...

05. 12. 2010 - RAJD MIKOŁAJKOWY

            Przy okazji kolejnego już Rajdu Mikołajkowego Szkoła Podstawowa  im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu gościła 250 rajdowiczów. Zakończeniem rajdu było miłe spotkanie w świetlicy szkolnej, gdzie uczestnicy kosztowali wspaniały bigos przygotowany przez kucharza p. Andrzeja Stachowiaka.

galeria ...

21. 12. 2010 - W gościnie w sąsiedniej gminie

W niedzielę 21.11.2010r. dwanaście rodzin uczniów Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu udało się do Pniew. W Domu Zakonnym Sióstr Urszulanek prezentowali wykonane w domu szopki bożonarodzeniowe.

Każda z szopek - wspólne rodzinne dzieło, miała swój urok i specyfikę wykonania. Szopka państwa Andrzejewskich zajęła I miejsce. Każdy z uczestników otrzymał słodycze, dyplom i piękny obraz Matki Bożej. Siostry przygotowały też poczęstunek, do którego zaprosiły gości po części oficjalnej spotkania.

Było to rodzinne świętowanie niedzieli, piękny przykład kontynuowania tradycji budowania szopek z najbliższymi, spędzenie wolnego czasu razem - przez dzieci i rodziców.

Wybrane szopki, zawierające w sobie widoczny motyw wielkopolski zostały zawiezione 24 listopada b.r. do Muzeum Etnograficznego w Poznaniu. Tam będą brały udział w konkursie na najładniejszą szopkę wielkopolską.

galeria...

17. 12. 2010 - APEL - ROCZNICA POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

 W piątek 17 grudnia 2010 roku w Izbie Pamięci Narodowej w Szkole Podstawowej  w Kaźmierzu zoranizowano wystawę upamiętniającą 92. Rocznicę Wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wśród zgromadzonych przedmiotów znalazł się między innymi imienny spis kaźmierskich Powstańców, czapki powstańcze, zdjęcia, notki biograficzne, medale, dyplomy. Dzieci miały możliwość dokładnego przyjrzenia się wszystkim eksponatom.Szczególne zainteresowanie wzbudziły broń i elementy umundurowania. W czasie obchodów uczniowie mieli też możliwość zobaczenia wystawy, podczas której nauczycielka historii - Magdalena Łyskanowska przybliżyła uczniom fakty dotyczące Powstania Wielkopolskiego, kładąc nacisk na  informacje dotyczące kaźmierskich Powstańców.
W poniedziałek 20 grudnia 2010 roku odbył się apel z okazji wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie z klasy IV a przedstawili okoliczności wybuchu Powstania oraz zaangażowanie w Powstanie kaźmierskich ochotników. W przedstawieniu pojawiły się też wiersze o tematyce powstańczej oraz patriotyczne piosenki.        
W poniedziałek 27 grudnia 2010 roku delegacja ze Szkoły Podstawowej pod opieką Pana Dyrektora oddała hołd kaźmierskim Powstańcom, składając symboliczne kwiaty i zapalając znicze pod pomnikiem przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. y .

galeria...

17. 12. 2010 - GORĄCE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KLASIE IA

 Na Mikołajki dzieci z klasy I a pojechały na plac zabaw "AKTIV" do Poznania. Wszyscy świetnie się bawili. Najbardziej podobały się zjeżdżalnie, dmuchane zamki, zabawa w kulkach i zjazdy na linie  w "kanionie". Wyprawa okazała się wspaniałym prezentem na Mikołajki.
W piątek 17 grudnia pierwszaki wcieliły się w rolę małych cukierników. Własnoręcznie wałkowały ciasto na pierniczki, potem wycinały piernikowe gwiazdy, serduszka, księżyce, anioły, choinki i renifery. Nauce towarzyszyła wspaniała zabawa. Dzieci czuły się jak prawdziwi cukiernicy ubrane w fartuszki i białe czapki. Zapach upieczonych pierniczków wprowadził pierwszaki w prawdziwie świąteczną atmosferę. Wszyscy poczuli, że święta tuż, tuż.

galeria ...

16. 12. 20101 - SPOTKANIE OPŁATKOWE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 W czwartek 16 grudnia 2010r. jak co roku w świątecznej atmosferze odbyło się uroczyste spotkanie dla członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Podczas spotkania rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszy świąteczny wystrój sali lekcyjnej". Rada Rodziców oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego nagrodzili zwycięzców dyplomami i słodkimi upominkami. Spotkanie to ma także na celu podsumowanie pracy Małych Samorządów. Dzieci w obecności  Dyrekcji i przedstawiciela Rady Rodziców podsumowują miniony rok, przedstawiają swoje propozycje współpracy z nauczycielami i rodzicami, zwracają uwagę na własne potrzeby  w kolejnym roku kalendarzowym, a wszystkie pomysły i prośby uczniów są głęboko przemyślane i przyczyniają się do ubogacania programu wychowawczego szkoły.

galeria ...

17. 12. 2010 - ROK TALENTÓW

 Rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim. Nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w tych obchodach. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w różnych konkursach: recytatorskim, pięknego czytania, plastycznym - aby przypomnieć sylwetkę tego wielkiego Polaka i kompozytora. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło też rok 2010/2011 rokiem odkrywania talentów.
Biblioteka Szkolna, Rada Rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele zaprosili gości, wszystkich przyjaciół szkoły oraz osoby z "wielkim sercem", którzy aktywnie współpracują ze szkołą, na koncert muzyczno - poetycki przygotowany przez Dorotę Wojtaś i Joannę Pawłowską, który odbył się 10.12.2010 roku w pięknie udekorowanej przez panie I. Gruszkę, E. Hartwich oraz pracowników obsługi sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Koncert zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy pan Wiesław Włodarczak, Sekretarz Gminy pan Karol Hartwich, Dyrektor Gminnej Komórki Oświatowej pan Janusz Stróżyk, V-ce Przewodniczący Rady Powiatu pan Zenon Gałka, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania pani Bogumiła Magdziarek oraz Rodzice, Dziadkowie utalentowanych dzieci.
Młodych 24 artystów zaprezentowało swoje talenty w różnych dziedzinach - śpiewie, tańcu, muzyce, recytacji, plastyce. Uczniowie w ten sposób okazali swoją wdzięczność za pomoc i stałe wspieranie pracy szkoły oraz docenienie ich aktywności twórczej.
Utalentowane dzieci zostały uhonorowane za wytrwałą pracę w rozwijaniu swoich zdolności, talentów statuetkami ufundowanymi przez pana Janusza Stróżka Kierownika Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od wręczenia przez Dyrektora pana Mariusza Pieluchę oraz przedstawicielki Rady Rodziców podziękowań i symbolicznego aniołka.
Po części oficjalnej rozpoczął się koncert poświęcony Fryderykowi Chopinowi, po którym nastąpiła 20 minutowa przerwa, podczas której goście mogli przy kawie i słodkościach porozmawiać, wymienić się uwagami, obejrzeć wystawę prac dzieci. Po przerwie z wielką uwagą i zainteresowaniem goście przystąpili do wysłuchania drugiej części koncertu.
Pierwszy Przegląd Talentów 2010 w naszej szkole uznano za bardzo udany i został doceniony przez rodziców, których wyrazicielem był pan Grzegorz Majka. Stwierdził, że tego rodzaju spotkania są podstawą do rozwijania uzdolnień oraz możliwością prezentacji zdolności, osiągnięć i dobrą motywacją do dalszej nauki.
Podobnego zdania był również Wójt Wiesław Włodarczak, który zauważył profesjonalizm pracy szkoły w docenianiu i właściwym motywowaniu dzieci do różnych rodzajów aktywności, stawia szkołę na piedestale instytucji dobrze służącej lokalnej społeczności, co daje przekonanie, że Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu swoją działalnością wykracza poza podstawową działalność oświatowo - opiekuńczą, budując bardzo pozytywny wizerunek pracy nauczycieli tejże szkoły.
Chcielibyśmy, aby ta forma spotkań weszła na stałe do kalendarza imprez szkolnych.

galeria ...

KOŁO FILMOWE

         Od ubiegłego roku  w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu działa koło filmowe. Powstało ono z inicjatywy grupy uczniów z najstarszych klas naszej szkoły. W związku z dużym zainteresowaniem organizowane są również wyjazdy dla młodszych dzieci z klas I - III.
Główną ideą jaka przyświeca działalności koła jest to aby umiejętnie połączyć zabawę z wychowaniem młodego człowieka. Dobór repertuaru  jest dostosowany do wieku odbiorców, możliwości poznawczych i zainteresowań. Od października 2009r. uczniowie  uczestniczą w comiesięcznych wyjazdach do kina.
Koło filmowe jest alternatywną formą spędzania czasu wolnego przez uczniów,  gdzie nie tylko oglądają nowości filmowe, ale również poznają nowoczesną technikę wykorzystywaną w kinematografii (3D). To również okazja do wspólnych spotkaniach, integracji, rozwijania zainteresowań oraz kształtowania właściwych postaw w kontaktach z rówieśnikami i innymi ludźmi.
Do tej pory uczniowie zobaczyli następujące filmy:
"Załoga G" - 45 uczniów
"Odlot" - 2 wyjazdy (łącznie 90 uczniów)
"Opowieść wigilijna" - 48 uczniów
"Księżniczka i żaba" -  2 wyjazdy (łącznie 90 uczniów)
"Avatar" - 34 uczniów
"Jak wytresować smoka" - 2 wyjazdy (łącznie 90 uczniów)
"Ostatni władca wiatru" - 47 uczniów
"Żółwik Sammy" - 47 uczniów
"Zakochany wilczek"  -  2 wyjazdy (łącznie 85 uczniów)
"Harry Potter i insygnia śmierci" - 45 uczniów

galeria...

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Wychowankowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu chętnie wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Oblicza Jesieni", którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach.
Wielu uczniów naszej szkoły interesuje się fotografią i w ten sposób "utrwalają" i dokumentują świat wokół siebie.
Najciekawsze fotografie trojga uczniów zostały przesłane do organizatora konkursu.

< "Krajobrazy jesienne" - autor Jonasz Koryl klasa II a
< "Czerwone owoce" - autor Daniel Projs klasa V c
< "Jesienny kosz" - autor Agnieszka Tecław klasa V b

         Organizacja konkursów rozbudza u uczniów zainteresowania pozalekcyjne   i kształtuje ich upodobania artystyczne, a poza tym przyczynia się do odkrycia     u młodych ludzi różnych talentów.

12. 12. 2010 - SZOPKI BOŻONARODZENIOWE W BARWACH LECHA POZNAŃ I NIE TYLKO.

 Tradycyjnie każdego roku Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu bierze udział w wielkopolskim konkursie szopek bożonarodzeniowych "Żłobek Wielkopolski" organizowanym przez Muzeum Etnograficzne w Poznaniu i Gimnazjum w Robakowie.
W tym roku do konkursu zgłosiliśmy 7 prac. W niedzielę 12 grudnia 2010r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Ireny Gruszki zdobyli trzy miejsca na podium oraz dwa wyróżnienia  w kategorii szkół podstawowych.
KAROLINA ŁOPATA za szopkę "Stary Marych" otrzymała I nagrodę, szopka w niebiesko-białych barwach Lecha Poznań wykonana przez AGNIESZKĘ TECŁAW zdobyła II miejsce, zaś III nagrodę przyznano Klaudii Wojciechowskiej za szopkę - choinkę przystrojoną wspomnieniami z Gminy Kaźmierz i Powiatu Szamotulskiego. Wyróżniono prace Patrycji Pisarczyk oraz Julii Stosin i Doroty Stokłos.

NAGRODZONYM DZIEWCZYNKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY  I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW J

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/szopki-bozonarodzeniowe-takie-i-inne.html

 

W tym miejscu składamy podziękowania Zakładowi Usług Komunalnych w Kaźmierzu za udostępnienie autobusu i pomoc w przewiezieniu szopek bożonarodzeniowych do Poznania.

galeria...

09. 12. 2010 - SZKOLNE WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

        W Szkole Podstawowej w Kaźmierzu, w ramach współpracy z rodzicami, dwukrotnie zostały zorganizowane warsztaty świąteczne.
Pierwsze warsztaty odbyły się pod koniec listopada w klasie Vc. Wychowawca klasy, pani Anna Heś zaprosiła do współpracy mamę jednego z uczniów - panią Agnieszkę Gierach. Pani Gierach z zawodu jest scenografem, uczestniczy w projekcie realizowanym przez gminę Tarnowo Podgórne  "Teatr w każdej wiosce". Organizuje też różnego rodzaju warsztaty plastyczne, pomaga w przygotowaniu scenografii do spektakli.
Podczas warsztatów uczniowie według wskazówek pani scenograf i pod opieką swojej wychowawczyni wykonywali świąteczne anioły, które ozdobiły salę języka angielskiego. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Oprócz pięknych bożonarodzeniowych aniołów, powstała również anielska drużyna KKS Lech Poznań.
Zainteresowanie i zaangażowanie uczniów skłoniły wychowawcę do zorganizowania kolejnych warsztatów świątecznych. Tym razem skierowane były one dla szerszego grona, a mianowicie dla  uczniów klas IV-VI i ich rodziców. Warsztaty te odbyły się 9 grudnia. Prowadziła je także pani scenograf Agnieszka Gierach wspomagana przez nauczycieli Emilię Kuźniak i Annę Heś. Dzieci i rodzice podczas spotkania wykonywali ozdobne pudełka na prezenty.  Pomysłowość i estetyka prac były naprawdę godne podziwu. Powstało mnóstwo pięknych pudełek świątecznych. Część z nich trafiła na szkolny kiermasz świąteczny. Dzieci pracowały z wielkim zapałem, świetnie się bawiąc i pytając "kiedy będą kolejne warsztaty?".
Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Gierach za bezinteresowną pomoc i poświęcony naszym uczniom czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obiecane spotkanie - warsztaty wielkanocne. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych rodziców, w których drzemią talenty i chęć podzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszym pokoleniem.

galeria...

galeria...

06. 12. 2010 - MIKOŁAJ W PIZZY EXPRESS

 Jak co roku 6 grudnia odwiedza nas Mikołaj. Rodzice uczniów klasy III a postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym  i z tej okazji ufundowali swoim dzieciom warsztaty pieczenia pizzy w Pizza Express.
Podczas warsztatów w profesjonalnej pizzerii uczniowie poznali sprzęt, stanęli na stanowisku kucharza i pod jego okiem, co było najistotniejsze - samodzielnie przygotowali sobie pizzę, którą następnie zjedli.
Dzieci w nagrodę otrzymały również napoje i lizaki. Kto nie zdołał zjeść swojej pizzy zapakowaną w firmowy kartonik zabierał do domu. Warsztaty w Pizzy Express to wspaniałe doświadczenie, które łączy naukę z zabawą.

galeria ...

01. 12. 2010 -WESOŁY DYREKTOR SZKOŁY

 W dniu 1 grudnia 2010r. podczas apelu zorganizowanego z okazji obchodów Światowego Dnia AIDS został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Czy to smutny, czy wesoły to jest Nasz Dyrektor Szkoły". Zadaniem uczniów było wykonanie portretu Pana Dyrektora. Chłopców, którzy wykonali najpiękniejsze prace Pan Dyrektor nagrodził farbami do malowania rękoma, wielofunkcyjnymi mazakami oraz kredkami.
Filipowi Kraszewskiemu z kl. IV b,Patrykowi Gawendowicz z kl. IV b i Pawłowi Jaskuła z kl. V a serdecznie gratulujemy talentu.

 

galeria ...

01. 12. 2010 - APEL Z OKAZJI DNIA AIDS

 Światowy Dzień AIDS obchodzony jest co roku 1 grudnia. Uroczyste obchody niosą przesłanie współczucia, nadziei, solidarności z ludźmi żyjącymi z HIV i AIDS, a także zrozumienia problemów związanych z HIV, AIDS w każdym kraju na świecie. W szkole Podstawowej w tym dniu odbył się apel na którym podsumowane zostały konkursy. Dzieci miały wykonać napis "AIDS" oraz wykonać plakaty tematyczne o "AIDS". Dziewczynki z klas szóstych przedstawiły scenkę, której tematem była wiedza o Aids, jak się  można zarazić, jak się ustrzec od tej choroby. Klasa VIa została wyróżniona za zrobienie ciekawej gazetki klasowej na ten temat.  Na koniec apelu wysłuchaliśmy utworu Stanisława Sojki pt: "Tolerancja".
Zwycięscy konkursu napis AIDS :
I miejsce Magdalena Grabowska Vc
II miejsce Mikołaj Bączyk VIc
III miejsce Anna Tomaszewska IVc

 

Zwycięscy konkursu plakat tematyczny o AIDS :
I miejsce Zofia Frąckowiak, Karolina Nowak, Agnieszka Tecław VB
II miejsce Aleksandra Cierpiszewska,
Julia Toboła Va
III miejsce Bożena Kurzyńska,
 Wiktoria Bartkowiak VI  
Wszyscy zwycięscy zostali nagrodzeni.
W całym programie wzięła również udział pielęgniarka szkolna, która przedstawiła klasom niezbędną wiedzę na temat AIDS.  ( cykl spotkań w klasach )
Po apelu dotyczącym AIDS rozdano także nagrody laureatom konkursu pt: " Czy jest smutny czy wesoły to jest nasz dyrektor szkoły". Nagrody wręczył sam pan dyrektor Mariusz Pielucha. Dzieci były bardzo zadowolone oraz miały uśmiech na twarzy od ucha do ucha : ))
Laureatom konkursu wiedzy o zdrowiu i sporcie również rozdano dyplomy oraz  nagrody .

galeria...

ANDRZEJKI

Tradycyjnie w świetlicy szkolnej p. Anna Pajzert i p. Maria Szudrzyńska zorganizowały dla dzieci "Andrzejki"
Po przypomnieniu uczniom tradycji i wierzeń związanych z dniem   Św. Andrzeja, uczniowie doskonale bawili się przy różnorodnych wróżbach. Odczytywanie przyszłości z kart, sprawdzanie, czy spełni się ukryte marzenie, jakie będzie imię przyszłego wybranka czy wybranki, wykonywany zawód, sprawiały wiele radości. Najwięcej emocji wzbudziło jednak lanie wosku przez dziurkę od klucza. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią przy odczytywaniu znaczenia powstałych brył. Dla Pana Dyrektora wychowankowie przygotowali duże serce. Na zakończenie panie wychowawczynie przygotowały słodki poczęstunek.
Organizacja takich imprez kształtuje u uczniów szacunek dla kultury  i obyczaju, integruje grupę, a także jest okazją do dobrej zabawy.

galeria...

25. 11. 2010 - "POETYCKIE BARWY JESIENI" - GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

 W godzinach popołudniowych dnia 25.11.2010 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kaźmierzu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Poetyckie Barwy Jesieni". Wzięli w nim udział uczniowie szkól podstawowych oraz gimnazjum, przygotowując wiersz (kl. I-III) oraz wiersz i prozę (kl. IV - VI i kl. I - III gimnazjum).
Ze szkoły podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w konkursie wzięło udział 14 uczniów, którzy zostali wyłonieni w szkolnym konkursie recytatorskim, który odbył się 17.11.2010 roku.
Wybrani uczniowie pod opieką p. Doroty Wojtaś i p. Joanny Pawłowskiej rywalizowali z pozostałymi uczestnikami. W konkursie wzięło udział 35 recytatorów. Największa rywalizacja była pomiędzy uczniami klas I - III szkół podstawowych. Konkurs prowadził niezastąpiony p. Waldemar Herman, który wprowadzał swobodną i przyjazną atmosferę do recytacji.
Wszyscy recytatorzy zostali usatysfakcjonowani przepięknymi pluszakami, a nagrodzeni książkami i dyplomami.
Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Kl. I - III
I miejsce -Łuczak Piotr kl. III a
III miejsce - Kałek Anna  kl. I b

Kl. IV - VI
I miejsce - Kamza Wiktoria kl. Vc
II miejsce - Szambelan Adrian kl. IV a
III miejsce - Frąckowiak Zofia kl. V b
Wyróżnienie:
Rosiakowski Arkadiusz kl. V a

 Gratulujemy zwycięzcom !!!!!

 galeria ...

18. 10. 2010 - KLASA I NA WYCIECZCE

 W połowie listopada 2010 roku wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej i Serwisu " Korbanek" w Tarnowie Podgórnym.W straży Pożarnej dzieci oglądnęły nowoczesny sprzęt do ratowania życia,o których ciekawie opowiadali strażacy oraz wozy strażackie z bardzo długą drabiną. Dzieci mogły na chwilę wyobrazić sobie, że są strażakami zakładając na głowę kask strażacki.Oglądnęły także wyjazd ekipy na ćwiczenia.
Kolejnym etapem wycieczki był serwis " Korbanek", gdzie dzieci z zainteresowaniem podziwiały nowoczesne traktory, kombajny i inne maszyny. Oglądnęły również w pełni skomputeryzowany magazyn części zamiennych. Na zakończenie wycieczki wcieliły się w kierowcę najnowocześniejszego traktora i kombajnu. Po wykonaniu zadania otrzymały wspaniałe prezenty.
Wycieczka była wspaniała.

galeria...

galeria...

 

23. 11. 2010 - NOWE OKNA

W dniu 23.11.2010 nastąpił kolejny etap modernizacji Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Dzięki uzyskanym środkom z budżetu gminy, oraz wsparcia sponsorów wymienione zostają cztery okna na dolnej kondygnacji. Wymianę okien przeprowadzi firma "Miodas" pana Rafała Pisarczyka, który od lat wspiera działania szkoły poprzez własny udział finansowy. Wymiana okien staje się priorytetem działań skierowanych na poprawę warunków nauki dzieci w naszej szkole.

Wszystkie nowe okna zostaną wyposażone w żaluzje pozyskane z udziału szkoły w działaniach promocyjnych przeprowadzonych przez p. Z. Śmieszek z firmą "Decora S.A." w akcji "Bajkowe okna". Już przygotowujemy się do kolejnego etapu mającego na celu kontynuację wymiany okien oraz remontu sali nr 12, która w przyszłości stanie się pomieszczeniem przeznaczonym na jadalnię dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, a obecnie stanowi pomieszczenie do zajęć plastyczno - technicznych.

galeria...

14. 11. 2010 - TAŃCZĄCE "CIASTECZKA"

 

Dnia 14 listopada 2010r. zespół taneczny "BIEDRONECZKI" ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kaźmierzu brał udział  w Regionalnym Przeglądzie Zespołów Tanecznych, który odbył się we Wronieckim Ośrodku Kultury.
Za taniec "Ciasteczka" dziewczynki zdobyły wyróżnienie, otrzymały statuetkę  i słodkie upominki.

galeria 1 ...

12. 10. 2010 - KONKURS WOJEWÓDZKI "SZKOŁA OBYWATELI"

 Rozstrzygnięty został etap wojewódzki konkursu dla dyrektorów szkół  o nagrodę im. Anny Radziwiłł pn.:
"Szkoła obywateli" za działania na rzecz społeczeństwa obywatelskiego.
Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu mimo, że nie zakwalifikowała się do konkursu centralnego znalazła się na trzecim miejscu  wśród szkół podstawowych województwa wielkopolskiego,  które podjęły trud współzawodnictwa w konkursie.
Komisja Konkursowa składa gratulacje wszystkim dyrektorom, którzy wzięli  udział w konkursie  o nagrodę im. Anny Radziwiłł  pn.: "Szkoła obywateli", a szczególnie jego laureatom. Prace konkursowe prezentują wiele działań podejmowanych na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego godnych zauważenia na szerszym forum. Komisja z uznaniem odnotowała, że wiele jednostek samorządu terytorialnego, organów szkoły oraz instytucji i organizacji działających  w lokalnym środowisku nominowało dyrektorów do udziału w konkursie.
 Dołączone do wniosków rekomendacje i opinie znacząco wzbogaciły opisy podejmowanych działań, w zakresie objętym konkursem.  
Laureatom etapu wojewódzkiego konkursu życzymy  sukcesów na poziomie centralnym

11. 11. 2010 - OBCHODY 11 LISTOPADA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KAŹMIERZU

Uczniowie szkoły podstawowej rozpoczęli obchody tego święta już 5.11.2010 roku. Delegacja uczniów wraz ze Sztandarem oddała hołd, złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na mogile poległych w Grzebienisku, na cmentarzu w Kaźmierzu oraz przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.
W dniu 10.11. 2010 r. odbył się patriotyczny apel dla uczniów klas IV -VI który rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu. W montażu słowno muzycznym zatytułowanym "Czynem zbrojnym budzili Polskę", uczniowie należący do zespołu teatralnego "Bibliofilki" pod kierunkiem p. D. Wojtaś oraz chóru śpiewającego patriotyczne pieśni przygotowane przez p. R. Winieckiego, przedstawili historię walki narodu polskiego o wolność deklamując wiersze i śpiewając pieśni. Apel zakończono Hymnem.
Na zakończenie apelu zostały rozdane nagrody i dyplomy z konkursów: Pięknego Czytania tekstów poświęconych życiu i twórczości Fryderyka Chopina, Recytatorskiego i Plastycznego zorganizowanego ku czci tego kompozytora. Przy tej okazji p. Zbigniew Filipiak wręczył uczniom dyplomy za osiągnięcia sportowe.
W klasach I - III odbyła się lekcja patriotyzmu. Dzieci wspólnie  z wychowawcami wykonywały biało - czerwone rozetki i poznawały pieśni patriotyczne.

galeria 1 ...

galeria 2 ...

08. 11. 20101 - MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

8 listopada 2010 r. chłopcy naszej szkoły zajęli, podobnie jak w ubiegłym II miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce nożnej halowej. W rozgrywkach grupowych zajęliśmy pierwsze miejsce pokonując mistrza powiatu - szkołę z Wronek (w finale nieznacznie im ustąpiliśmy). Do wyróżniających zawodników należeli: Marcin Kufel z 6b i Adrian Barański z 5b - zdobywcy po pięć goli. Poza nimi wystąpili w mistrzostwach: Bartosz Antkowiak, Paweł Witkowski, Krystian Przysiecki i Aleksander Ziemniewski z 6a, Patryk Zając z 6b, Adrian Kucharczyk i Karol Kupś z 6c, Jan Maćkowiak z 5b oraz Krzysztof Coda z 5c. Gratulujemy i życzymy w przyszłym roku co najmniej powtórzenia tego wyniku !

 

 

03. 11. 2010 - Uczniowie z Kaźmierza na konkursie ekologicznym w Szamotułach

Uczniowie z Kaźmierza - Bożena Kurzyńska, Weronika Popielska i Hubert Kramm wzięli udział w VII Konkursie Wiedzy Ekologicznej w Szamotułach pod patronatem Starosty Szamotulskiego Pawła Kowzana. Uczniów do konkursu przygotowała Monika Skotnicka-Stróżyk.

 

29. 10. 2010 - POTYCZKI Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

 29 października w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbył się ogólnopolski  konkurs języka angielskiego Test Oxford Plus. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI i  miał na celu popularyzowanie języka angielskiego. Z Kaźmierskiej "podstawówki" wzięło w nim udział dwudziestu czterech uczniów. Spisali się wspaniale! Mamy16 laureatów. 

laureaci I stopnia    - Aleksandra Koryl, Szymon Gorzelany
laureaci II stopnia  - Anna Pietroń, Stanisław Paluszak, Dorota Stokłos, Marcin Wesołowski, Norbert Troszczyński
laureaci III stopnia - Kamil Przybylski, Jan Grześkowiak, Jędrzej Hamrol
laureaci V stopnia   - Szymon Ślugaj, Krystian Stasik, Weronika Adamowicz,        Magdalena Grabowska, Damian Czachowski, Bartosz Antkowiak)

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

galeria...

27. 10. 2010 - HALLOWEEN ŚPIEWAJĄCO

27 października w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu odbył się finał projektu edukacyjnego "Halloween". Dzieci przygotowując się do tego przedsięwzięcia ćwiczyły prawidłową wymowę w języku angielskim, poszerzały słownictwo, rozwijały się plastycznie i muzycznie. Tego dnia, każdy kto miał ochotę, mógł się przebrać w strój Halloweenowy. Wcześniej dzieci na zajęciach z języka angielskiego dowiedziały się jakie zwyczaje towarzyszą temu świętu    w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Odbył się również konkurs piosenki angielskiej "Halloween songs". Dzieci wybrały utwory w języku angielskim o dowolnej tematyce. Uczniowie nie tylko popisali się śpiewem i znajomością języka angielskiego, ale także świetną choreografią oraz pomysłowymi strojami. Zwyciężyły dziewczyny z klasy IIA: Jolanta Góralczyk, Natalia Dolata, Kinga Kupś, Marta Zając. Po występach muzycznych podsumowany został konkurs na Najwspanialszą Dynię Halloweenową. Ilość dyń przyniesionych przez dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Razem z klas 1-3 oraz  4-6 zgromadziliśmy niemal 70 prac! Wszystkie zostały wystawione w obu budynkach szkoły tak, aby każdy miał okazję przyjrzeć się pracy kolegów. Komisja oceniająca wybrała dwie najlepsze prace, z klas 1-3 - najwspanialszą dynię wykonał Kamil Piasecki,  z klas   4-6 - Klaudia Wojciechowska. Pozostali artyści zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Występy dzieci wzbudzały podziw i ogólną radość. Szczególne podziękowania należą się Pani Annie Heś, która przygotowała krótką prezentację dotyczącą tradycji Halloween oraz konkurs dyniowy w klasach 4-6. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Dekoracje Sali przygotowali uczniowie klas 1-3 razem z panią Martą Bartkowiak, która odpowiadała za cały projekt. Mam nadzieję, że w przyszłym roku propozycja tego święta spotka się z równie wspaniałym entuzjazmem co tym razem.

galeria 1 ...


25. 10. 2010 - Mariusz Pielucha wyróżniony!

Podczas uroczystej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która miała miejsce w dniu 25października 2010 roku, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu Mariusz Pielucha został wyróżniony przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Elżbietę Walkowiak. Nagroda Kuratora Oświaty jest jednym z najwyższych wyróżnień przyznawanych nauczycielom. Tego zaszczytu dostępują na prawdę nieliczni. Z reguły jest to jedna - dwie nagrody na cały powiat.

Nagroda dla dyrektora jest jednocześnie wyróżnieniem dla całej szkoły, gdyż bez dobrej współpracy nie byłoby sukcesów szkoły, które stanowią podstawę dla Kuratora Oświaty do przyznania tej prestiżowej nagrody. Gratulujemy!!!

galeria...

WYCIECZKA DO TRAPERSKIEJ OSADY W BOLECHOWIE

 Na koniec września klasy Vb i Vc wraz z wychowawcami wybrały się do Traperskiej Osady w Bolechowie. Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych.  Dopisały zarówno pogoda, humory  jak i zaplanowane atrakcje.
Ta urocza, bajecznie położona  miejscowość znajduje się tuż za Poznaniem a niewielu z nas o niej słyszało. Oprócz ciszy, spokoju, jezior i lasów czekało tam na nas sporo atrakcji. Zwiedziliśmy traperską wioskę, karmiliśmy konie i strusie, spotkaliśmy się  z psami Husky oraz wzięliśmy udział w licznych konkursach np.: przeciąganiu liny, noszeniu wody w szundach, spacerze trapera w długich stopach. Posłuchaliśmy także opowieści o psich zaprzęgach, obejrzeliśmy wózek specjalnie  przeznaczony do tego celu. Po tych atrakcjach mogliśmy jeszcze ugościć się w chacie traperów - zjeść przy ognisku kiełbaski. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom Trapera i z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domów. Juz planujemy kolejne wycieczki!!!

galeria...

KONKURS WIEDZY O ZDROWIU I SPORCIE

 W Szkole Podstawowej uczniowie sprawdzili swoją wiedzę na temat zdrowia i sportu poprzez udział w konkursie . Z każdej klasy wytypowano po dwie osoby. Konkurs przebiegał w miłej  i przyjaznej atmosferze. Przykładowe pytania , które znalazły się w zestawie : do ilu punktów gramy w piłce siatkowej? , ilu zawodników liczy drużyna siatkarska? ,  nałóg ten powoduje najczęściej choroby płuc... I wiele innych. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Koordynatorem konkursu była pani M.Szagżdowicz.
Wyniki konkursu klas IV
I miejsce Stanisłw Paluszak IVb
II miejsce Weronika Popielska IVc
III miejsce Daria Łopata IVa
Wyniki konkursu klas V-VI
I miejsce Marcin Kufel VIb
II miejsce Bożena Kurzyńska VIc
III miejsce Patryk Zając VIb

              Wszyskim uczestnikom  GRATULUJEMY

galeria

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Jak co roku Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu wzięła udział w kampanii " Zachowaj Trzeźwy Umysł ". Dzieci miały wykonać pracę plastyczną w formie pocztówki, na której autorzy przedstawią swoje życzenia i marzenia : kim chcą zostać, co chcieliby osiągnąć, o czym marzą.
Konkurs " Dwa kółka" to zestaw 5 pytań dotyczących kolarstwa wraz z trzema przykładowymi odpowiedziami.
Materiały kampanii, nawet te niezwiązane z konkursami, zwykle wymagają od uczniów aktywności. Zadawane są w nich pytania i zadania, by dzieci musiały szczerze i sumiennie zastanawiać się nad przekazywanymi treściami. Tegoroczne hasło akcji  to WIĘCEJ WIEM BO GŁÓWKA PRACUJE. Uświadamiamy dzieciom, że zdrowie mózgu zależy w głównej mierze od tego, co robią i jak go traktują. Wskazując na zagrożenia, chcemy by dzieci zastanowiły się , co mogą zrobić, by ich mózg  zdrowo się rozwijał i dobrze funkcjonował.  
A oto zwycięzcy tegorocznej kampanii:
Anna Napierała 5b
Kinga Wesołowska 6b
Michał Płóciennik 6c

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

19. 10. 2010 - WYCIECZKA DO MUZEUM W SZRENIAWIE

 19 października uczniowie klas III wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały zgromadzone eksponaty. Zobaczyły jak zmieniało się rolnictwo na przestrzeni wieków i życie ludzi pracujących na wsi. Największe zainteresowanie wśród chłopców wzbudziły samoloty wojskowe, wykorzystywane po wojnie  w rolnictwie np. do oprysków. Czas wolny dziewczynki spędziły przy zagrodach ze zwierzętami, zwłaszcza, że mogły je nakarmić. Niektóre dzieci wracały z przekonaniem, że jeszcze tam wrócą, bo od listopada będzie można zwiedzać pałac będący w obrębie Muzeum.

Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach ogłosił konkurs. Autorzy prac mieli w ciekawy sposób zaprezentować wizerunek Inspekcji Sanitarnej. Pracę należało wykonać w dowolnej technice plastycznej (wydzieranka, farby, kredki, grafika, rzeźba).
Tytuł konkursu to " Inspekcja Sanitarna w oczach dzieci i młodzieży ". Etapy konkursu to szkolny i powiatowy. Na szczeblu szkolnym zwyciężyli :
I miejsce      Jakub Andrzejewski      Vb
II miejsce     Bartosz Wandelt            I b
III miejsce   Julia Szagżdowicz          III a
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Prace były ciekawe i przemyślane.
Na szczeblu powiatowym  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach ogłosił, iż decyzją komisji, w konkursie pt. "Inspekcja Sanitarna w oczach dzieci i młodzieży" w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce Jakub Andrzejewski
ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu.

 Wszystkim uczestnikom

serdecznie gratulujemy !!!

galeria zdjęć

 

14. 10. 2010 - OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 14 października 2010r. odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci klas pierwszych uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu, podczas którego oficjalnie dołączyły do grona uczniów Szkoły Podstawowej     w Kaźmierzu. Dla klas IV - VI odbył się apel pełen życzeń, gratulacji i kwiatów dla nauczycieli i wychowawców. Uroczystość zakończyło okolicznościowe przedstawieniem pełne humoru i zabawy, które wykonały dzieci z Zespołu Teatralnego "Bibliofilki" pod kierunkiem p. Doroty Wojtaś. Widownia świetnie się bawiła oglądając rodzajową scenkę przedstawiającą w krzywym zwierciadle codzienną, trudną pracę nauczyciela z uczniami oraz kolorowy pełen fantazji pokaz mody nauczycielskiej. Boki ze śmiechu zrywali zarówno uczniowie jak     i nauczyciele.
W godzinach popołudniowych wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej spotkali się na uroczystości w Restauracji "Pod Pawiem". Podczas uroczystości Wójt Gminy Kaźmierz p. Wiesław Włodarczak wyróżnił nauczycieli nagrodami przyznawanymi z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Również Dyrektor Szkoły p. Mariusz Pielucha przyznał nagrody nauczycielom i pracownikom za szczególne osiągnięcia i pracę dydaktyczno - wychowawczą. Uroczystość uświetniły występy dzieci z Zespołu Teatralnego "Bibliofilki". Na szczególną uwagę zasługuje udział emerytów Szkoły Podstawowej  w Kaźmierzu, którzy tradycyjnie przybywają na spotkania utrzymując stały kontakt ze środowiskiem pedagogicznym szkoły. Świadczy to o zachowaniu miłych relacji międzypokoleniowych.

galeria...

13. 10. 2010 - ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

 Zgodnie z tradycją naszej szkoły, przy okazji  Dnia Edukacji Narodowej     w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczysty apel odbył się w dniu 13.10. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło sześćdziesięcioro dzieci, wśród nich jest dziesięcioro sześciolatków. Uroczysty apel odbył się w dniu 13.10. Uczestniczyli w nim wszyscy  uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami. W głównej roli wystąpiły pierwszaki, które  z przestraszonych, nieśmiałych "kotków" miały stać się prawdziwymi uczniami.  Jak przystało na prawdziwe koty, dzieci pojawiły się w sali gimnastycznej  w kocich wąsach. Każdy "kociak" musiał wypić mleczko z kubeczka. Po wykonaniu zadania mamy wycierały "pyszczki" i zdejmowały kocie wąsy. W dalszej części uroczystości każda z klas zaprezentowała się w piosence. Po występach nastąpił najważniejszy moment,  czyli ślubowanie. Przeprowadził je pan dyrektor Mariusz Pielucha. Następnie każdy pierwszak został uroczyście pasowany przez  p. Dyrektora na ucznia Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Było to pierwsze ważne wydarzenie w szkolnym życiu naszych pierwszoklasistów i na pewno na długo zapisze się  w ich  pamięci.

 

galeria...

09. 10. 2010 - XI POWIATOWY PRZEGLĄD TEATRÓW DZIECIĘCYCH O STATUETKĘ "CZARNEJ KSIĘŻNICZKI" W SZAMOTUŁACH

  Dnia 9.10.2010 roku odbył się XI Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych w Szamotułach zorganizowany przez Szamotulski Ośrodek Kultury. W przeglądzie wzięło udział 7 zespołów teatralnych w tym po raz dziesiąty Szkolny Zespół Teatralny "Bibliofilki" ze Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu. Zaprezentowali oni spektakl Donaty Dominik pt. "Królestwo Bajki" wyreżyserowany przez panią Dorotę Wojtaś.
Spektakl, w którym wzięło udział 19 aktorów został doceniony przez jury dwoma nagrodami: dla reżysera pani Doroty Wojtaś oraz za najlepszą kreację aktorską dla Adriana Szambelana z kl. IV a  i Agnieszki Tecław z  kl.V b .

 Mimo, iż zespół nie zdobył głównej nagrody, wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach z postanowieniem ciężkiej i rzetelnej pracy, aby zdobyć nagrodę w następnym roku.

 

galeria ...

06. 10. 2010 - MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 Już po raz trzeci Biblioteka Szkolna w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej obchodziła swoje święto, które z okazji Roku Chopinowskiego zadedykowała Fryderykowi Chopinowi.
Przez cały październik w Bibliotece odbywały się różnorodne konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział.
Dnia 6.10.1010 roku o godzinie 9.00 odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, w którym uczniowie w kategoriach kl. I, II- III, IV i V- VI czytali fragmenty tekstu poświecone życiu Fryderyka Chopina. Powołane jury oceniając interpretację tekstu, dykcję, płynność i tempo czytania wyłoniło zwycięzców w :

 • klasach I :

I miejsce  - Pawłowski Tymoteusz kl. I b
II miejsce - Sieczkarek Oskar  kl. I c
III miejsce - Majka Gabriela  kl. I a

 •  klasach II - III :

I miejsce - Łuczak Piotr kl. III a
II miejsce - Stróżyk Mateusz kl. II b
III miejsce - Armon Michał  kl. II b
oraz Ziemniewski BartoszzIII a, który otrzymał wyróżnienie

 •  klasach IV :

1 miejsce - Koryl Aleksandra IV a,
2 miejsce - Tomaszewska Anna IV c,
3 miejsce - Wichura Weronika IV c

 • klasach V - VI :

1 miejsce - Ginter Kamila V c,
2 miejsce - Grabowska Magda V c oraz Kaczmarek Patrycja V a,
3 miejsce - Kupś Karol VI c.

Aby uświetnić Święto Biblioteki do Biblioteki Szkolnej zostały zaproszone pierwszaki. Po zapoznaniu się z biblioteką, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników. Na pożegnanie otrzymały pamiątkową książeczkę ufundowaną przez Radę Rodziców oraz zostały obdarowane cukierkami.

Pod koniec miesiąca dnia 26.10.2010 roku odbył się Konkurs Recytatorski Poezji poświęconej Fryderykowi Chopinowi. Uczniowie w kategoriach kl. I, kl. II - III, kl. IV i kl. V- VI rywalizowali ze sobą prezentując swoje umiejętności a jury oceniając opanowanie pamięciowe tekstu, jego interpretację i dykcję wyłoniło zwycięzców.

 • Klasy I :

1 miejsce - Erens Klaudia I c,
2 miejsce - Słowik Gabriela I c,
3 miejsce - Borkowska Dominika I a,

 • klasy II - III :

1 miejsce - Łuczak Piotr III a,
2 miejsce - Góralczyk Jolanta II a i Antkowiak Julia II b,
3 miejsce - Borkowska Zuzanna III b i Frąckowiak Antonina III c,

 • klasy IV :

1 miejsce - Wichura Weronika IV c,
2 miejsce - Pasternak Jakub IV b i Szambelan Adrian IV a,
3 miejsce - Kraszewski Filip IV b,

 • klasy V - VI :

1 miejsce - Rosiakowski Arkadiusz V a,
2 miejsce - Ginter Kamila V c
3 miejsce - Napierała Anna V b oraz Przybylski Kamil VI a.

            Na zakończenie miesiąca zostały ocenione także prace uczniów z konkursu plastycznego, który trwał od początku października. W klasach I - III gdzie uczniowie mieli za zadanie wykonać laurkę urodzinową dla Chopina zwyciężyli:

 • I miejsce - Stróżyk Mateusz - kl. II b,
 • II miejsce - Głowacka Dominika oraz Cieliczko Kosma z kl. II a
 • III miejsce - Kordylasińska Paula, Julia Przybył z kl. II a

a wyróżnienia otrzymali :

 • Erens Klaudia kl. I c,
 • Lis Piotr kl. I b ,
 • Frąckowiak Teresa kl. I a.

W kl. IV - VI gdzie trzeba było wykonać gazetkę o Chopinie nagrodzeni zostali:

 • II miejsce - Frąckowiak Zofia kl. V b,
 • III miejsce - Napierała Anna kl. V b,

oraz Weronika Popieliska IV c, która otrzymała wyróżnienie.
Wszyscy uczniowie biorący udział w Święcie Biblioteki zostali nagrodzeni na apelu z okazji Dnia Niepodległości dyplomami i nagrodami rzeczowymi oraz słodkościami dzięki uprzejmości p. p. Wiesławy i Krzysztofa Ossowskich, Banku Spółdzielczego w Dusznikach o/ Kaźmierz, Chaty Polskiej, p. Adrianny Starosta z cukierni oraz Rady Rodziców.

            Jako organizatorzy święta serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i sponsorom za zaangażowanie się w tę akcję i zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w następnym roku. Na zakończenie zapraszamy do galerii zdjęć.

 

04. 10. 2010 - SAMORZĄD UCZNIOWSKI - WYBORY

Jak każdego roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaźmierzu wybrali swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Najpierw uczniowie zapoznawali się z kandydatami, którzy przygotowali swoje prezentacje (zdjęcia, krótkie informacje na swój temat).  4 października 2010  uczniowie otrzymali karty do głosowania, na których znalazły się nazwiska kandydatów z klas IV - VI. Komisja składająca się z przedstawicieli klas przeliczyła wszystkie oddane glosy.
W wyborach największą liczbę głosów otrzymali:
Przewodnicząca:                               AGNIESZKA TECŁAW - 84 głosy
Zastępca przewodniczącego:             PATRYK ZAJĄC           - 73 głosy
Sekretarz:                                       BOŻENA KURZYŃSKA - 68 głosów

Serdecznie gratulujemy wybranym oraz wszystkim, którzy kandydowali w wyborach J

 galeria zdjęć

03. 10. 2010 - DOPALACZE - co to?

W środę 3 listopada w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu zorganizowano wywiadówkę profilaktyczną, której wiodącym tematem były dopalacze. Prelegentem był specjalista terapii uzależnień Michał Daniel. Zajęcia profilaktyczne dla rodziców wpisują się w Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii.

26. 09. 2010 - POTYCZKI RODZINNE Z PYRĄ W TLE

Tradycyjnie co roku, tym razem 26 września, Szkoła Podstawowa i Gminny Ośrodek Kultury zaprosiły mieszkańców naszej gminy na miłe spędzenie niedzielnego popołudnia na boisku szkolnym. Kaźmierska Pyrlandia cieszy się coraz większą popularnością, gdyż przychodzą całe rodziny na wspólna zabawę no i na obiad, który serwuje kuchnia szkolna i Rada Rodziców. Przepyszne szare kluchy z kapustą, plendze i pyry z gzikiem cieszą się dużym wzięciem, bo to przecież tradycyjne potrawy regionalne Poznaniaków. Od ponad 400 lat goszczą na naszych stołach. Pyrlandię zainaugurowały na Orliku eliminacje wojewódzkie w piłce nożnej o Puchar D. Tuska, a na boisku i na scenie o godz.13.00 rozpoczął się festyn rodzinny. W nastrój jesieni wprowadziła piosenka " Te pyry gorące" w wykonaniu zespołu wokalnego. W tym roku w festynie brały udział rodzinne reprezentacje poszczególnych klas naszej szkoły. Szkoda tylko, że nie wszystkie klasy przystąpiły do konkurencji w " potyczkach rodzinnych", ponieważ zabawa była wyśmienita a nagrody ciekawe, np.: rodzinny pobyt na basenie w Szamotułach, deser w rodzinnym gronie w restauracji " Dobry adres" lub usługa fryzjerska dla rodziny u Rafaello i Justyny. Reprezentanci klas startowali w konkurencjach sportowych " z pyrą na wesoło": bieg z pyrą na chochli, wyścigi w workach, slalom" sadzenie ziemniaków", rzut pyrą do kosza. Odbyły się również mecze: w dwa ognie między matkami klas początkowych a matkami klas starszych oraz mecz piłki nożnej pomiędzy ojcami tychże klas. W dwa ognie wygrały matki klas I - III, a ojcowie klas IV - VI rozgromili ojców klas I - III aż 10 : 1. Na scenie rodziny popisywały się znajomością gwary poznańskiej, wiedzą o naszej gminie, wystruganiem najdłuższej obierki, było też karmienie gzikiem na czas i szacowanie ilości pyrek w worku. Poza sceną oceniano klasom I - III projekty tapet wykonane stemplami z pyry, a klasom IV - VI jesienne bukiety. Wyniki poszczególnych konkurencji i wynik końcowy podaje poniższa tabela. Konkurencje były przeplatane występami artystycznymi. Podziwialiśmy dziecięcy zespół ludowy MODRAKI z Tarnowa Podgórnego, który zaprezentował się w przepięknych strojach i tańcach różnych regionów Polski. Pan Władysław Janczewski umilił czas przygrywając, na ludowa nutę, na skrzypcach i na harmoszce. Wystąpił też zespół taneczny Biedroneczki i koło teatralne ze scenkami pod wspólnym tytułem " Klasyka po naszymu", czyli znane utwory literackie mówione gwarą - " Abecadło", " Tańcowały dwa Michały" i " Paweł i Gaweł". Dużą popularnością wśród dzieci cieszył się, rzut pyrą do celu, malowanie twarzy i oczywiście loteria fantowa, której główną wygraną był rower. Należy podkreślić, że szczęśliwy zwycięzca loterii, przekazał rower na aukcję, a pieniążki z aukcji przekazał Radzie Rodziców.Na płycie boiska rozstawiły się liczne stragany i atrakcje, np. zamek dmuchany, trampolina, militarne pojazdy. Myślę, że udał się festyn, dopisała pogoda i społeczność kaźmierska.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festynu oraz licznym sponsorom, bez których " Kaźmierska Pyrlandia" by się nie udała.

galeria zdjęć

26. 09. 2010 - Eliminacje wojewódzkie TURNIEJU O PUCHAR D. TUSKA

26. 09. 2010r. Obiekt wielofunkcyjny "Orlik" był gospodarzem eliminacji wojewódzkich o puchar Donalda Tuska rocz. 1999 - 2000. Z przykrością trzeba stwierdzić, że w tym turnieju gospodarzom zabrakło sportowego szczęścia i jednej bramki aby awansować do dalszej fazy rozgrywek. Po wyrównanym meczu z drużyną z Szamotuł , Kaźmierskie Orły musiały uznać wyższość rywala  przegrywając 3:2. Tym samym drużyna z Szamotuł reprezentować będzie nasz okręg w dalszych rozgrywkach. Bieżące informacje o tych rozgrywkach dostępne są  na stronie  www.turniejorlika.pl.

galeria zdjęć

23. 09. 2010 - Inauguracja roku sportowego 2010/11       
w Szkole Podstawowej im. M. Dąbrowskiej w Kaźmierzu

W słoneczny czwartek 23 września odbyła się w naszej szkole inauguracja roku sportowego. Tradycyjnie miała ona formę mistrzostw szkoły w indywidualnych biegach       na przełaj. Trasa liczyła około 1000 m (2 x dookoła boiska piłkarskiego i stawku). Po raz pierwszy odbyły się biegi w dwóch grupach wiekowych: wspólnie klasy 4 i 5  oraz osobno klasy 6. Wśród dziewcząt z klas 6 zwyciężyła Katarzyna Hamrol przed Julianną Napierała (obie z 6a) i Katarzyną Robak z 6c. Z klas 4 i 5 pierwsza linię mety przebiegła Agnieszka Tecław przed Zofią Frąckowiak i Martyną Kubiak (wszystkie z 5b). Wśród chłopców z klas     6 zwyciężył Patryk Szynwelski z 6c (najlepszy czas zawodów: 2:58,09 min.) przed Krystianem Przysieckim z 6a i Michałem Kozłowskim z 6b. Z klas 4-5 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Coda z 5c przed Sebastianem Musielskim i Pawłem Jaskułą obaj z 5a.
Najlepsza piątka dziewcząt i chłopców zdobywała punkty dla swojej klasy: pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajęła klasa 5b - 149 pkt przed 5c - 128, 6b - 127, 4a - 125,         6a - 116, 6c - 110, 4c - 98 oraz 5a - 65 pkt. Zawody te były jednocześnie eliminacją do sztafetowych mistrzostw powiatu w biegach na przełaj w Szamotułach (27.09.2010 r.) gdzie zajęliśmy 6 lokatę.

galeria zdjęć

17. 09. 2010 - Eliminacje gminne TURNIEJU O PUCHAR D. TUSKA

W dniu 17. 09. 2010 na obiekcie wielofunkcyjnym "Orlik" w Kaźmierzu odbyły się eliminacje do Turnieju o Puchar Donalda Tuska na szczeblu gminy Kaźmierz. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: 11 - 12 lat (rocz. 1999 - 2000) oraz 13 - 14 lat (rocz. 1997 - 1998). Drużyny składały się z zawodników mieszkających na terenie gminy Kaźmierz i uczęszczających do jej szkół. W skład drużyny wchodziło 10 osób plus opiekun każdej drużyny. Zawodnik grający w jednej drużynie nie mógł  już jej zmienić do końca trwania rozgrywek na wszystkich szczeblach. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a najlepsza z drużyn awansowała do eliminacji wojewódzkich o Puchar Donalda Tuska.

galeria zdjęć

07. 09. 2010 - NAJLEPIEJ GODAJĄ PO NASZEMU

7 września w Szamotułach odbył się już po raz trzeci Amatorski Konkurs Gwarowy "GODEJCIE PO NASZYMU". Celem konkursu było popularyzowanie gwary wielkopolskiej wśród dzieci i młodzieży. Mimo, że dziś dużo słyszymy w Polsce o potocznym języku kresowym, góralskim czy śląskim, to my Wielkopolanie jakoś nie potrafimy chwalić się swoją mową. Konkursy takie jak szamotulski pozwalają odrodzić się naszej gwarze i przybliżyć ją młodemu pokoleniu, aby jej znajomość nie ograniczała się tylko do oklepanej już pyrki czy szneki z glancem. Szamotulski konkurs rozgrywał się w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do południa odbywały się prezentacje uczestników zakończone werdyktem jurorów, a o godz. 17.30 miał miejsce Koncert Laureatów. Uczniowie szkół podstawowych przygotowali 14 prezentacji. Były to głównie gawędy autorstwa "klasyków" naszej gwary, St. Strugarka i J. Kubla. Publiczność stanowiły młode gzubki, które nie zawsze wiedziały, o co loto w tym brawędzeniu. Trudno się temu dziwić - gwara używana jest dziś coraz rzadziej, przeważnie przez starsze osoby, a uczniowie zobowiązani są stosować język ogólnopolski. Występy oceniali jurorzy: Juliusz Kubel, twórca postaci Starego Marycha, autor zabawnych gawęd pisanych gwarą wielkopolską oraz Jacek Hałasik, prezenter "Radia Merkury", również propagator naszygo blubrania.
Naszą szkołę reprezentowali piątoklasiści: Arek Rosiakowski                  z monologiem autorstwa J. Kubla pt. "Komplementa" przygotowanym przez p. Dorotę Wojtaś oraz Zosia Frąckowiak i Ania Napierała, które zaprezentowały scenkę pt. "Jak Kaczmarkowa uczyła panią Nowak godać po naszymu" napisaną przez p. Aleksandrę Napierałę. Po występach nastąpiła przerwa, w czasie której uczestnicy futrowali szneki z glancem i niecierpliwie oczekiwali na werdykt jury. Okazało się, że jurorom spodobały się występy kaźmierskich blubraczy, bo skecz "Jak Kaczmarkowa uczyła panią Nowak godać po naszymu " zdobył pierwsze miejsce! Arek Rosiakowski zajął czwarte miejsce. Była to dla nas ogromna radość, a także zachęta do dalszego poznawania gwary oraz tworzenia własnych tekstów w gwarze wielkopolskiej. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Przed ogłoszeniem wyników konkursu J. Kubel powiedział kilka słów na temat języka gwarowego. Stwierdził, że gwara jest jedną z wartości kulturowych, których zapominanie lub lekceważenie znacznie zubaża nas i osłabia. Język przodków ma tę zaletę, iż da się go zabrać w nawet najdalszą podróż. Wystarczy nosić go w sercu. Dlatego nie wstydźmy się swojej mowy, używajmy i propagujmy ją.
Po południu odbył się Koncert Laureatów prowadzony przez J. Hałasika. Laureaci mogli zaprezentować się przed szerszym audytorium. W sali szamotulskiego kintopu zasiadła teraz starsza wiara, taka, co to wiedziała już, co jest lołs, dlatego też występom uczestników towarzyszyły głośne brawa              i wybuchy śmiechu. Podczas imprezy można było spróbować tradycyjnych wielkopolskich przysmaków. Na stołach pojawiły się pyry z gzikiem, chleb ze smalcem i oczywiście szneki z glancem.

 

galeria...

01. 09. 20010 - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARII DĄBROWSKIEJ W KAŹMIERZU

Rozległ się pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2010/2011 w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu. Najpierw uczniowie udali się do kościoła na Mszę Świętą, potem na boisku szkolnym wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników powitał dyrektor Mariusz Pielucha. Szczególnie ciepło zostali powitani pierwszoklasiści, jest ich 60. Chcemy, żeby pierwszaki wiedziały, że zawsze mogą liczyć na wychowawców i starszych kolegów i aby od razu polubiły naszą szkołę. Teraz nauka, a już za 10 miesięcy następne wakacje. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom samych sukcesów przez cały rok szkolny.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

  
I
II
III
IV
V
VI
absolwenci
 
podręczniki/programy
plan lekcji
Samorząd Uczniowski
oferta edukacyjna
świetlica
działalnośc ekologiczna
biblioteka
talenty szkolne
gazetka szkolna
 
Rada Rodziców
zebrania